pepsikova
17.12.13,06:09
..v snahe urobiť čo najväčšiu radosť našim deťom splníme aj tú najnemožnejšiu prosbu...prosím vás, ak dieťa prosí pod stromček psíka, premýšlajte nad pokračovaním tohoto sna!!..
...pes nie je darček na pár dní!..za všetku lásku, oddanosť a potešenie zo spoločných chvíľ vyžaduje opateru, dennodenné venčenie aj 5-6 krát,papaníčko, veterinára,ale hlavne sústavnú starostlivosť!..nedá sa odložiť s tým, že "teraz sa mi nechce"!..
..po vianociach nachádzame pri kontajneroch krabice so šteniatkami, ktoré neboli zadarmo-ale už nebavia...že trpia,lebo na chvíľu sme im dopriali trochu šťastia, to nás už potom netrápi!..
...ak vaše dieťa silou-mocou chce psíka, vezmite ho do útulku!..aby pomohlo venčiť havkov, pozorovalo, ako sa treba o ne starať,ako sa im venovať...ak zotrvá vo svojom sne, potom sa rozhodnite!..ale ak ho venčenie prestane baviť po pár dňoch, "vyrobili" by ste len ďalšieho nešťastného psíčka, ktorý bude trpieť v útulku....alebo pri kontajneri..

...nechcem, aby sa tu rozprúdila debata,kde by sme "dôvodili a argumentovali"..chcem len, aby sme boli rozumnými a naučili svoje deti milovať živé tvory nie iba pár dní, ale na celý život..ten náš aj ten psí..
http://utulkovo.teraz.sk/zvieratko-by-nemalo-byt-vianocnym-prekvapenim/
alaya1
17.12.13,07:48
Malo by to platit po cely rok, ze zviera nie je hracka, nielen na Vianoce. Kto ma vazny zaujem kupit si psa,vire o vsetkych obmedzeniach, ktore ho cakaju, moze aj v decembri, aj v lete. na jar. Je to o cloveku, nie o mesiaci v kalendari.
lujza.j
17.12.13,08:15
Zvieratko nema byt vobec brane ako darcek.....moj nazor.....
Terezia13
17.12.13,08:26
žiaľ, práve pre Vianoce a vysvedčenia sú najjednoduchším darčekom práve zvieratká
veď čo by sme pre deti neurobili a zviera je len zviera!!!
ale je to živý tvor s mnohými potrebami a vyžaduje veľa odriekania a prispôsobovania
neviem ale, či to tu čítajú práve tí, ktorí na to nemyslia a je im to ľahostajné
taiko
17.12.13,09:30
ruky nohy by som polamal tym, ktori psa uviazu v lese, ci ho pohodia ku kontaineru ak sa im uz nepaci, ci ich uz nebavi. Za trest by som im dal 6 mesiacov povinnej verejnoprospesnej prace v utulku.
buchač
17.12.13,09:48
...zvieratko nie je darček pod stromček!..
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetkých marketoch , hneď pri vstupe na plochu , do dverí ...
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetky výrobky ohľadom zvieratiek ...
Niečo podobné ( prispôsobené ) , ako je
http://www.tyden.cz/obrazek/201212/50d4690176e4d/crop-307079-cigarety.jpg
alaya1
17.12.13,09:56
...zvieratko nie je darček pod stromček!..
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetkých marketoch , hneď pri vstupe na plochu , do dverí ...
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetky výrobky ohľadom zvieratiek ...
Niečo podobné ( prispôsobené ) , ako je
http://www.tyden.cz/obrazek/201212/50d4690176e4d/crop-307079-cigarety.jpg

A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.
buchač
17.12.13,10:02
A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.

Ale to isté sa deje aj v hlavách tých záujemcov ohľadom zvieratiek ....
Pokiaľ si to aj títo nezrovnajú a neuvedomia , čo všetko to obnáša , tak situácia sa bude neustále opakovať ...

Môžu sa vypisovať tie výzvy od šavla až do het ....
niella
17.12.13,10:29
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti :D ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.
alaya1
17.12.13,10:30
A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.

Ale to isté sa deje aj v hlavách tých záujemcov ohľadom zvieratiek ....
Pokiaľ si to aj títo nezrovnajú a neuvedomia , čo všetko to obnáša , tak situácia sa bude neustále opakovať ...

Môžu sa vypisovať tie výzvy od šavla až do het ....

na to som poukazala, ze je to v hlavach ludi, zial.
taiko
17.12.13,10:35
A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.

Ale to isté sa deje aj v hlavách tých záujemcov ohľadom zvieratiek ....
Pokiaľ si to aj títo nezrovnajú a neuvedomia , čo všetko to obnáša , tak situácia sa bude neustále opakovať ...

Môžu sa vypisovať tie výzvy od šavla až do het ....

na to som poukazala, ze je to v hlavach ludi, zial.
No skor to vyzera ze to je v ri...ach tych ludi, lebo keby mali hlavu na svojom mieste, tak to neurobia :D
taiko
17.12.13,11:13
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
Terezia13
17.12.13,11:14
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
zákon o čipovaní bol zrušený, zvieratká čipované nemusia byť
taiko
17.12.13,11:16
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
zákon o čipovaní bol zrušený, zvieratká čipované nemusia byť
mozno by sa potom predavajuci mali viac zaujimat, komu zvieratko predavaju. Viem viem, som naivny
jslancik
17.12.13,11:21
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
zákon o čipovaní bol zrušený, zvieratká čipované nemusia byť
mozno by sa potom predavajuci mali viac zaujimat, komu zvieratko predavaju. Viem viem, som naivny
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...
evuš
17.12.13,11:28
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...[/QUOTE]

..no, fasa :eek: tí ľudia sú vážne mimo - že závojnatka a karas :cool:
taiko
17.12.13,11:31
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...
a co sa navzajom pojedli?
pepsikova
17.12.13,12:07
..tai, však aj my sme tu jedného čas mali karasa..a skoro nás pojedol!..:rolleyes:
jslancik
17.12.13,12:13
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...

