baninka
23.03.06,10:47
Ahojte,
aké všetky papiere, treba odovzdať do SP resp. zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru:
1. Potvrdenie o zamestnaní podľa par. 75 Zák.práce
2.Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2006 - par. 39 ZoDP
3.súčastne dať z-ncovi podpísať jeho prebratie vo Vyhlásení ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania, resp. na začiatku roka 2006 - že si ho prebral
4.Zápočet rokov - aké je teraz aktuálne tlačivo, resp. kde ho môžem nájsť?
5.ELDP - ten len do SP alebo aj jemu?
6.Ročné zúčtovanie dane za rok 2005 a Potvrdenie na účely par. 39 odst.6 ZoDP + na účely par. 50 - 2%

Je to všetko? Mám pocit že som na niečo zabudla.
ďakujem za rady.:confused:
VERONIKA6
23.03.06,10:11
Pri skončení pracovného pomeru odovzdávam pracovníkovi:
-doklad Rozviazanie pracovného pomeru"
- zápočtový list
- ak požiada aj potvrdenie o zamestnaní
Do Sociálnej poisťovne odovzdávam:
- RL FO
- ELDZ spolu s prípisom 2 x, z ktorého mi jeden potvrdený vrátia
Zdravotná poisťovňa:
-hromadné oznámenie
Do "Vyhlásenia" sa zapíše zmena, ktorú pracovník podpíše.
Čo sa týka ročného zúčtovania dane:
- Potvrdenie o zdaniteľnej mzde posielam všetkým pracovníkom, ktorí v priebehu roka u nás pracovali a už nepracujú.
Ak bolo pracovníkovi, ktorý už u nás nepracuje, robené ročné zúčtovanie dane, tak mu pošlen aj doklad "Ročné zúčtovanie predavkov na daň".
jankasm
23.03.06,10:15
Ahojte,
aké všetky papiere, treba odovzdať do SP resp. zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru:
1. Potvrdenie o zamestnaní podľa par. 75 Zák.práce
2.Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2006 - par. 39 ZoDP
3.súčastne dať z-ncovi podpísať jeho prebratie vo Vyhlásení ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania, resp. na začiatku roka 2006 - že si ho prebral
4.Zápočet rokov - aké je teraz aktuálne tlačivo, resp. kde ho môžem nájsť?
5.ELDP - ten len do SP alebo aj jemu?
6.Ročné zúčtovanie dane za rok 2005 a Potvrdenie na účely par. 39 odst.6 ZoDP + na účely par. 50 - 2%

Je to všetko? Mám pocit že som na niečo zabudla.
ďakujem za rady.:confused:

Takže postupne:
1. áno
2. áno
3. áno
4. áno - tlačivo pohľadaj na porade v téme "tlačivá"
5. áno - len na SP
6. áno

Samozrejme ho nezabudni poodhlasovať zo ZP a SP. Inak je to myslím všetko, nič ma už nenapadá.
Jura
23.03.06,10:21
Ahojte,
aké všetky papiere, treba odovzdať do SP resp. zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru:
1. Potvrdenie o zamestnaní podľa par. 75 Zák.práce
2.Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2006 - par. 39 ZoDP
3.súčastne dať z-ncovi podpísať jeho prebratie vo Vyhlásení ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania, resp. na začiatku roka 2006 - že si ho prebral
4.Zápočet rokov - aké je teraz aktuálne tlačivo, resp. kde ho môžem nájsť?
5.ELDP - ten len do SP alebo aj jemu?
6.Ročné zúčtovanie dane za rok 2005 a Potvrdenie na účely par. 39 odst.6 ZoDP + na účely par. 50 - 2%

