mystya
16.12.13,10:15
Prosím Vás, v akej sume mám vystaviť odberateľovi dobropis k faktúre, keď reklamoval len časť tovaru, ktorý sme mu predali - súčiastku? Táto súčiastka sa pri montáži poškodila našou vinou, takže sme od nášho dodávateľa objednali novú na naše náklady. Mám teda zákazníkovi vystaviť dobropis len v sume tejto súčiastky? V nákupnej sume akú zaplatíme dodávateľovi?
Adiks
16.12.13,09:35
Dobropis na súčiastku vystavíš v predajnej cene, t.j. v rovnakej cene, v ktorej bola súčiastka vyfaktúrovaná.
mystya
16.12.13,09:48
Lenže súčiastka bola vyfakturovaná v celku s celým tovarom. Jedná sa o plastové okno, t.j. vyfakturované bolo celé okno a nie po súčiastkach..Viem len sumu novej súčiastky.
tictac7
16.12.13,10:46
Nerozumiem, preco mu chcete vystavit dobeopis. Ved v povodnej hodnte faktury bola zahrnuta aj cena poskodenej suciastky a tu ste mu bezodplatne vymenili. Aspon tak som to pochopila zo.zadania. Ak by si mu teraz este dobropis vystavila, tak by si mala 2x maklad a ziadny vynos, ak uznavas, ze chyba bola na vasej strane a bezodplatne mu to vymenis, tak mas 2x naklad a 1x vynos a tak je to.spravne.
mystya
16.12.13,11:37
Myslela som, že treby po správnosti vystaviť najprv ten dobropis a potom znovu faktúru s takou istou sumou, aká sa odrátala dobropisom. Takže efekt ten istý..Netreba teda vystavovať dobropis?
tictac7
16.12.13,12:55
Nie.netreba