..no, fasa :eek: tí ľudia sú vážne mimo - že závojnatka a karas :cool:[/QUOTE]

Závojnatky sú také potvory... Sú to ryby do veľkých akvárii, každá potrebuje tak 100l vody. A hlavný problém - za svoj život vyprodukujú asi tonu exkrementov... Voda smrdela po pár dňoch ako hnoj (okrem toho, že nebol zabehnutý filter). Karas bol fajn, ten by to prežil. Ale trápil by sa v takom malom akvarku. Tak šiel k susedovi do jazierka. Z ľadu sme ho už nevysekali :D
alaya1
17.12.13,12:43
..tai, však aj my sme tu jedného čas mali karasa..a skoro nás pojedol!..:rolleyes:



mimotemy myslis, ze len mali ?:)
pepsikova
17.12.13,14:56
...posúvam..
evuš
17.12.13,16:45
Myslím si, že mnohí si neuvedomujú, čo je chovať doma zvieratko, navyše ak je to psík...to je rozhodnutie na dlhé roky...skoro ako dieťa...mám doma 3 loptošov a mala som v byte I psíka, bohužial sa nám bez stopy stratil a hľadanie bolo neúspešné... Deti otravujú o psíka k Vianociam, chýba im, venčili ho, kŕmili, žili s ním, čo všetko spolu navyvádzali :D
No, hoci viem, čo je zodovednosť o psíka i moje deti, no ja váham...bojím sa, že ďalšiu stratu maznáčika by sme už nezvládli..I teraz mám slzy v očiach, smútok v srdci a krásne spomienky spojené s ním....preto apelujem na ľudí, pes ani żiadne zvieratko nie je hračka, je to živý tvor, ktorý tiež cíti...... Neničte životy bezbranným iba preto, źe deti to chcú, či sú Vianoce, je to vrchol sebectva, ľudskej hlúposti a úbohosti....
kopretinka
17.12.13,16:49
ako "sa stratil" ?
Terezia13
17.12.13,16:55
Myslím si, že mnohí si neuvedomujú, čo je chovať doma zvieratko, navyše ak je to psík...to je rozhodnutie na dlhé roky...skoro ako dieťa...mám doma 3 loptošov a mala som v byte I psíka, bohužial sa nám bez stopy stratil a hľadanie bolo neúspešné... Deti otravujú o psíka k Vianociam, chýba im, venčili ho, kŕmili, žili s ním, čo všetko spolu navyvádzali :D
No, hoci viem, čo je zodovednosť o psíka i moje deti, no ja váham...bojím sa, že ďalšiu stratu maznáčika by sme už nezvládli..I teraz mám slzy v očiach, smútok v srdci a krásne spomienky spojené s ním....preto apelujem na ľudí, pes ani żiadne zvieratko nie je hračka, je to živý tvor, ktorý tiež cíti...... Neničte životy bezbranným iba preto, źe deti to chcú, či sú Vianoce, je to vrchol sebectva, ľudskej hlúposti a úbohosti....

fotku nemáš? koľko mal rokov? nebol už "starček" staré psíky, keď cítia, že už umierajú, tak sa zvyknú odtiahnuť na tiché miesto
kopretinka
17.12.13,17:04
fotku nemáš? koľko mal rokov? nebol už "starček" staré psíky, keď cítia, že už umierajú, tak sa zvyknú odtiahnuť na tiché miesto
to robia slony,ešte som nepočula,žeby psy
alaya1
17.12.13,18:03
Dievcata, neviem, ci to vypytovanie je vhodne, ked za nim este smutia.
evuš
17.12.13,18:43
...mal iba 6 rokov /od steniatka s nami/, bol zacipovany, bol nasim 4 babatkom a detom za surodenca....navzdy zostane v mojom srdci..nosil mi papuce, ked som prisla z prace, spaval s nami...bol to taky "spolupartner"....:mee::mee:
Martin1310
17.12.13,21:22
fotku nemáš? koľko mal rokov? nebol už "starček" staré psíky, keď cítia, že už umierajú, tak sa zvyknú odtiahnuť na tiché miesto
to robia slony,ešte som nepočula,žeby psy

Niektorý to robia, otec aj dedo mojej psice si dokonca vykopali aj takú jamku v záhrade kde ich potom našli. Pri druhom už viacmenej vedeli čo bude ked videli že za stodolou je vykutaná jama a aj tak bolo.
alaya1
17.12.13,21:25
mimotemyCo to ma spolocne so zvieratkom na Vianoce?
Martin1310
17.12.13,22:09
mimotemyCo to ma spolocne so zvieratkom na Vianoce?

Šesť príspevkov tu nieje k téme z toho dva tvoje tak sa nepoondi a nerob dusno.Stačí ked mi tam dáš mínusko a určiťe sa ti ulaví.
Sliedič
17.12.13,22:20
Rozmýšľam, že čo to môže byť za človeka, ktorý síce kúpi ako darček svojím deťom šteniatko, mačičku, alebo iné zvieratko a potom po vianociach ho bezcitne vyhodí na ulicu, či dokonca do kontajnera, kedy existuje minimálna šanca, že ho niekto ešte zachráni. Čo toto môže byť za "zodpovedného rodiča" ? Ako vychováva asi svoje deti? Keď je schopný takéhoto zverstva?

