48912
16.12.13,10:41
Dobry den,

potrebovala by som poradit. Vystavili sme zalohovu fakturu (platitel DPH) na tovar do Madarska. Firma z Madarska (tiez platca DPH ) zalohovu fakturu zaplatila. Máme jej teraz vystavit fakturu k prijatej platbe , ked vieme, ze tovar sa bude fyzicky dodavat az v 02/2014 ?

Dakujem za odpoved
a_je_to
16.12.13,20:13
Stačí pozrieť zákon o DPH :
§ 72 Osoby povinné vyhotoviť faktúru
(1) Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru podľa tohto zákona pri
b) dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania v inom členskom štáte, keď je osobou povinnou platiť daň
f) prijatí platby pred dodaním tovaru podľa písmen a) až d),
g) prijatí platby pred dodaním služby podľa písmen a) až c).

§ 73
Lehota na vyhotovenie faktúry
Faktúra podľa § 72 musí byť vyhotovená do 15 dní
a) odo dňa dodania tovaru alebo služby,
b) odo dňa prijatia platby pred dodaním tovaru alebo služby,

... skrátka musí sa to, čo je tam uvedené.