beliva
16.12.13,09:11
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám na LV pozemok zapísaný ako záhrada v intravile. Je problém ju predať, lebo tam nie je príjazdová cesta a inžinierske siete. Viete mi poradiť ako na to? Kde sa všetko vybavuje a prípadne koľko to stojí, alebo na koho sa obrátiť. Manžel mi teraz zomrel a ja som bezradná. Ďakuje za pomoc.
draik
16.12.13,08:50
Zastavte sa na stavebnom úrade, kde Vám dajú info, či a čo tam je možné stavať. Potom oslovte správcov sietí. Bez prístupovej cesty však stavebné povolenie nikto nedá.
pepa78
16.12.13,10:58
Treba vyriešiť príjazdovú komunikáciu v ktorej budú vedené aj inžinierske siete. Robí sa to tak, že sa dohodnete s majiteľmi okolitých pozemkov a z ich parciel sa geometrickým plánom odčlení časť, ktorá bude slúžiť na prístup k pozemkom a na uloženie sietí...tieto parcely môžu ostať vo vlastníctve majiteľov, ale potom je nutné dať vypracovať Zmluvy o zriadení vecného bremena prejazdu, prechodu a uloženia IS. Druhá možnosťje, že novovzniknutá parcela bude mať len jedno parcelné číslo a vy ako majitelia budete podielový vlastníci. Takže:
1. Spravte stretnutie s majiteľmi okolitých pozemkov, navrhnite im čo chcete spraviť
2. Ak sa dohodnete, treba osloviť geodeta, ktorý vypracuje oddelovací geometrický plán
3. geometrák treba dať zapísať na kataster a ak sa bude meniť aj druh pozemkov, napr. zo záhrady na zastavané plochy a nádvoria, tak treba aj súhlas pozemkového úradu od vyňatí poľnohospodárskej pôdy na iné účely

Takto v skratke...ale hlavne je treba aby daná lokalita bola určená na výstavbu RD v územnom pláne obce...