Je to všetko? Mám pocit že som na niečo zabudla.
ďakujem za rady.:confused: skús toto tlačivo
Tweety
23.03.06,10:52
Ahojte,
aké všetky papiere, treba odovzdať do SP resp. zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru:
1. Potvrdenie o zamestnaní podľa par. 75 Zák.práce áno
2.Potvrdenie o zdaniteľnej mzde za rok 2006 - par. 39 ZoDP áno
3.súčastne dať z-ncovi podpísať jeho prebratie vo Vyhlásení ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania, resp. na začiatku roka 2006 - že si ho prebral áno
4.Zápočet rokov - aké je teraz aktuálne tlačivo, resp. kde ho môžem nájsť?
5.ELDP - ten len do SP alebo aj jemu?- iba SP
6.Ročné zúčtovanie dane za rok 2005 a Potvrdenie na účely par. 39 odst.6 ZoDP + na účely par. 50 - 2% -iba ak o to požiadal
Ešte odhlásiť zo ZP, SP.
Je to všetko? Mám pocit že som na niečo zabudla.
ďakujem za rady.:confused:
Odpovede máš farebné
libus72
21.11.06,11:08
Opäť sa vraciam k téme Ukončenie PP a výstupné papiere...
Týmto sa Vás chcem opýtať že ako ste predtým písali že zamestnancovi treba dať:
bod 1. Potvrdenie o zamestnaní - podľa §78 ZP a aj
bod 4.Zápočet rokov
- moja otázka znie, nie je to náhodou to isté tlačivo? v mojom softvéri tlačivo na zápočet rokov má názov Potvrdenie o zamestnaní...???je to to isté?

- otázka č.2:.či zamestnancovi treba po skončení PP dať aj Doklad o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2006 - podľa §19 zákona o Zdrav.poistení? a do kedy mu to treba dať?

- a ešte mám ďalšiu otázočku: zamestnanca treba pri ukončení odhlásiť zo SP - RLFO a aj zo ZP - Oznámenie o zmene..., tiež treba do SP poslať ELDP...zaujímajú ma termíny kedy to treba urobiť, či hneď v ten deň skončenia PP alebo stačí neskôr?


Ďakujem za odpovede
Nutricia
21.11.06,11:16
1.Myslím si že to potvrdenie o príjme a preddavkoch ZP stačí vydat až na žiadost zamestnanca.
2. Odhlásit zamestnanca zo SP treba najneskor den po skončení PP, na ZP stačí poslat oznámenie platitela do 8 dní a ELDP by sa mal poslat do 3 dní po skončení PP ale možeš ho poslat až po vyúčtovaní mzdy za daný mesiac ked ešte bol v pracovnom pomere.ELDP preberá SP so sprievodným listom.
DanielaSL
21.11.06,11:22
Opäť sa vraciam k téme Ukončenie PP a výstupné papiere...
Týmto sa Vás chcem opýtať že ako ste predtým písali že zamestnancovi treba dať:
bod 1. Potvrdenie o zamestnaní - podľa §78 ZP a aj
bod 4.Zápočet rokov
- moja otázka znie, nie je to náhodou to isté tlačivo? v mojom softvéri tlačivo na zápočet rokov má názov Potvrdenie o zamestnaní...???je to to isté?

- otázka č.2:.či zamestnancovi treba po skončení PP dať aj Doklad o výške príjmu a o preddavkoch za rok 2006 - podľa §19 zákona o Zdrav.poistení? a do kedy mu to treba dať?

- a ešte mám ďalšiu otázočku: zamestnanca treba pri ukončení odhlásiť zo SP - RLFO a aj zo ZP - Oznámenie o zmene..., tiež treba do SP poslať ELDP...zaujímajú ma termíny kedy to treba urobiť, či hneď v ten deň skončenia PP alebo stačí neskôr?


Ďakujem za odpovede

§ 78 ZP je o niečom inom...

Pracovníkovi dáš :

1. zápočtový list - dávam to hneď posledný deň jeho PP
2. potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti.... - vystavím po urobení poslednej jeho výplaty, posielam poštou doporučene

3. ELDZ - tiež vystavím a so sprievodným listom pošlem alebo odnesiem po urobení jeho poslednej výplaty
4. odhláška SP na RLFO odnesiem najneskôr na druhý deň po ukončení PP
5. odhláška ZP na Oznámení zamestnávateľa o poistencoch - odnesiem do 8 dní po skončení PP
6. doklad o výške príjmu a preddavkoch na ZP - zamestnancom u ktorých neboli kolísavé príjmy nevystavujem
libus72
21.11.06,11:31
Len sa vrátim k tomu ZP
ZP §78 (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=ZP+%A778)

Pardon, nie §78 ale §75 je to Potvrdenie o zamestnaní...a potom tlačivo Zápočet rokov je podľa akého zákona? aké sú v nich rozdiely?
DanielaSL
21.11.06,11:36
Pardon, nie §78 ale §75 je to Potvrdenie o zamestnaní...a potom tlačivo Zápočet rokov je podľa akého zákona? aké sú v nich rozdiely?

