babuska1
16.12.13,09:57
nepodporujem ani nepropagujem fašizmus ani nic ine som len zvedavy aku to ma cenu
Mila123
16.12.13,08:59
"koberec" bol niekde zavesený? nad oknom? na stene? či nad dverami?
babuska1
16.12.13,09:08
to neviem mozno ze ano ...ako ho mam ja tak som ho odlozil do skrine
bodliak
16.12.13,09:42
Môj názor :
Cenu to má pre Teba, lebo je to pamiatka po otcovi.
(A možno ešte pre nejakého nácka, kvoli tej svastike.)
taiko
16.12.13,10:38
a keby si tak zasiel s nim do muzea aby to to tam preskumali?
bea
16.12.13,10:46
Možno by si mohol poslať túto fotografiu na túto adresu, píšu, že majú bezplatné poradenstvo. Neskúšala som, ale snáď...

http://www.dartesro.sk/?act=bezplatne-poradenstvo&lang=sk
Oliwa
16.12.13,11:18
Myslím, že v Prahe je múzeum kobercov. Skús hľadať tým smerom, resp. starožitníctva, skôr české ako slovenské...

Ale perzský to určite nebude. Podľa mňa je to niečo ako pletenina, normálne hladko-obratko... Na koberec to má dosť zvláštny tvar - skôr ako minizáves nad okno, dvere, výklenok - taký nemecký "firhang"... Firhangy boli totiž kedysi závesy či záclony.

Ten hákový kríž uprostred - to je sila... Len aby to niekto nepovažoval nebodaj za skrytú propagáciu fašizmu a neboli z toho nepríjemnosti, bábuška... Ľudia sú dnes schopní všetkého...
buchač
16.12.13,11:27
Súhlas ...

Inak je to len kus pleteniny , do ktorej sa s radosťou mole zažerú .
srska
16.12.13,11:30
te je len taký decentný. vorhang - záclona. od karpatských nemcov odpočuté - firhang :-))
Oliwa
16.12.13,11:43
píš, jak očuješ... tak som to počula od mojej babičky, keď som bola ešte malá... Tak píšem, jak očujem...
Inak mi je jasné, že "vor" je pred a prehlasované " hangen" je visieť...
Oliwa
16.12.13,11:52
Ak si na tom nezgustli doteraz za tých 68 rokov...Tak tým dnešným to asi chutiť nebude - už ani tie mole nie sú to, čo bývali kedysi... Lebo kúsok je to zachovalý, to treba uznať. Čo dnes vyrobené vydrží toľko?
lujza.j
16.12.13,12:50
Skusim to preposlat mojmu chlapovi.....ten ma kolegu co je hentak "orientovany"mozno mu to nieco bude hovorit....
babuska1
16.12.13,14:37
dakujem
babuska1
16.12.13,15:12
ma to rozmery 146x36cm taky menši koberec ...a skor je tkaný ako pletený
korela
16.12.13,20:24
Gobelín.
felix1
16.12.13,21:47
Mam rad vsetko, co je starsie ako ja. Toto je tiez jedna z veci, ktora splna tieto kriteria. Krute, ale pravdive pre teba : hodnotu to ma len pre toho, kto obdivuje ten znak a obdobie v ktorom bol vytvoreny. Ak by to bol rovnaky znak na tkanine z ineho storocia ( lokalita Cina, Tibet ) je to o inom. Za hlavne posolstvo povazuj, ze si medzi nami a bud rada, ze tvoj APA a GROSSELTERN neskoncili v prestupnom lagri v Seredi a potom na Sibiri :)
Vela nasincov aj bez takehoto obdarovania tam skoncili :(
Gabhus
17.12.13,03:08
Mne to pripadá skôr (tvarovo aj tými úchytkami na zavesenie) ako "záves" aký sa kedysi vešal k divánom. Mala to - alebo čosi podobné - moja babka zavesené na stene. V kuchyni diván na príležitostné poležanie si a na stene zavesené čosi podobné, len iný vzor. bežne čo si pamätám z detstva tam bola krajinka s jeleňom a susedia mali také že jeleň bol pri železnici. Babka jeleňa nemala a my sme po ňom ako deti strašne túžili. Toto podľa mňa má plniť skôr tento účel - koberec to nebude...