stanicapap
23.03.06,11:39
uz ste mi poradili v tejto oblasti - islo o to, ze zamestnanec ma 2 prac.pomery a je PN od zaciatku mesiaca - avsak PN-ku doniesol len 1 zamestnavatelovi a nam ako 2 zamestnav. ju nepriniesol, lebo vraj mu uctovnik povedal, ze NEMUSI, ale vzhladom na vasu radu, som zamestnanca upozornila, ze je nutne aby aj k nam doniesol PN-ku - AVSAK doniesol "papierik", kt. je pre neho ako podklad a original nechal u 1. zamestnav. s poznamkou, ze lekar vystavil len jedno vyhotovenie...myslim, ze mne je ta jeho PN-ka na nic, ja potrebujem tu, co dal 1 zamestnav., alebo sa mylim? fakt netusim, ako mam postupovat!
skuste mi aj v tomto poradit...co by ste vy robili na mojom mieste?
Zita4
23.03.06,10:41
Musí ti doniesť PN -ku. Lekár je povinný vystaviť tlačivo aj pre druhého zamestnávateľa, ak by ich bolo hocikoľko. Nevyplatíš mu náhradu príjmu počas DPN.
Tweety
23.03.06,10:43
uz ste mi poradili v tejto oblasti - islo o to, ze zamestnanec ma 2 prac.pomery a je PN od zaciatku mesiaca - avsak PN-ku doniesol len 1 zamestnavatelovi a nam ako 2 zamestnav. ju nepriniesol, lebo vraj mu uctovnik povedal, ze NEMUSI, ale vzhladom na vasu radu, som zamestnanca upozornila, ze je nutne aby aj k nam doniesol PN-ku - AVSAK doniesol "papierik", kt. je pre neho ako podklad a original nechal u 1. zamestnav. s poznamkou, ze lekar vystavil len jedno vyhotovenie...myslim, ze mne je ta jeho PN-ka na nic, ja potrebujem tu, co dal 1 zamestnav., alebo sa mylim? fakt netusim, ako mam postupovat!
skuste mi aj v tomto poradit...co by ste vy robili na mojom mieste?
Zamestnanec mal pýtať dve potvrdenia o PN, pre každého zamestnávateľa zvlášť.
stanicapap
23.03.06,11:05
takze je to povinne - totiz ide o moju nadriadenu a viete ako to je... dokonca som jej argumentovala ustanovenim ZP, ale vraj uctovnik povedal, ze nemusi..takze mozem si stat tvrdo za svojim tvrdenim? ale uz je takmer mesiac PN (od 06.03.) - mne sa to zda neskoro na podanie PN-ky do Soc.poist. - nebude mat z toho problem institucia - pytam sa preto, ci sa nejako sankcne dotkne nasej institucie alebo len konkretneho zamestnanca?
a co by sa stalo, keby sme to nezistili a ja by som dotycnemu vyplatila mzdu prisluchajucu k mesiacu marec?
Tweety
23.03.06,11:08
takze je to povinne - totiz ide o moju nadriadenu a viete ako to je... dokonca som jej argumentovala ustanovenim ZP, ale vraj uctovnik povedal, ze nemusi..takze mozem si stat tvrdo za svojim tvrdenim? ale uz je takmer mesiac PN (od 06.03.) - mne sa to zda neskoro na podanie PN-ky do Soc.poist. - nebude mat z toho problem institucia - pytam sa preto, ci sa nejako sankcne dotkne nasej institucie alebo len konkretneho zamestnanca?
a co by sa stalo, keby sme to nezistili a ja by som dotycnemu vyplatila mzdu prisluchajucu k mesiacu marec? Ak jednoducho nebudeš mať doklad o trvaní PN, nebudeš mať ako preplatiť náhradu príjmu a potom ona bude mať vypočítané nemocenské len z jedného VZ. Takže v podstate je to jej problém. ALe ako vykáže, neprítomnosť v tom druhom zamestnaní, bude to A?:mee:
stanicapap
23.03.06,11:15
dakujem, ale aby som si bola 100% ista, ide cisto problem, ktory nastane na strane zamestnanca..zamestnavatela sa to netyka, vsak? totiz u nas pracuje len na skrateny prac. uvazok a u toho druheho na plny- moze toto nejako vplyvat na danu situaciu?
Tweety
23.03.06,11:17
dakujem, ale aby som si bola 100% ista, ide cisto problem, ktory nastane na strane zamestnanca..zamestnavatela sa to netyka, vsak? totiz u nas pracuje len na skrateny prac. uvazok a u toho druheho na plny- moze toto nejako vplyvat na danu situaciu?
Týka sa to aj zamestnávateľa, pretože ako vykáže jeho dochádzku za dni keď je PN? Treba zamestnanca upozorniť na povinnosti, ktoré s PN má.
stanicapap
23.03.06,11:38
majka si strasne zlata, ale prosim ta, porad, ako by si postupovala, ked ide o tvoju nadriadenu-ako som uz spomenula, argumentovala som aj ZP, ale...
Tweety
23.03.06,11:40
majka si strasne zlata, ale prosim ta, porad, ako by si postupovala, ked ide o tvoju nadriadenu-ako som uz spomenula, argumentovala som aj ZP, ale... Aurgumentovala by som tým, že je to v jej prospech( hoci počas PN to nie je žiadna sláva ten príjem),ale z dvohc PN dostae zaplatené dvakrát, aj náhradu príjmu aj nemocenské od SP.
stanicapap
23.03.06,11:41
este aby som upresnila: k nam do zamestnania riadne chodi ( o jej PN som sa dozvedela z vonkajsich zdrojov - nie priamo od nej) - PN je len vo vztahu 1 zamestnavatelovi, chapete to?
Zita4
23.03.06,12:15
este aby som upresnila: k nam do zamestnania riadne chodi ( o jej PN som sa dozvedela z vonkajsich zdrojov - nie priamo od nej) - PN je len vo vztahu 1 zamestnavatelovi, chapete to?
A to sa nebojí, že ju zamestnávateľ, kde čerpá náhradu pri DPN prichytí? Ako môže byť vypísaná a zároveň pracovať? Teba to v tomto prípade nemusí trápiť (oficiálne nevieš, že je PN), ale zamestnankyňa si koleduje o problémy.:confused:
Tweety
23.03.06,12:20
este aby som upresnila: k nam do zamestnania riadne chodi ( o jej PN som sa dozvedela z vonkajsich zdrojov - nie priamo od nej) - PN je len vo vztahu 1 zamestnavatelovi, chapete to?
Nech si prečíta ZP a uvedený odstavec § 81
d) v období, v ktorom má podľa osobitného predpisu nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom,:cool: