klaruska
14.12.13,23:18
Od 16-tich som bola cca 2 roky sexuálne zneužívaná pokiaľ som neodišla, resp. nezdrhla. Dalo by sa ešte podať trestné oznámenie na toho človeka? -- bol to môj otčím, s ktorým matka ešte stále žije.. Chcela by som aby za to pikal, čo urobil, len viacerí mi vraveli, že bohužial to bolo dávno.. (cca 4 roky dozadu ešte)
Martin1310
15.12.13,00:17
Minimálne tri roky od dovršenia tvojej plnoletosti to nieje premlčané, túto upravu schválili tento rok.
Dalej to záleží od konkrétnej klasifikácie toho činu a toho aká trestná sadzba je za daný čin.
Tam je trestná sadzba 1 až 5 rokov a tam platí trojročná premlčacia doba.
Ale keby k tomu dochádzalo nejakým závažnejším napríklad násilným spôsobom tak by tam bola vyššia sadzba a 5 alebo aj 10 ročná premlčacia doba. Lenže to by sa muselo aj dokázať a to po tolkých rokoch nieje jednoduché, len to že to povieš stačiť nebude.
pavol54
15.12.13,06:25
No v tomto odstupovom štádiu by to mohlo skončiť aj inak v 16 si už mala občianku tak si bola svojprávna tak si sa mala brániť dnes by to mohlo byť brané ako pomsta (a boli aj také prípady keď dáma podala žalobu "lebo ju už zanedbával")
klaruska
18.12.13,16:07
takže sa s tým aj tak nedá nič robiť :-/