Natty
15.12.13,14:23
Jedná sa o živnostníka-remeselníka.

Poradí mi niekto s týmto?
Odpoveď som hľadala, ale jednoznačnú som nenašla. Potrebujem utvrdiť, či áno?! Ďakujem...
Tweety
16.12.13,10:05
Otázka je už zodpovedaná v príspevku, na ktorý si nadviazala ten svoj, tak nepíš, že si ju nenašla.
Natty
16.12.13,10:10
Nechcem otravovať, ale ja potrebujem vedieť odpoveď na konkrétny prípad, táto odpoveď mi príde, bez urážky, alibistická. Som len príležitostný účtovník, preto tak nalieham, aby som niečo nedo... Ďakujem za pochopenie!
Tweety
16.12.13,10:17
a čo je na nej alibistické?
Natty
16.12.13,11:04
Prosím, ak môžeš, miesto týchto vypisovačiek radšej napíš áno alebo nie, to je všetko, čo potrebujem vedieť. Pretože v predošlej otázke sú dve rozdielne odpovede na dve rozdielne otázky. Ja ako laik (nie odborník, za ktorých vás tu považujem a preto sa na vás obraciam s prosbou o pomoc) vychádzajúc z tých odpovedí predpokladám, že obdobne ako u účtovníka je poistenie za škodu daňovo uznateľným nákladom, tak to bude asi aj v tomto prípade u remeselníka, ak je poistený na zodpovednosť za výkon svojej činnosti. Ale ako som už uviedla, potrebujem to vedieť jednoznačne, či áno?! Ešte raz ďakujem za odpoveď.
Tweety
16.12.13,11:28
Mohla si si všimnúť, že dve rozdielne odpovede sú na dve rozdielne otázky. Takže ak pozrieš odpoveď na prvú otázku, zistíš aj správnu odpoveď. Namiesto urážok, stačí len čítať a samozrejme čítanému aj porozumieť.
Natty
16.12.13,11:43
Mrzí ma, ak to berieš takto, ja som nechcela urážať. Mám ale pocit, že porozumieť treba aj tomu, ktorý sa s dôverou o pomoc obracia na poraďákov-odborníkov. Je ťažké pochopiť, že sa potrebujem s niekým o správnosti odpovede uistiť? Ja som to pochopila, aj dve rozdielne otázky, aj odpovede, a porozumela som tomu tak, ako som písala v komente vyššie, teda, že je to daňovo uznateľný výdavok. Budem sa opakovať, ale všetko, čo som potrebovala vedieť, je či uvažujem správne? Teda jednoduché áno by to všetko už dávno vyriešilo...
Ospravedlňujem sa, ak som sa ťa dotkla a verím, že chápeš moje dôvody. Inak, vždy som tvrdila, že odborné rady tu znalých si veľmi cením a ďakujem za každý zodpovedaný dotaz!!!
Tweety
16.12.13,11:46
Ak si moju odpoveď prečítala tak, ako píšeš, tak áno, pochopila si ju správne.
Natty
16.12.13,11:52
Teda áno...ďakujem!!!