Ester plus
16.12.13,08:56
V časti B3 kontrolného výkazu sa majú uvádzať údaje zo zjednodušených faktúr v členení na celková suma základov dane, celková suma dane a celková odpočítaná daň.
To znamená že ak budem odpočítavať z nákupu PHM len 80% z DPH tak to sa bude asi komplikovane účtovať aby sa všetky tieto údaje korektne dostali do KV, keďže sa tu má uviesť celková suma dane a celková odpočítaná daň.
veronikasad
16.12.13,08:01
Prečo ? Celkovú sumu dane uvedieš v stl.2 a celkovú sumu odpočítanej dane (zníženej o 20% ) v stl. 3
Ester plus
16.12.13,08:14
Takže ak mám nákup PHM pre zjedodučenie za 10 + 2(DPH), tak si daňových nákladov (DN) dám 8,- účet 501 a 1,60 účet 343. Ďalšiu časť 2 Eur kde si už nemožem dať sumu do DN dám na účet 501 a DPH ktorú si nemžem odpočítať dám na 548 v hodnote 0,40. Čiže na 343 mám len DPH ktorú si odpočítavam ale celkovú sumu DPH mám na dvoch účtoch 343 a 548.
a_je_to
30.12.13,20:48
Určite, že nebude problém ten výkaz manuálne vyplniť tak, ako má byť, v nejakom pomocnom formulári na eDane - okrem tej duplicitnej driny samotnej. Ale urobiť ten výkaz jednogombíkový z účtovného programu do xml - ako to cynické obludy nadľahčujú. Problém bude softvérový, aj užívateľský. Bude vyžadovať rozšírenie, aj vyplnenie množstva údajov, ktoré doterajšie účtovníctvo pre iné účely doposiaľ nepotrebovalo. Aspoň u mňa to určite tak bude, ak nemienim prechádzať z vlastných na nejaké iné programy. Teda pre mňa buď rozsiahle prerábačky, alebo editácia. Ja prvé mesiace spolieham na editáciu, aj keď náročnú, softvér neprerábam, ani nekupujem nový. Kým nepribudnú skúsenosti. Aj ... ešte stále verím, že to zhavaruje a odloží sa to o rok. Veď DPH pôvodne už dva roky mala bežať iba elektronicky a stále sa podáva na papieri. Alebo sa budú tváriť, že to zberajú, ale bude to úplne nanič a nič s tým nebudú robiť. Iba dávať pokuty tým, ktorí to nepošlú vôbec.
ata111
30.12.13,21:02
to zhavarovanie je proroctvo nás mnohých do roku 2014, hádam sa aj naplní... Veď už teraz sa na stránku nedostanete, keby ste si chceli ešte skontrolovať odoslané výkazy, ...predsa beží perestrojka drsr.