Ferio
15.12.13,20:35
No chcel som si uložiť dáta z PC do záložného disku. Zle som označil súbor a to tak, že som súbor zafarbil na červeno na disku D v počítači a aj na červeno v disku H ( prídavnom ). Tak mi potom staré veci nahralo z prídavného disku do nového súboru v PC na disku D, čím mi fakticky prepisom vymazalo nové záznamy.
Dá sa to ešte napraviť tak aby som znovu dostal novší prepis na D disku ?
erik555
16.12.13,08:04
??? Upresnit...
tomasp
27.12.13,13:37
Je len velmi miziva sanca na obnovenie prepisaneho suboru na disku D.

Ako pokus odporucam skusit nainstalovat na disk C program Recuva (https://www.piriform.com/recuva/download) vo Free edicii. A spustit ho na disk D a pokusit sa o obnovu zmazaneho suboru. Mne vsak pri podobnom pripade prepisu nepomohol. Je vhodnejsi skor na obnovu zmazanych (nie prepisanych) suborov.
misoft
27.12.13,15:40
Recuva pomôže len pri zmazaných súboroch. Pri prepísaných je šanca 0%. Prepísaním súborov sa zároveň prepisuje alokačná tabuľka novými údajmi o uložení súborov na disku a zároveň sa tieto sektory označia ako voľné (i keď sú tam súbory pôvodné) a prepíše ich novými dátami.
Pri mazaní súborov sa zmaže len alokačná tabuľka (označia sa sektory ako voľné), ale obsah tam stále je a Recuva ide sektor po sektore a vyhľadáva neoznačené dáta a skúša ich obnoviť (tabuľku).