kozlíček
15.12.13,16:02
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu ako si opraviť vypadnutú šamotovú výmurovku v sporáku.Viem,že treba šamotovú múčku a vodné sklo.Ale ako nato a kedy sa môže zakúriť.Vopred ďakujem!!!
buchač
15.12.13,15:14
Bóóóže ...kozlíček ...http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2012/11/fozzie-facepalm.gif.pagespeed.ce.gnWiLgh91g.gif
Návod na použitie:

- 1 kg šamotovej malty: nariedime si roztok v pomere 1:3 (60 ml Vodného skla Laro a 180 ml vody. Šamotovú múčku zalejeme roztokom za súčaného miešania. Necháme odležať max. 5 min. a pred použitím ešte raz zľahka premiešame. Malta je pripravená. Zostatkovú (nariedenú) nepoužitú maltu doporučujeme zaliať min. vrstvou vody, aby nezaschla a aby bolo možné neskor s maltou pokračovať v práci (pred pokračovaním vodu z povrchu zliať).


Odporúčaný postup zahrievania pri opravách vykurovacích telies:
Po ukončení opráv sa odporúča vykurovacie teleso (kachle, krby, pece) zahrievať prvé dva dni pri teplote nad 20 C cca po dve hodiny, potom možno zahriať na maximálnu prevádzkovú teplotu.
kozlíček
16.12.13,10:58
buchač,bohovo ďakujem!!!
buchač
16.12.13,11:25
Nemusíš ...
Makej bobe ...a bohovô ... :D :D :D

Ja už to mám za sebou , kachle som opravoval týmto spôsobom .
Keď bude robiť , bude to podľa tých pomerov trochu husté .
Prilej potom trošilinku vody ( mááálinko ) , lepšie sa bude s maltou pracovať .
kozlíček
16.12.13,12:00
Ja to mám vypadnuté len tak asi 2x5cm , zajtra idem nato!Drž palce,aby ma nemrdlo od jedu!!!Ak to pôjde zle.
kozlíček
17.12.13,10:39
diera zaplátaná,len či to vydrží.
buchač
17.12.13,10:45
Tak to sa dozvieš iba jedným spôsobom ...