Deťom treba už od malička vštepovať (okrem iného), že zvieratká nie sú hračky a treba sa ku ním podľa toho aj správať.
pepsikova
18.12.13,02:59
..nie je bezpodmienečne nutné, aby sme tu vyrábali hádky na názory iných...kto má, alebo mal psíka, sám najlepšie vie, aké sú to zvieratá!..a čo všetko sú schopné nám dať!..
...a ako veľmi nám chýbajú, keď o ne prídeme...akýmkoľvek spôsobom!..
..a preto vás prosím ešte raz o rešpekt voči názorom!..
pavol54
18.12.13,04:09
Farár mal veľkú moralizujúcu kázeň o tom ako ľudia nechodia do kostola atď po službách Božích príde jeden z veriacich a hovorí mu "Pekná kázeň, ale tí čo nechodia ju aj tak nepočuli takže ich ani nezburcovala k tomu aby častejšie chodili" To isté je tu aj s burcovaním svedomia tí čo by si to mali prečítať sem aj tak nechodia. Aspoň pevne verím že napriek rôznym názorom medzi nami taký tyran nie je. Takže plač na nesprávnom hrobe
pepsikova
18.12.13,05:18
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
taiko
18.12.13,05:41
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
Dobre si urobila, aj ked je zaber temy diskutabilny, urobit aspon nieco, je lepsie ako nic
pavol54
18.12.13,06:54
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
mám doma tri nechcené mačence (stará ich dokázala utajiť kým boli slepé a vytiahla ich pomerne neskoro) čo s nimi teraz? a žerú ako kyselina a ani do útulku neberú
taiko
18.12.13,07:05
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
mám doma tri nechcené mačence (stará ich dokázala utajiť kým boli slepé a vytiahla ich pomerne neskoro) čo s nimi teraz? a žerú ako kyselina a ani do útulku neberú
co tak dat inzerat a vycapit do obchodu, do aviza, do "neviem kde", ze darujes macence?
pepsikova
18.12.13,09:52
...ale, nič!..
kopretinka
18.12.13,13:20
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
mám doma tri nechcené mačence (stará ich dokázala utajiť kým boli slepé a vytiahla ich pomerne neskoro) čo s nimi teraz? a žerú ako kyselina a ani do útulku neberú
na to si mal myslieť skôr a dať mačku vykastrovať.
A to čo má znamenať,že utajila ich a vytiahla neskoro? Neskoro na čo? na zabitie?
To nemáš pár eur na žrádlo?
Kvaka
18.12.13,13:52
Pavol, skús nájsť na webe nejaké občianske združenie, ktoré sa zameriava na mačky, oni okrem pomoci tuším že aj adopcie mačiatok zabezpečia, serióznym záujemcom. Viem, že mačka utají mladé, ak jej ich po vrhu hneď zoberú, to sa na dedine robí, je to smutné, ale robia to.
kukučka
18.12.13,14:09
Keď napíšem ja svoj názor, zas bude oheň na streche. Kastrovali sa len zvieratá, ktoré išli na výkrm. Aj psi a mačky majú svoje potreby, ktoré sa na gazdovstve neuživili, tak sa utratili, mojich pár mačiatok má ma svedomí susedov pes a teraz čo? Asi o tom píše Paľo. To len presťahovaním do bytoviek sa kastrujú, očkujú, operujú a čojaviemčoešte. Aha, už majú aj cintoríny. Doba sa zmenila, len naozaj nestavajme zvieratá nad ľudí, čo aké sú nám blízke.
No a k téme: môj predošlý psík bol vianočný darček. Kamarátkine deti chceli potešiť babičku, odmietla ho a tak skončil u mňa.
Terezia13
18.12.13,15:32
prišiel mi takýto krásny mail, ku ktorému už nie je potrebné nič povedať..........
Zvieratko by nemalo byť vianočným prekvapením
13. December 2013 Mačky, Magazín, Psy

Bratislava (Útulkovo.sk) – Zvieratko by nemalo byť vianočným prekvapením! Je to živá bytosť, a preto ak ho chceme niekomu darovať, mali by sme mu o tom povedať a mal by súhlasiť. Pes a mačka sú pre majiteľa záväzkom na dlhé roky.
Psík sa dožíva 15 rokov, mačka aj vyše 20. “Milé mačiatka a šteniatka skoro vyrastú a budú potrebovať dennú starostlivosť, vianočné sviatky skoro skončia a začne kolotoč školy, práce, krúžkov. Pes potrebuje denné venčenie – vychádzku za každého počasia”.
Okrem množstva času a energie si na zviera treba vyhradiť aj veľa peňazí na veterinára, stravu, peliešok. “Tiež si treba uvedomiť, že každý majiteľ je zodpovedný aj za to, aby jeho zvieratko neprivádzalo na svet nechcených potomkov, a treba ho vziať k veterinárovi na kastráciu”.
Útulky sú plné nechcených zvierat – či už vyhodených darčekov po Vianociach alebo neskôr ich nechcených potomkov.
V prípade, že psíka kupujú rodičia dieťaťu, mali by si uvedomiť, že dieťa nebude niesť za zviera zodpovednosť, a že v prvom rade to musia byť oni, rodičia, a to nie len počas Vianoc, ale ďalších 15 rokov! “Ideálne je vopred sa s dieťaťom o zvierati pozhovárať, premyslieť aký druh zvieratka vyhovuje rodine a jej životnému štýlu, jej časovým, priestorovým a finančným možnostiam”.
Na začiatok je lepšie kúpiť dieťaťu nenáročnejšie zvieratko, napr. morča. Až vo veku okolo 9-10 rokov už dieťa vie prevziať časť zodpovednosti za starostlivosť, napríklad kŕmenie, čistenie podstielky či pelieška, výmenu vody, či pomoc pri venčení.
alaya1
18.12.13,15:41
...A ked sa vsetci dohodnu, ze si zviera zadovazit chcu, tak nech idu do utulku, ci karanteny a daju domov uboziatku a nepodporuju zarucene "cistokrvne" psy z mnoziarne.
Terezia13
18.12.13,16:01
...toto bolo tiež v tom maily

Dostal pomoc a nádej. Skončil v útulku.
By Sloboda zvierat · Aktualizované v pondelokÁzijský ovčiak Bruno po záchrane a nádeji na nový domov a milujúcu rodinu skončil pred Vianocami v útulku. Zažil ďalšie sklamanie a my premýšľame, či ešte uverí ľuďom...