Potvrdenie o zamestnaní je vlastne zápočtový list.....
libus72
21.11.06,11:42
ďakujem tiež som si myslela ze Zápočet a to potvrdenie je to isté len som sa chcela uistiť u skúsenejších...


Pracovníkovi dáš :
....
6. doklad o výške príjmu a preddavkoch na ZP - zamestnancom u ktorých neboli kolísavé príjmy nevystavujem[/quote]


Ešte otázočka - tento doklad bod 6. je len na žiadosť zamestnanca alebo sa musí dať pri každom odchode z PP?
DanielaSL
21.11.06,11:46
ďakujem tiež som si myslela ze Zápočet a to potvrdenie je to isté len som sa chcela uistiť u skúsenejších...


Pracovníkovi dáš :
....
6. doklad o výške príjmu a preddavkoch na ZP - zamestnancom u ktorých neboli kolísavé príjmy nevystavujem


Ešte otázočka - tento doklad bod 6. je len na žiadosť zamestnanca alebo sa musí dať pri každom odchode z PP?[/quote]

Ak by som vedela, že mal kolísavý príjem , tak mu to dám hneď , ak ale nemal, tak mu ho vystavím až po jeho vyžiadaní.
libus72
21.11.06,11:52
No toto je zo zákona:
5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom poistného a nevykonáva ročné zúčtovanie poistného podľa odseku 2, je povinný po uplynutí rozhodujúceho obdobia vystaviť a doručiť zamestnancovi, ktorý ho o to požiada, najneskôr do 7. februára nasledujúceho kalendárneho roka doklad, v ktorom uvedie
a) úhrn príjmov podľa § 13 ods. 1 až 4 za rozhodujúce obdobie,
b) údaj o výške minimálneho základu tohto zamestnanca stanovenej podľa § 13 ods. 15 a 16 za jednotlivé kalendárne mesiace rozhodujúceho obdobia,
c) úhrn zaplatených preddavkov zamestnanca podľa § 16 ods. 2 písm. a) a upravených podľa § 16 ods. 8 písm. a) za rozhodujúce obdobie a
d) úhrn zaplatených preddavkov zamestnávateľa za tohto zamestnanca podľa § 16 ods. 2 písm. c) a upravených podľa § 16 ods. 8 písm. d) za rozhodujúce obdobie....

Tak ako som zvýraznila, teda je to iba na požiadanie...ale budem sa držať Vašej rady, teda môj zamestnanec mal kolísavé príjmy, tak mu to radšej vystavím...
Chcem sa poďakovať za pomoc, veľmi ste mi pomohli...
Pekný deň ešte
Paula
21.11.06,11:57
Odchádzajúcemu zamestnancovi urobím výplatu na druhý deň od ukončenia prac. pomeru a vyplatím v hotovosti.....tak mám záruku, že mi podpíše aj ELDP a stihnem ho doručiť do 3 dní do SP. Čítala som tu, že nemusí byť podpísaný, mne to však takto viac vyhovuje.
libus72
21.11.06,12:13
Odchádzajúcemu zamestnancovi urobím výplatu na druhý deň od ukončenia prac. pomeru a vyplatím v hotovosti.....tak mám záruku, že mi podpíše aj ELDP a stihnem ho doručiť do 3 dní do SP. Čítala som tu, že nemusí byť podpísaný, mne to však takto viac vyhovuje.

Ale môžno dohodnúť so zamestnancom že výplatu dostane až v riadnom výplatnom termíne - a potom keď sa stane že nepríde podpísať ELDP dodatočne tak do SP len napíšem v Spriev. liste že je nepodpísaný z dôvodu nezastihnutia? Môže to tak byť?Bude to SP akceptovať?
DanielaSL
21.11.06,12:14
Odchádzajúcemu zamestnancovi urobím výplatu na druhý deň od ukončenia prac. pomeru a vyplatím v hotovosti.....tak mám záruku, že mi podpíše aj ELDP a stihnem ho doručiť do 3 dní do SP. Čítala som tu, že nemusí byť podpísaný, mne to však takto viac vyhovuje.

