mandyla
16.12.13,23:09
Zdedila som Tiffany lampu , v tvare glóbusu. Pôvodne svietila ale nebolo domyslené ako vymeniť žiarovku keď sa vypáli. Nuž, teraz sa vypálila a vyzerá to tak že je nutné rozobrať na spodku takú plochu aby sme sa mohli dostať k žiarovke. Niečo som o tej technike prečítala a zdá sa mi to dosť náročné. Amatér-začiatočník nemá šance. Nenašla som zmienku o tom že by to u nás niekto vedel vyrábať- znamenalo by to že by takú lampu aj vedel rozobrať a vymeniť žiarovku. Je to taká krásna práca, z drobných sklíčok poskladaný glóbus, kontinenty čo do tvaru a proporcionality sú úplne verné kópie školských glóbusov. Priemer je 28 cm, je to stolová lampa. Je to pekné aj ako nesvietiaci glóbus ale Tiffany vynikne hlavne ako lampa preto mi veľmi záleží na jej oprave. Možno sa nájde niekto na Porade kto by ma usmernil, možno nejaké výtvarno -umelecké školy. Za každú radu Vám vopred ´dakujem.
duves
17.12.13,07:52
Nejake fotografie? Kedysi som to skušal, ale k takym zložitym vytvorom som sa nedostal. A u nas by to bolo nepredajne.