zuzula 1
17.12.13,12:44
Zdravím, mám e-shop kde mi chodia objednávky, ale faktúry vystavujem v programe mrp ktorý používame v kamennej predajni na vystavovanie faktúr mzdy nerobíme nakoľko zamestnancov nemám treba registrovať oba systémy a na oba mať aj bezpečnostnú smernicu? Ďakujem za radu.
janka27
17.12.13,17:12
Ak nemáte zodpovednú osobu, čo asi vo Vašom prípade nie je splnené, tak e-shop musíte registrovať za poplatok 20 eur.
Erika-ežka
18.12.13,10:02
Registrácia informačného systému osobných údajov e - shop

Oznam

Informačný systém osobných údajov e – shop podlieha registračnej povinnosti na základe § 34 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ak prevádzkovateľ nemá písomne poverenú zodpovednú osobu, v takom prípade je potrebné o ňom viesť iba evidenciu. Evidenčný list prevádzkovateľ úradu nezasiela, necháva si ho u seba.


17. 12. 2013

http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=92
zuzula 1
18.12.13,19:59
Takze ak to spravne pochopila nemusim moj e-shop registrovat a vypracovat nasledne smernicu, postacovat mi bude evidencia a program mrp kde sa vystavuju faktury treba registrovat? Dakujem
Erika-ežka
19.12.13,06:51
Nie, zle ste to pochopila : "podlieha registračnej povinnosti na základe ... ak prevádzkovateľ nemá písomne poverenú zodpovednú osobu " - t.z. je nutná registrácia, iba v prípade, že máte poverenú zodpovednú osobu - v tom prípade stačí evidencia.

Aspoň tak je to na ich stránke .