Tu list od jeho záchrancu:

"Zaciatkom oktobra sme nasli v lese na smrt vyhladovaneho psa, nevedel chodit, postavil sa a spadol.

Ide o azijskeho ovciarskeho psa - pohlavie samec. Nakolko sme sa nevedeli nikam dovolat, tak sme sa ho docasne ujali - psik dostal pracovne meno Bruno.

Prvu noc stravil na veterinarnej klinike v Petrzalke.
Vazil necelych 30kg. Nasledne sme s nim viac krat navstivili veterinara. Chodili sme s nim na infuzie. Varili sme mu 4 krat denne teplu stravu - slepaci vyvar, ryzu, atd. Psik odvtedy pribral 20 kg. Masirovali sme mu nohy, niekolko krat denne nakolko mal uplne atrofovane svalstvo a poskracovane slachy.
Nieje/nebol zacipovany. Je odcerveny, ma spravene zakladne lekarske vysetrenia, vysetrenu krv. Na jednom semeniku ma nador - veterinar odporucil kastraciu. Zle chodi na zadne nohy res pravu zadnu nohu. Pravdepodobne bude potrebovat operaciu. Je odblseny, srst ma vo vybornom stave.
Podla veterinara ma vek odhadom 2 - 6 rokov (my sa prikladname skor k tym 6-tim rokom)

Bohuzial si Bruna nemozeme ponechat. Mame 2 Jazvecikov a jedneho Jack Russel teriera. Doteraz sa to dalo zvladat ale odkedy Bruno zosilnel, tak to spolunazivanie nerobi dobrotu. Navyse - velmi casto cestujeme prec aj na niekolko tyzdnov, vtedy si nasich psikov beru na strazenie stari rodicia do bytov. Nieje vsak mozne aby si tam zobrali Azijskeho ovciarskeho psa.
Uz cely november neuspesne zhaname pre Bruna adopciu. Tento tyzden v Nedelu cestujeme na tyzden prec. Ponukli sme pripadnemu adoptivnemu majitelovi aj to ze preberieme po financnej stranke veterinarnu starostlivost za kastraciu a tu pravdepodobne nutnu operciu zadnej laby.
Napriek tomu bezuspesne.

Poradte mi prosim co spravit. Ma zmysel ho odniest do utulku? Zoberie si ho odtial niekedy niekto ked sa za mesiac nikto nenasiel? Alebo mam dokonca problem aj to napisat ... treba ukoncit humannym sposobom jeho trapenie s nami ludmi? Nemyslim si ze je najlepsie riesenie dat ho do utulku ak si ho odtial nikto nezoberie, raz ho uz ludia sklamali. my sme mu dali druhu sancu, zistil ze ludia vedia byt aj dobry a teraz ho zase odlozit? :-("

Mimobratislavským sme v prípade problémov ochotní pomôcť s prepravou psíka.

...........fotku žiaľ neviem prilepiť ............ale bundášik bol v hroznom stave, teraz už vyzerá trošilinku lepšie
pepsikova
18.12.13,19:10
..posúvam..
pepsikova
19.12.13,15:43
..posúvam...a keďže nákup darčekov finišuje, prosím, buďte rozumní a premyslite si darovanie zvieratka...spýtajte sa obdarovaného, či bude mať čas, trpezlivosť a voľu venovať sa psíkovi..
..ďakujem...
pepsikova
20.12.13,18:45
...posúvam..
evuš
21.12.13,13:35
...posúvam, zvieratko je láska na celý život a nie vec, ktorá sa dá odložiť a už tobôž nie vyhodiť....
Zvieratko je iba pre tých, ktorí sa vedia obetovať za akéhokoľvek nečasu i osobnej bolesti...
Ak chcete sa hrať, kúpte si plyšáka, toho môžete vyhodiť kedy chcete....
No nie živú bytosť akou je zvieratko !!!
hubatá
22.12.13,07:21
Stalo sa to minulé Vianoce: všetci ešte pamätáme koľko bolo snehu, potom nastal odmäk a znova napadalo strašne veľa snehu tesne pred Vianocami. Každé ráno cestou do roboty som kŕmila malé mača, reku keď bude napapané, hádam sa len už niekde do tepla ukryje. Vždy som počkala až sa napapá, odháňala veľkého kocúra aby mu to nezožral, veď on je veľký, vidí dobre tak si niečo chytí. A aj keď to mača na jedno očko nevidelo, vítalo ma tým, že sedávalo na snehu na prdelke a čakalo na mňa pri kostolnej bráne na ktorej bola pribitá drahá nerezová tabuľka: "zákaz kŕmiť mačky". Ktovie koľko žrádla by sa za jej cenu dalo kúpiť pre 10 dkg mača pán farár a rádové sestričky hmmm?

