idaretka
17.12.13,12:55
Dobrý deň poradáci,
veľmi potrebujem od vás poradiť. Pracujem v OVB ako SZČO a chcela by som to zrušiť. Prosím vás napíšte mi, čo všetko k tomu potrebujem, čo musím urobiť a ktoré urady musím navštíviť. Nechcem nič zanedbať, aby som sa vyhla nejakým pokutám a pod. Vopred ďakujem za každú radu.
veronikasad
17.12.13,12:10
Už máš zrušenú registráciu v NBS ?
idaretka
17.12.13,13:16
nie nemám a to si musím zrušiť sama , alebo to za mna urobí OVB?
veronikasad
17.12.13,13:22
Úvod
Dohľad nad finančným ...
Dohľad nad finančným ...
Opýtajte sa
Otázka k výmazu z registra

Mám otázku k výmazu z registra finančných agentov a poradcov

Vytlačiť
Poslať známemu


Návrh na výmaz z registra finančných agentov a poradcov za podriadených finančných agentov a viazaných finančných agentov (podriadené subjekty) je povinný podať ich navrhovateľ, t. j. spoločnosť, ktorá tieto osoby do registra navrhla zapísať a s ktorou má podriadený subjekt uzatvorenú zmluvu o spolupráci. Národná banka Slovenska je oprávnená vymazať z registra podriadený subjekt len na základe návrhu jeho navrhovateľa.

V zmysle zákona o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve je navrhovateľ povinný podať návrh na zrušenie zápisu podriadeného subjektu do 30 dní odo dňa:

doručenia žiadosti podriadeného subjektu o podanie návrhu na zrušenie zápisu v registri - v takom prípade sa platnosť zmluvy o spolupráci skončí najneskôr dňom zrušenia zápisu v registri

alebo
skončenia platnosti zmluvy o spolupráci medzi navrhovateľom a podriadeným subjektom.

Národná banka Slovenska zruší zápis podriadeného subjektu v registri do 10 dní odo dňa prijatia úplného návrhu na zrušenie zápisu.

V prípade otázok, ktoré sa týkajú výmazu z registra nás kontaktujte na: fap-register@nbs.sk.
idaretka
18.12.13,06:13
A ak bude zrušená registrácia v NBS, čo ďalej?
veronikasad
18.12.13,08:55
A ak bude zrušená registrácia v NBS, čo ďalej?
Odovzdáš kartičku DIČ a požiadaš o zrušenie registrácie na DU a odhlásiš sa v prísl. zdr.poisťovni.

Si aj povinným platitelom odvodov do SP ?