Erika686
17.12.13,13:34
Mam v praci napalovacku, ktora je klasicky v "pc" ako E pamat. Ale mam s nou problem, pretoze raz ju PC registruje, raz nie. Prepacte , nie som odbornik, preto niekedy mozem pisat ako hotentot.
Skratka, zapnem pc, kliknem na "tento pocitac" vypise mi "lokalny disk C", "data D" a raz tam mam to "E", vlozim cd/dvd , ked nieco potrebujem dat na disk a zrazu mi to "E" zmizne. Cize akokeby som nemala zariadenie na cd/dvd.

Cim to moze byt? Kde by mohol byt problem? Dakujem za rady.
duves
17.12.13,13:16
OS? typ napalovačky, teda zaujima ma pripojenie - SATA, alebo PATA?
bodliak
17.12.13,13:23
OS? typ napalovačky, teda zaujima ma pripojenie - SATA, alebo PATA?
Hovorí, že ju má ako "E pamat" a priznáva aj hotentota. Takže či je SATA alebo PATA bude určite vedieť...
sthruska
17.12.13,13:26
Ja by som si skôr tipol, že už dožíva. Ak má rok, bez ohľadu na používanie, tak je to veľmi pravdepodobné. Kvôli tomu som si kúpil externú.
duves
17.12.13,13:26
:)
misoft
17.12.13,17:28
OS? typ napalovačky, teda zaujima ma pripojenie - SATA, alebo PATA?
Hovorí, že ju má ako "E pamat" a priznáva aj hotentota. Takže či je SATA alebo PATA bude určite vedieť...
Takže používa iste CD-ROM placky. A bude to istotne CD-ROM mechanika.
A pri častom používaní a 1 rok - svoje už má za sebou.... výmena by to vyriešila.....
dmc
17.12.13,19:33
1 rok a ma to za sebou ???? Servisujem cca 200 PC niektore PC maju aj 10 rokov - niekotre maju aj 1 mesiac - je to prierez 10 rokov -nevravim ze sem tam CD-romka neodide do vecnych lovist ale po roku sa mi to hadam nestalo ani raz tak to ze je to bezne by som netvrdil. Skus skontrolovat napajanie alebo datove pripojenie.....alebo je to naozaj smejd a "badzguje"
Erika686
18.12.13,05:27
OS? typ napalovačky, teda zaujima ma pripojenie - SATA, alebo PATA?
Hovorí, že ju má ako "E pamat" a priznáva aj hotentota. Takže či je SATA alebo PATA bude určite vedieť...
Takže používa iste CD-ROM placky. A bude to istotne CD-ROM mechanika.
A pri častom používaní a 1 rok - svoje už má za sebou.... výmena by to vyriešila.....
No, rok nema urcite. Tipujem 10 aj viac. Takze doziva....no, sefka sa potesi :-)
Erika686
18.12.13,05:28
OS? typ napalovačky, teda zaujima ma pripojenie - SATA, alebo PATA?
Hovorí, že ju má ako "E pamat" a priznáva aj hotentota. Takže či je SATA alebo PATA bude určite vedieť...

Presne tak. so SATA a PATA na mna nechodte :-)
Erika686
18.12.13,05:30
Je to klasicka cd-rom, znacka LG. Viac neviem...
sthruska
18.12.13,09:35
S tou ročnou skúsenosťou nie som sám. Menil som tak dve mechaniky! A to som ich skoro nepoužíval. Takúto skúsenosť mi potvrdil aj technik. Staré mechaniky tým netrpia.