Ale na Štedrý deň som si uvedomila, že ho nemá kto nakŕmiť, lebo ja mám týždeň dovolenku ....... Na nič som sa už potom nemohla sústrediť, stále som ho mala pred očami ako sedí na tom ľadovom snehu a čaká .... hádam aj od rána. Keďže bolo plaché, počkala som až sa zotmie a reku idem ho pohľadať a nakŕmiť. Našla som ho, ale dobitého, skrvaveného od ostrého vysokého snehu, s omrznutými uškami a labkami. Nuž a tak som ho vzala domov, vykúpala, ošetrila hnisavé očko a ono sa konečne tak vyspalo pri teplom rádiátore v krabici že až chrápalo. Cez dovolenku som ho vzala k MVDr. ten mu urobil generálku, očko operoval, omrznuté labky a uška som mu vyliečila mastičkami. Je z neho krásny 2 kg kocúr.
Až neskôr keď som sa v robote pochválila že mám doma mačku mi vrátnik povedal že ono ma hľadalo v ten deň aj v robote: muselo prejsť cez rušnú ulicu s autami aby sa dostalo pred našu budovu.........
kopretinka
22.12.13,18:47
Stalo sa to minulé Vianoce: všetci ešte pamätáme koľko bolo snehu, potom nastal odmäk a znova napadalo strašne veľa snehu tesne pred Vianocami. Každé ráno cestou do roboty som kŕmila malé mača, reku keď bude napapané, hádam sa len už niekde do tepla ukryje. Vždy som počkala až sa napapá, odháňala veľkého kocúra aby mu to nezožral, veď on je veľký, vidí dobre tak si niečo chytí. A aj keď to mača na jedno očko nevidelo, vítalo ma tým, že sedávalo na snehu na prdelke a čakalo na mňa pri kostolnej bráne na ktorej bola pribitá drahá nerezová tabuľka: "zákaz kŕmiť mačky". Ktovie koľko žrádla by sa za jej cenu dalo kúpiť pre 10 dkg mača pán farár a rádové sestričky hmmm?

Ale na Štedrý deň som si uvedomila, že ho nemá kto nakŕmiť, lebo ja mám týždeň dovolenku ....... Na nič som sa už potom nemohla sústrediť, stále som ho mala pred očami ako sedí na tom ľadovom snehu a čaká .... hádam aj od rána. Keďže bolo plaché, počkala som až sa zotmie a reku idem ho pohľadať a nakŕmiť. Našla som ho, ale dobitého, skrvaveného od ostrého vysokého snehu, s omrznutými uškami a labkami. Nuž a tak som ho vzala domov, vykúpala, ošetrila hnisavé očko a ono sa konečne tak vyspalo pri teplom rádiátore v krabici že až chrápalo. Cez dovolenku som ho vzala k MVDr. ten mu urobil generálku, očko operoval, omrznuté labky a uška som mu vyliečila mastičkami. Je z neho krásny 2 kg kocúr.
Až neskôr keď som sa v robote pochválila že mám doma mačku mi vrátnik povedal že ono ma hľadalo v ten deň aj v robote: muselo prejsť cez rušnú ulicu s autami aby sa dostalo pred našu budovu.........
krásny darček pod stromček :)
pepsikova
23.12.13,11:19
..posúvam..
evuš
23.12.13,11:32
A ja revem..zase..
človek, ktory ľúbil a stále ľubi o svoju láskou príde..a nezodpovedni zazobanci a bechrbtovci si kupia skoro vsetko a ublizia tym najnevinnejsim, ktori sa nevedia a ani nemaju moznost sa branit....

No, stale verim v jedno.....Bozie mlyny melu pomaly, ale isto....
scorp
27.12.13,08:07
[a nepodporuju zarucene "cistokrvne" psy z mnoziarne.
Dovolim si doplnit. Chybu robime my, ked kupime (zadovazime si psa) podla ceny, cim nizsia, tym lepsie !!! Podporujeme "mnozitelov", ktori bez problemov kryju a predavaju "cistokrvne" psy. Keby ste "vysolili" stovky EUR za stena s PP, asi by ste ho nenechali v lese alebo pri kontajneri, neboli by tu srdcervuce prispevky typu zachrante z utulku. Iste, siyaucia by sa hned nezlepsila, nebolo by to za rok, ale "mnozitelia" by zmizli,keby nemali odbyt.
kopretinka
29.12.13,08:43
.
pepsikova
29.12.13,14:31
Psia duša (https://www.facebook.com/psiadusa)
Posledné dni roka a počas Silvestra sa prípady stratených a nájdených psíkov zvyšujú mnohonásobne. Už niekoľko dní sa ozývajú petardy a delobuchy, ktoré sú pre mnohé zvieratá veľmi stresujúcim zážitkom.

DÁVAJTE SI POZOR na svojich psíkov, predovšetkým na tých, ktorí majú strach! Myslite na prevenciu, aby sa Váš miláčik nestratil, pretože sa už nikdy nemusí domov vrátiť... Mnoho vystrašených psíkov končí pod kolesami áut...

Najdôležitejšie zásady:

- psíkov venčite len na vôdzke a skontrolujte či majú dostatočne pevný obojok, aby sa nevyvliekli,
- prechádzky skráťte na nevyhnunosť,
- psíkov z dvorov vezmite radšej do vnútra, zabezpečte ich,
- počas Silvestra buďte s nimi, dávajte na nich pozor
- ak sa pes cíti bezpečne pod posteľou, v pelechu či v kúpeľni, nenúťte ho dané miesto opustiť,
- hluk z ohňostroja a petárd môžete zmierniť zatvorením okien a pustením hudby
- nezabudnite na to najdôležitejšie - psíka označte - dajte mu na obojok známku s vaším telefónnym číslom alebo ho napíšte priamo na obojok! Urobte tak prosím hneď po prečítaní tohto príspevku, nezanedbávajte túto prevenciu!