Pauli rada by som to aj ja takto robila, ale žiaľ nie vždy sa to dá...kým prídu podklady z Čiech, je pol mesiaca za nami.... a zamestnanec je už dávno preč. ELDZ zoberú aj bez podpisu, stačí len , keď tam napíšem, že sa k podpisu nedostavil.
Marína
21.11.06,12:18
Ale môžno dohodnúť so zamestnancom že výplatu dostane až v riadnom výplatnom termíne - a potom keď sa stane že nepríde podpísať ELDP dodatočne tak do SP len napíšem v Spriev. liste že je nepodpísaný z dôvodu nezastihnutia? Môže to tak byť?Bude to SP akceptovať?
ZP
§ 129
Splatnosť mzdy
(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej
zmluve nedohodlo inak.
(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky. To platí i pri nástupe do služby v ozbrojených silách
alebo do civilnej služby.
(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania, ak sa nedohodli inak.
libus72
21.11.06,12:30
ZP
§ 129
Splatnosť mzdy
(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej
zmluve nedohodlo inak.
(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky. To platí i pri nástupe do služby v ozbrojených silách
alebo do civilnej služby.
(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia zamestnania, ak sa nedohodli inak.

No veď presne na toto som narážala, sme sa so zam-com dohodli, tak len sa teraz bojím že mi nepríde podpísať ELDP - tak som sa pýtala že keď bude nezastihnutý či to bude SP akceptovať?
DanielaSL
21.11.06,12:44
No veď presne na toto som narážala, sme sa so zam-com dohodli, tak len sa teraz bojím že mi nepríde podpísať ELDP - tak som sa pýtala že keď bude nezastihnutý či to bude SP akceptovať?

Neboj sa, bude to akceptovať , teda aspoň u nás to tak je.....koľko firiem im ELDZ nedá vôbec , nieto ešte na čas...
libus72
21.11.06,13:00
OK, už som kľudnejšia...ďakujem všetkým zúčastneným
tonkat
05.12.06,21:18
Aké potvrdenie dávate pri skončení PP podľa §75 ods. 2d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu .... a pre výpočet podpory v nezamestnanosti.
Inšpektorát práce pripomienkoval, že zamestnancovi mal zamestnávateľ vystaviť potvrdenie a sám ho zaslať na úrad práce. To je pre mňa novinka, alebo mám medzery? Vraj treba zamestnancov končiacich pracovný pomer oznamovať na úrad práce?!? To som ešte nepočula, lebo nie každý ide na úrad práce, niekto sa aj zamestná atď. Ale čo znamenajú potom tie posledné slová v 2d)? Nie je tam napísané, že len na požiadanie zamestnanca. Poradíte? Ďakujem
tonkat
06.12.06,09:43
Aké potvrdenie dávate pri skončení PP podľa §75 ods. 2d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu .... a pre výpočet podpory v nezamestnanosti.
Inšpektorát práce pripomienkoval, že zamestnancovi mal zamestnávateľ vystaviť potvrdenie a sám ho zaslať na úrad práce. To je pre mňa novinka, alebo mám medzery? Vraj treba zamestnancov končiacich pracovný pomer oznamovať na úrad práce?!? To som ešte nepočula, lebo nie každý ide na úrad práce, niekto sa aj zamestná atď. Ale čo znamenajú potom tie posledné slová v 2d)? Nie je tam napísané, že len na požiadanie zamestnanca. Poradíte? Ďakujem
Posúvam vyššie, keby niekto chcel pomôcť.
Martinella
06.12.06,10:15
Posúvam vyššie, keby niekto chcel pomôcť.

Pri výstupe dávam potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch. Opýtam sa pracovníka či sa pôjde hlásiť na úrad práce a vtedy dávam aj potvrdenie pre účely dávky v nezamestnanosti. Ale ja ho na úrad práce nehlásim. Ak by to vyžadoval odo mňa pracovník IP, žiadala by som na základe akého predpisu alebo nariadenia by to mal zamestnávateľ hlásiť.
tonkat
06.12.06,13:08
Pri výstupe dávam potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch. Opýtam sa pracovníka či sa pôjde hlásiť na úrad práce a vtedy dávam aj potvrdenie pre účely dávky v nezamestnanosti. Ale ja ho na úrad práce nehlásim. Ak by to vyžadoval odo mňa pracovník IP, žiadala by som na základe akého predpisu alebo nariadenia by to mal zamestnávateľ hlásiť.
Veď práve, ani nikoho odchádzajúceho na úrad práce nehlásim, to je pre mňa novinka. Nestalo sa to mne, ale kolegyni, ja by som sa ho bola spýtala, že na základe čoho? Im robili kontrolu a mzdárka nebola pri tom prítomná, tak ani nevedeli, čo sa majú pýtať. Potvrdenia pre UP vystavujem detto, ak o to zamestnanec požiada.
Ďakujem za ochotu.