Ibaka
07.10.04,00:13
Som začínajúci SZČO- poradenstvo BOZP a pod. používam súkromný os. automobil Je výhodnejšie z daňového hľadiska zaradt auto do majetku firmy ?
Ďakujem veľmi.
VieraM
06.10.04,22:59
Pokial je auto staršie, alebo zhodnotíte že auto bude potrebovať opravy je výhodnejšie ho mať v majetku firmy, pretože všetky náklady na opravu a údržbu idú do nákladov. V opačnom prípade, ak si myslíte že na opravy nevynaložíte veľkú sumu, je výhodnejšie nezaraďovať, pretože okrem PHM už dávate do nákladov aj tzv. paušál.
FAA
07.10.04,05:47
Pozor, paušál na služobné cesty až od 1.11.2004.
alexxandra
10.10.04,13:51
este je dolezite,ci budete platca DPH, lebo v tom pripade by asi bolo vyhodnejsie mat auto v majetku /mali by ste tzv.lacnejsi benzin, kedze by ste si mohli uplatnovat DPH z PHM / a tiez DPH pri opravach tiez nieje na zahodenie. Pri firemnom aute idu do nakladov potom napriklad aj zakonna a havarijna poistka,dialnicna nalepka,a podobne a pri pausali IBA pausal. Avsak ak auto planujete v blizkej buducnosti predat,tak je vyhodnejsi pausal,pretoze predaj firemneho auta je normalny vynos a predaj sukromneho auta, pokial ho mate viac ako rok,sa nezdanuje,alebo to tak aspon bolo,teraz po novom neviem. Takze asi tak.
bepo
10.10.04,14:48
Zavisi aj od toho kolko najazdis.Ak za rok 30 000km krat 6,20Sk pausalna nahrada=slusne privylepsenie
ing.erika
07.08.05,10:26
Zavisi aj od toho kolko najazdis.Ak za rok 30 000km krat 6,20Sk pausalna nahrada=slusne privylepsenie
ahoj,chcem sa spýtať: ak budem používať auto na podnikanie, ale nebude v majetku firmy. vediem si knihu jázd? keďže sa tachometer nekontroluje, aká je kontrola, či som naozaj toľko najazdila, koľko si napíšem? ď.
adam
07.08.05,10:40
Knihu jázd musíš viesť ak si uplatňuješ daňové výdavky na automobil, či je zaradené v mejetku, alebo nie......Musí byť zaplatená cestná daň ( ale to už vieš ). Pri kontrole mi tachometer nekontrolovali.
ing.erika
07.08.05,10:45
Knihu jázd musíš viesť ak si uplatňuješ daňové výdavky na automobil, či je zaradené v mejetku, alebo nie......Musí byť zaplatená cestná daň ( ale to už vieš ). Pri kontrole mi tachometer nekontrolovali.
ďakujem. viem, že cestnú daň treba zaplatiť, len sa chcem spýtať - zaplatí sa len raz, alebo sa to platí ešte aj mesačne? ď.
Paula
07.08.05,10:48
Erika, netreba do dvoch tém zadávať otázky v tej istej oblasti:) ...odpoveď máš potom inde.
ing.erika
07.08.05,10:56
Erika, netreba do dvoch tém zadávať otázky v tej istej oblasti:) ...odpoveď máš potom inde.
ja už má z toho riadny chaos. o tejto téme som tu našla kopu príspevkov v rôznych témach a všade je niečo. preto som raz reagovala raz tam, raz tam. :)
Pepa
07.08.05,13:15
Daň z MV za platíš na celý rok /alikvotne na počet dní/. Neviem čo by si chcela platiť ešte mesačne? DzMV? Dobre som ťa pochopila?