Vopred ĎAKUJEME za zdieľanie a šírenie plagátiku. Zároveň nám môžete napísať ako váš psík prežíva tieto dni a ako sa mu snažíte pomôcť ich čo najviac uľahčiť.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/p280x280/1527023_10151800328427407_165864056_n.jpg

(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151800328427407&set=a.135566957406.116583.134098477406&type=1)
lujza.j
29.12.13,14:40
moj sa bojí strašne.....ale je to o tom, že máme skúsenosť s minulého týždňa...keby som ho venčila na volno....už by som ho nemala:(včera tiež šupa v rámci sídliska....pokakaný bol strašne a to bol doma....už viem, že by nemohol ostať na Silvestra doma sám....
alaya1
29.12.13,14:42
[a nepodporuju zarucene "cistokrvne" psy z mnoziarne.
Dovolim si doplnit. Chybu robime my, ked kupime (zadovazime si psa) podla ceny, cim nizsia, tym lepsie !!! Podporujeme "mnozitelov", ktori bez problemov kryju a predavaju "cistokrvne" psy. Keby ste "vysolili" stovky EUR za stena s PP, asi by ste ho nenechali v lese alebo pri kontajneri, neboli by tu srdcervuce prispevky typu zachrante z utulku. Iste, siyaucia by sa hned nezlepsila, nebolo by to za rok, ale "mnozitelia" by zmizli,keby nemali odbyt.

Westík v núdzi / Westie in need
MišelKa Martineková
K tomu prispevku co tu niekde bol odo mna len tolko:

Chapem, ze chce Veronika steniatka po svojej fenke? Kto z nas nechcel steniatka po tom svojom psikovi este predtym ako vedel, ze je to nezodpovedne a kratkozrake?? Ja som chcela tiez...az dokym ma ini psickari nepoucili o tom a dnes uz viem preco je to nezodpovedne..

Dovodov je viacero. Ti chovatelia, ktori miluju svoje psy, steniatkam daju to najlepsie z najlepsieho a nebudu ich chovat v hroznych podmienkach, ale je toto dovod na steniatka a je to nieco cim sa chov steniatok bez PP odlisuje od chovu steniatok krizencov? Nie je a nie je. Vsetky steniatka bez ohladu na ich povod maju mat tie najlepsie podmienky na odchov ci uz su po rodicoch multisampionoch alebo po rodicoch krizencoch z utulku!!!

Dalsi dovod preco je to nezodpovedne je, ze pri chove psov bez PP nevie chovatel predkov, a teda nevie ci nekryje nevlastnych surodencov, uja s neterou, dedka s vnuckou, bratranca so sesternicou a mohla by som pokracovat.To, ze niekto byva v Poprade a pojde kryt do Presova neznamena este, ze psy nie su nejako medzi sebou pribuzne ani ked jeden pes bude od chovatela z Levoce a druhy od chovatela z Michaloviec, vsak oni si tie psy mohli kupit od chovatela z Bratislavy.Tym padom dialka vobec nerozhoduje o pribuznosti ci nepribuznosti!!! Taktiez ani rozdielny vek este neznamena, ze psy nie su pribuzne!!Sucka aj oes mohli byt predsa od tych istych rodicov len jeden je z prveho vrhu sucky a druhy z tretiehi vrhu.Cize v chove psov bez PP clovek nevie predist pribuzenskosti!!! A je dost nezodpovedne nevedome kryt pribuzne psy!!

Dalsi dovod je, ze chovatel psov bez PP nema dosah na svoje stenata.Stenata nie su cipovane ani tetovane a ked sa im nieco stane a ocitnu sa na ulici ci v utulku, chovatel sa to nemusi ani dozvediet.Kolko je tu westikov v nudzi a kde su ich chovatelia? Kde su teraz ti ci chceli pekne steniatka po svojom psikovi?

Dalsi dovod je, ze sa chovatelia psov bez PP nerozhoduju o pripusteni ich psov do chovu na zaklade toho, ze splnaju standars, ze maju ziaducu povahu, ze su zdravotne v poriadku (nemaju ziadne vysetrenia a nepoznaju ani zdravie predkov ich psa!!!).Ako chcu potom zabezpecit aby sa narodili zdrave, co najstandardnejsie a povahovo vyrovnane steniatka??

Chov nie je o tom, ze odchovame steniatja v tych najlepsich podmienkach a ze ich budeme lubit tak ako lubime svoje psy, pretoze to si zasluzia aj steniatka krizencov!!!Ale odchovat steniatka krizencov nikto nechce.

Pritom nie je ziadny rozdiel medzi chovom psov bez PP a chovom krizencov.Ani pri jednon ani pri druhom nie je znami povod (su znami jedine tak rodicia, ale to na zodpovedny chov nestaci)!!

Chov ma byt svedomita praca chovatelov-snaha odchovat lepsie psy ako su ich rodicia, vylepsit plemeno, ozdravit ho a nie naopak!!!!

