Tadeas
15.12.13,18:58
Kupil som si elektricky mlyncek na zrno Waldner Biotech Single.Hned pri prvom mleti pohanky pri nastaveni na jemne mletie prestal mliet po cca jednej minute. Samotny motor isiel. Pohanku od toho isteho vyrobcu som na predchadzajucom mlynceku mlel bez obmedzenia, teda o vlhkosti nemozno hovorit. Ani jemnost mletia by nemala byt dovodom, lebo prestal mliet po minute, teda nemohlo ist o prehriatie.. Mohli by ste mi, prosim, pomoct s Vasimi skusenostami s tymito vyrobkami?Priznam sa, ze za tie peniaze som cakal iny komfort mletia a rozmyslam,ze ho vratim
misoft
15.12.13,21:32
Pozrel som sa tu - http://www.getreidemuehlen.at/products/en/grain-mill-waldner-single.html - ak je to on - tak potom je to jasné - časť zostavy je z plastických hmôt - nevydržali (a vraj garancia 8 rokov! :eek:)



Ešte niečo - pozri sa dole, či tam nie je Made in China.
Tadeas
16.12.13,08:53
nie, je to vyrobene z dreva - solid wood alder a z keramickeho korundu - corundum ceramic stone, vyrobca je Austria
misoft
16.12.13,14:38
Keramický korund = mlecie kamene - ale je prepojenie motorček - kamene z kovu? Alebo je to nejaká umelá hmota? Vo väčšine prípadov sa medzi to dáva bezpečnostná spojka, ktorá sa pri nadmernej záťaži "odstrihne" - preruší sa prenos sily - kvôli ochrane motorčeka.
Tadeas
26.12.13,17:31
Dakujerm za odpovede, idem po sviatkoch k predajcovi, nech sa s tým on potrápi