kataria
15.12.13,11:52
Dobrý deň, prečítala som si o zákone, ale nie som si istá, či mám povinnosť zaregistrovať sa, pokiaľ predávame tovar na základe faktúry a k tomu aj kúpno predajnej zmluvy s FO jednotlivcami. Stačí mi vypracovať nejaký projekt alebo smernicu, alebo mám k tomu ešte aj potrebu registrácie?
Vopred dakujem :)
veva125
15.12.13,17:25
Ak nemáte zamestnanca a ani pc s databázou odberateľov nie je pripojený na internet, tak stačí smernica. Ináč projekt.
Erika-ežka
17.12.13,08:15
Aj mňa to zaujíma.
Tomu rozumiem - ak NIE je PC s databázou odberateľov pripojený na internet - stačí smernica, ale je nutná v tomto prípade registrácia? Keď napr. databáza odberateľov - FO (nepodnikateľov) obsahuje : meno, priezvisko, bydlisko, prípadne telef. alebo e-mailový kontakt ???
kataria
17.12.13,10:45
moja evidencia sa nachádza iba v papierovej forme a do účtovného programu to nahodím len ako faktúru...bez rodného čísla a čísla občianskeho preukazu...
ja tomu rozumiem, že ak nemám zamestanca, čo nemám...a počítač s databázou nieje pripojený na internet, čo nieje, okrem malých výnimočných čo je 4x do roka, ked odosielam dph výkaz elektronicky ...tak vtedy netreba registráciu, stačí len smernica