Chov psov bez PP je preto nezodpovedny!! Nesleduje sa tam nic-ani zdravie, ani povaha, ani standardnost, ani pribuzenskost....a preto by psy bez PP mali byt darovane tak ako su darovane krizence, kedze ich chov sa nicim od seba nelisi, lebo milujucu rodinu a dobry odchov maju mat vsetky psy bez rozdielu!! Ale zodpovedny vyber rodicov, ten sa da robit len v chove psov s PP. Dat nakryt sucku dokaze kazdy, to je najmenej, ale zodpovedne vybrat rodicov buducich steniatok s ohladom na predkov, zdravie, povahu, standardnost, pribuznost, to uz nie je take jednoduche-ved niektorym sa nechce absolvovat 1 jedinu vystavu pre uchovnenie, co je absolutna banalita, ale chovat...to sa im chce len nie zodpovedne....
scorp
08.01.14,12:54
Ti chovatelia, ktori miluju svoje psy, steniatkam daju to najlepsie z najlepsieho a nebudu ich chovat v hroznych podmienkach
Dalsi dovod preco je to nezodpovedne je, ze pri chove psov bez PP nevie chovatel predkov,
Dalsi dovod je, ze chovatel psov bez PP nema dosah na svoje stenata
Dalsi dovod je, ze sa chovatelia psov bez PP nerozhoduju o pripusteni ich psov do chovu na zaklade toho, ze splnaju standard
Chov psov bez PP je preto nezodpovedny.

ABSOLUTNY SUHLAS !!!
taiko
08.01.14,13:20
A ja revem..zase..
človek, ktory ľúbil a stále ľubi o svoju láskou príde..a nezodpovedni zazobanci a bechrbtovci si kupia skoro vsetko a ublizia tym najnevinnejsim, ktori sa nevedia a ani nemaju moznost sa branit....

No, stale verim v jedno.....Bozie mlyny melu pomaly, ale isto....
takym jedincom, co sa bohvie preco tiez nazyvaju ludmi a neostychaju zbavit sa nechcenej "hracky" kadejakymi hroznymi sposobmi, bozie mlyny nepomozu. Jedine zeby sme im medzi tie mlynske kolesa privreli vieme vsetci co......
pepsikova
09.01.14,17:38
Llívia
13.01.14,11:16
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti :D ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.
Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?
Llívia
14.01.14,05:55
Ti chovatelia, ktori miluju svoje psy, steniatkam daju to najlepsie z najlepsieho a nebudu ich chovat v hroznych podmienkach

To nie je o PP alebo o bez PP, je to o chovateľovi, v oboch "kategóriách" sa nájdu aj zodpovední, aj nezodpovední.
Dalsi dovod preco je to nezodpovedne je, ze pri chove psov bez PP nevie chovatel predkov,

Prečo sa potom pri chove psov s PP otvorene hovorí v tomto o podvádzaní?
Dalsi dovod je, ze chovatel psov bez PP nema dosah na svoje stenata

Aký presný dosah na svoje šteňa má chovateľ s PP? Keď si kúpim psa, je to môj majetok a ja rozhodujem, nie pôvodný majiteľ.
Dalsi dovod je, ze sa chovatelia psov bez PP nerozhoduju o pripusteni ich psov do chovu na zaklade toho, ze splnaju standard

Štandard je niečo ako móda - pár jedincov rozhoduje, čo je IN a čo je OUT. Ak sa IN niekomu nepáči, prečo by sa toho mal držať?
Chov psov bez PP je preto nezodpovedny.

Nezodpovední sú niektorí ľudia - chovatelia s PP, bez PP, majitelia..

ABSOLUTNY SUHLAS !!!
ABSOLÚTNY NESÚHLAS!!!
scorp
16.01.14,11:23
Homo sapiens, tvor mysliaci, ale aj podvadzajuci.
Nemal som cest rozpravat sa s chovatelom, ktory by podvadzal. Ved pes ma PP, kde je dostatocne jasne vidno povod. Okrem toho kluby maju poradcov chovu, ktori sleduju kvalitu.
Standard nie je moda. Napr. nemecky boxer na Slovensku nesmie byt kupirovany. Vôbec to nesuvisi so standardom. Cielenym chovom je snaha dosiahnut maximum, napriklad aby bol pes pokojny (a neupadol do zufalstva pri strelbe na Silvestra-zvuky poulicnych bojov). Pes s PP je pokojny, lebo mal predkov, ktori zvladli pracovnu skusku (kde je aj pokoj pri zvuku strely). Suka z chovu je nakryta max 3-4 krat za zivot.
Nezodpovedni sme my, lebo podporujeme "mnozitelov", ktori predavaju stena za 50 €. Ak by ste dali za stena minimalne za niekolko stoviek €, zistili by ste, ze je to iny pes s omnoho kvalitnejsim spravanim a zdravim.
Vsetko najlepsie v roku 2014.
taiko
16.01.14,11:54
posuvam aj ja. To "mnozenie" psov/maciek a inych zvierat by malo byt vyraznejsie regulovane, pripadne za istych okolnosti trestne. ZViera nie je vec
lujza.j
16.01.14,12:37
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...
pepsikova
17.01.14,04:03
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti :D ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.


Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?..



..Llívia, pretože pepsikova sa zaoberá psíkmi a mačkami..ty môžeš urobiť tému pre morčiatka, delfíny, tulene či polárnych medveďov,máš široký záber v tomto smere!..

..domáce zvieratko si vždy zaslúži všetku našu pozornosť, bez ohľadu na to, čo doma chováme..a ak chceme pomôcť tým, čo nemajú domov, snažíme sa aspoň šíriť agendu pre pomoc takýmto opustencom!..môžeš aj ty!..placu je dosť!..

..kritizovať dokáže každý hlupák!..
scorp
17.01.14,13:38
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...
To azda nemyslite vazne ...
Aspon skuste si precitat inormacie pre clenstvo v klube (nejakého plemena podla FCI).
V opacnom pripade Vas tato debata minula ucinkom.
Llívia
20.01.14,10:44
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti :D ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.


Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?..



..Llívia, pretože pepsikova sa zaoberá psíkmi a mačkami..ty môžeš urobiť tému pre morčiatka, delfíny, tulene či polárnych medveďov,máš široký záber v tomto smere!..

