Lusssy
15.12.13,13:38
Mám s.r.o., základné imanie na účte, doteraz s.r.o. nevykázala žiadnu činnosť (nevystavila žiadnu FA), mám len zopár bločkov, ktoré hradila firma (zakladanie firmy, písacie potreby...), som jediný konateľ a kvôli tomuto priblblému systému aj s daňovými licenciami sa jej potrebujem zbaviť. Môžem ísť na to cez dobrovoľné zrušenie spoločníkom alebo to musí ísť cez likvidáciu keď má firma peniaze? Žiadnych veriteľov ani dlhy nemá. Čo všetko musím priložiť k žiadosti na výmaz a ako postupovať ďalej? Obehať sociálku, zdravotku, daňový, banku..? Kedy si previesť peniaze na svoj súkromný účet? Ďakujem
JankaO
15.12.13,14:50
Zrušiť spoločnosť bez likvidácie je možné len, splynutím, rozdelením, alebo zlúčením. Podmienka je, že spoločnosť "prevezme" právny nástupca.
V iných prípadoch iba likvidáciou. Vzhľadom na oznamovacie a publikačné povinnosti to trvá prinajlepšom 6 mesiacov.
Likvidácia je rozoberaná napr aj tu:
http://www.porada.sk/t189392-likvidacia-spolocnosti-krok-za-krokom.html

Prípadne na internete je toho tiež dosť.
Lusssy
15.12.13,14:58
ďakujem, v článkoch na internete je však uvedené, že bez likvidácie sa dá spoločnosť zrušiť aj dobrovoľne, dohodnutím sa spoločníkov... ja nemám čo likvidovať keď nič dokopy neexistuje, max. 5 na mňa vystavených bločkov/FA... žiadne vyšlé FA, žiadne dlhy... spoločnosť existuje presne 2 mesiace
JankaO
15.12.13,15:05
Rozdelenie, splynutie a zlúčenie je dobrovoľná dohoda spoločníkov, kedy sa spoločnosť môže zrušiť bez likvidácie. Ak toto nie je - tak sa zrušuje likvidáciou. Platí to, čo som napísala v odpovedi.