severina
17.12.13,13:23
Prosím Vás pomožte mi, Na úrade práce som stále evidovaná ,ze robím v jednej firme aj ked uz davno nerobim. Na úrade som im povedala,ze tam dávno nerobím dala som im aj papier o ukonceni dohody ,oni mi tvrdia ,ze ma musi zamestnavatel odhlasit . pisem stale zamestnavatelovi on tvrdi ,ze to nieje jeho povinnost ,ze im mam ukazat papier o ukonceni a odhlasit sa sama. Takze kde je pravda prosim ,takto sa nikdy neodhlasim ako budem nosit papiere o dokladovani prijmu ,ked ziadny prijem nemam,agentura je kdesi v alelulia a je neochotna komunikovat
Tweety
17.12.13,12:27
Keď si ÚP predložila doklad o ukončení dohody, to ešte neznamená, že končí aj tvoja evidencia na ÚP. Ak už tam nechceš byť evidovaná, požiadaj o vyradenie, zľ to za teba neurobí. AK má ÚP doklad, že dohody je ukončená, doklad o príjme už netreba, snáď len ten za posledný mesiac dohody.
veronikasad
17.12.13,12:30
Odhlásil ťa zamestnávateľ v sociálnej poisťovni ? Ak ano, vypýtaj si kopiu registračného listu fyzickej osoby.
Či si ešte v SP prihlásená si môžeš overiť na registri poistencov v pobočke SP vo vašom meste - bez ohľadu na sídlo zamestnávateľa. Zober si so sebou aj kopiu podpísanej dohody o ukončení práce na dohodu.
veronikasad
17.12.13,12:31
Majka, to si asi zle pochopila. UP ju zrejme stále vidí v registri SP - sú SW-ovo prepojení.
severina
17.12.13,12:31
Nerozumiem ,ja nechcem vyradit z evidencie uradu pracu . Len sa odhlásiť z tej práce.Im to tam stále vyhadzuje ,ze pracujem na dohodu .
Katy a R
17.12.13,12:32
zrejme ju starý zamestnávateľ neodhlásil z poisovne! - tam je pes zakopaný - a na UP preto chcú furt po nej príjem!
Tweety
17.12.13,12:32
OK, ale ona predsa nemôže za to, že ju zamestnáv. z registra neodhlásil, to je jeho a nie jej povinnosť.
Tweety
17.12.13,12:33
ale zo SP ťa musí odhlásiť zamestnávateľ, nie ty, to nie je tvoj problém, kedže si doniesla doklad o skončení dohody.
veronikasad
17.12.13,12:33
Súhlasím, ale to UP nezaujíma. Možno to dorieši cez register ak má dohodu o skončení Dohody.
Katy a R
17.12.13,12:34
bohužiaľ, nie každý zamestnávateľ si plní svoje povinnosti! (a potom sú takéto problémy)
severina
17.12.13,12:35
Zamestnavatel mi pisal ,ze ma odhlasil zo zdravotnej aj socialnej .A stale mi nechce poslat vyplatnu pasku ,aby som dokazala prijem na urade. stale mu vypisujem kedze dokonca decembra to tam musim doniest
veronikasad
17.12.13,12:36
Zober Dohodu a choď do SP, ako som písala vyššie. Možno sa ľady pohnú - SP vyzve zamestnávateľa na splnenie povinností ...
severina
17.12.13,12:36
Co teraz ked som odhlasena aj zo soc.aj zo zdrav. ? oni mi neposlu ziadnu kopiu reg.listu fyzickej oosby ci co to je
veronikasad
17.12.13,12:39
Ak si odhlásená, tak ti potvrdenie vystaví SP - vyžiadaj si priebeh poistenia ...
veronikasad
17.12.13,12:39
A akému dátumu máš ukončenie dohody ?
severina
17.12.13,12:40
A po tom potvrdeni zo soc. poistovne ,ze som naozaj odhlasena, ma urad prace uz musi odhlasit?
severina
17.12.13,12:42
19.11-21.11. som len pracovala ...a uz je december :(
veronikasad
17.12.13,12:42
UP ťa neodhlasuje, odhlasuje zamestnávatel. Ak je registrácia v poriadku, nemusíš nosiť žiadne ďalšie potvrdeni o príjem. K akému dátumu máš tú dohodu ?
Katy a R
17.12.13,12:42
úrad práce ťa neodhlási - to treba riešiť, ako píše veronika na SP .. oni ťa v systéme vidia ako poistenú (sú prepojení so SP)
Ally Klima
17.12.13,12:43
Zamestnávateľ Ťa odhlasuje zo sociálky, zdravotky ale s UP nerieši nič. Maximálne Ti dáva potvrdenie o poslednom príjme tak ako píše Tweety.