..domáce zvieratko si vždy zaslúži všetku našu pozornosť, bez ohľadu na to, čo doma chováme..a ak chceme pomôcť tým, čo nemajú domov, snažíme sa aspoň šíriť agendu pre pomoc takýmto opustencom!..môžeš aj ty!..placu je dosť!..

..kritizovať dokáže každý hlupák!..
Tak nabudúce nezavádzaj a daj si do názvu témy len psa a mačku! Osobne však nevidím dôvod, prečo by každý jeden živočíšny druh, ktorý sa chová ako domáci miláčik, mal mať samostatnú tému! Toľko k tvojej (neoprávnenej) kritike :-)
PS: U mňa je hlupák každý jeden, ktorý stavia psy na piedestál ako keby to boli zvieratá nadradené nad všetky ostatné zvieratá.
Llívia
20.01.14,10:51
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...
To azda nemyslite vazne ...
Aspon skuste si precitat inormacie pre clenstvo v klube (nejakého plemena podla FCI).
V opacnom pripade Vas tato debata minula ucinkom.
Vieš, informácie (asi si chcel napísať, že podmienky) pre členstvo v klube sú jedna vec a to, ako sa (ne)dodržujú v skutočnosti (a ako na to nedodrživanie kašlú aj samotné kluby (niektoré)) je vec druhá.
scorp
20.01.14,12:48
Clenstvo v klube a chovatelska stanica: to su dost odlisne veci. Clenom je majitel psa s PP, ktory ma zaujem sa ucstnit klubového zivota. Napriklad moze poziadat o chovnost psa. Chovatelska stanica-zalezi od klubu je o niecom narocnejsom. Takze neviem, odkial mate taketo informacie,.. Mimochodom, v akom klube FCI ste, ze tak poznate pomery ?
pepsikova
20.01.14,18:34
Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti :D ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.


Ľudia sú schopní vyhodiť aj iné zvieratá, ktoré na rozdiel od psov, majú mizernú šancu na prežitie. Prečo si aj tie nezaslúžia tvoju pozornosť? Lebo pes je nadzviera?..



..Llívia, pretože pepsikova sa zaoberá psíkmi a mačkami..ty môžeš urobiť tému pre morčiatka, delfíny, tulene či polárnych medveďov,máš široký záber v tomto smere!..

..domáce zvieratko si vždy zaslúži všetku našu pozornosť, bez ohľadu na to, čo doma chováme..a ak chceme pomôcť tým, čo nemajú domov, snažíme sa aspoň šíriť agendu pre pomoc takýmto opustencom!..môžeš aj ty!..placu je dosť!..

..kritizovať dokáže každý hlupák!..
Tak nabudúce nezavádzaj a daj si do názvu témy len psa a mačku! Osobne však nevidím dôvod, prečo by každý jeden živočíšny druh, ktorý sa chová ako domáci miláčik, mal mať samostatnú tému! Toľko k tvojej (neoprávnenej) kritike :-)
PS: U mňa je hlupák každý jeden, ktorý stavia psy na piedestál ako keby to boli zvieratá nadradené nad všetky ostatné zvieratá...



..vitaj v klube!..a ak nabudúce budeš mať tendencie pomáhať psíkom v útulku dekami a podložkami,či inými potrebami, nezabudni na to, že aj ty patríš medzi hlupákov!..
alaya1
21.01.14,08:18
Pre mna aj ten co s PP mnozi je tiez mnozitel! Len pyta viac...



mimotemy Lujza, z casti mas pravdu, v tom, ze je to za ine peniaze. Aj ked vsade su len ludia a vsade sa moze vyskytnut aj odlud, netvor, ci ziskuchtivy clovek.
Ale nasla si uz psa, ktory stal viac sto eur vyhodeneho po Vianociach v kontajneri, priviazaneho v lese, ci dobyteho, utopeneho......
Clovek, ktory sa rozhodne kupit si takeho psa, si sakra rozmysli, co s nim urobi. V pripade, ze sa o neho uz nemoze starat, oznami to chovatelovi, spolocne hladaju riesenie. je to vzdy v kupnej zmluve.
Este k reprodukcii steniat- psy s PP- uchovnene psy sa rozmnozuju podla urcitych pravidiel. kto tieto nedodrzaiava, je z chovu PP psov vyluceny.
Toto vsak neznamena, ze kto si vezme psika z utulku, alebo psika najde, ci mu niekto z nahodneho krytia psika daruje nemoze svojho psika milovat a ten psik je pre neho to naj...to je uzasne a tych ludi, ktori zachranuju takychto zivych tvorov si treba vazit.
O mnoziteloch tu nepisem, to je ina parketa.
Terezia13
07.12.17,19:21
Vianoce idú a vlastne už sú tu a ja som tu znovu, aby som oprášila túto tému ZVIERATKO NIE JE!!!! darček pod stromček. Rodičia, sami viete, že to nebude vaše deti dlho baviť ani deti a ani vás!!! a čo s tým nepohodlným tvorom urobíte? útulky sú totálne, zúfalo plné, ak vás dieťa otravuje s takýmto darčekom, zoberte ho do útulku, chodievajte venčiť a zároveň budete mať aj prechádzku, je aj ďalšie venčenie, zoberte zvieratko z útulku do dočasnej opatery a sami uvidíte, či vás to bude baviť a do kedy. Ešte raz prosím, vymyslite svojmu dieťaťu iný darček, taký, ktorý nebude trpieť, keď vás prestane baviť. Ďakujem!
Terezia13
12.12.17,18:45
.........
Terezia13
26.11.19,17:00
Terezia13
01.12.20,17:53
...