Je však možné, že si zamestnávateľ túto povinnosť z nejakého dôvodu nesplnil a keďže sa UP a SP tvári, že sú perfektne prepojení, tak im tam svietiš ako zamestnaná. Predpokladám, že si zamestnávateľovi povedala, že Ťa neodhlásil z UP a to naozaj povinnosť nemá. Ak Ťa neodhlásil z SP, to bez neho podľa skúseností asi nepôjde...
severina
17.12.13,12:44
pracovala som tri dni v novembri. cize teraz vdecembri im mam vraj na urad prace doniest vyplatnu pasku . tu im donesiem,len dufam ,ze im nebudem muset nosit aj v januari ,kedze teraz vdecembri som ,,stale zamestnana,,
veronikasad
17.12.13,12:45
Ak si pracovala v novembri, výplatný termín je v decembri. Tak do 8 dní po spracovaní mzdy musíš predložiť potvrdenie koľko si zarobila. V dohode máš uvedené, že sa uzatvára len na obdobie od 19-21.11.2013, alebo iný dátum a ty si svojvolne prestala chodiť do práce ?
ivka70
17.12.13,12:46
Ja predpokladam, ze ta firma neodhlasila v Socialnej poistovni a UP to vidi, preto ta nechce evidovat.
Ja by som si to isla preverit na pobocku SP, lebo z UP ta firma urcite odhlasovat nebude.
veronikasad
17.12.13,12:46
Výplatná páska UP určite nestačí. Príjem sa dokladuje na predpísanom tlačive, ktoré ti musí podpísať zamestnávateľ.
severina
17.12.13,12:47
nie mala som pracovat dlhsie .ale uzavreli sme dohodu o ukonceni skor.
veronikasad
17.12.13,12:49
Zober dohodu a choď do sociálnej poisťovne - nič lepšie ti poradiť nevieme.
severina
17.12.13,12:49
Povedali mi ,ze vyp.paska staci .. tak ja uz neviem,zas ich mam otravoat s tlacivom ? :(
severina
17.12.13,12:52
veronika a mozu ma na urade odhlasit spatne ? ci budem muset dokladovat prijem aj tento mesiac?
veronikasad
17.12.13,12:52
Kto ti to povedal, že stačí výplatná páska? V zamestnaní, alebo na UP ?
veronikasad
17.12.13,12:56
Ak si nesplníš povinnosti uchádzača o zamestnanie, medzi ktoré patrí aj predkladanie príjmu na predpísanom tlačive, vyradia ťa spätne z evidencie od 19.11. Až do nového zaradenia si budeš musieť v zdr.poisťovni doplatiť ako samoplatitel. Rozhodnutie z UP dostaneš niekedy koncom januára, tak to nebude nedoplatok za pár dní, ani jeden mesiac ...
severina
17.12.13,13:02
Na urade mi povedali ze staci paska... a ja myslim ci ma mozu spatne odhlasit ,ztoho zamestnania.
veronikasad
17.12.13,13:03
Ak by si nepochodila s odhláškou v SP, pošli kopiu Dohody o skončení dohody na Inšpektorát práce. Od 1.11.2013 platí novela zákona o nelegálnej práci, IP postihuje zamestnávateľov za neskoré odhlásenie z poistenia.
veronikasad
17.12.13,13:05
Môžu, ale bude to pre zamestnávatela s pokutou, ak si včas nesplnil ohlasovaciu povinnosť.
severina
17.12.13,13:05
zamestnavatel ma odhlasil vcas z poistovni . myslim,ze chyba bude vtom ,ze socialna to nenahlaisla uradu prace ,preto im to tam stale ukazuje ,ze pracujem.ja sa pytam ci ked to zrusia ,ze nepracujem tak to bude zrusene od aktualneho datumu alebo tam bude spatny datum ,ze som skoncila toho 21.novembra
veronikasad
17.12.13,13:09
SP nič nenahlasuje UP. UP je napojený na SW SP. Keby si bola odhlásená, tak sa tam neobjavuješ ... Zbytočne tu vypisuješ, choď osobne do pobočky ako ti tu už bolo niekolkokrát poradené.
severina
17.12.13,13:10
Dobre ved pojdem.to mi odpisal zamestnavatel ,ze ma odhlaisli zo socialnej a zdravotnej
veronikasad
17.12.13,13:10
Ak ťa zamestnávatel odhlásil a chyba je na stránke SP, potrebuješ dokladovať kopiu akceptovaného registračného listu, lebo odhláška sa robí elektronicky.
severina
17.12.13,13:15
a tu kde naberem,preco mam ja nieco zhanat ,koli ich chybam .ja vsetko nosim nacas aj si plnim povinosti ,fakt uz mam toho plne zuby.
veronikasad
17.12.13,13:19
Choď do SP a potom rieš ďalšie veci, ak budeš vedieť výsledok ...