simon7
17.12.13,14:11
Zdravím. Púšťam sa na budúci rok do stavby rodinného domu a veľmi premýšľam o ekologických betónových tvárniciach. Čo-to som si hľadal na nete o nich, ale chcem vedieť aj názor ľudí čo si to dali. Aké sú vaše skúsenosti, čo si o tom myslíte? ďakujem
bodliak
17.12.13,13:12
"Eko" je prvý stupeň predražovania obyčajných vecí,
"Bio" je druhý stupeň.
buchač
17.12.13,14:25
Čo je to vlastne tá ekologická betónová tvárnica oproti neekologickej ???

Lebo ekológiu vidím len v tomto ...
http://www.prescot.sk/ekologia.php

Materiál tvárnice je predsa ten istý .......alebo sa mýlim ?
pavol54
17.12.13,20:50
akurát sa pri výrobe cementu (ne)používajú na spaľovanie pneu a iné horľavé odpady aj toxické.
peterch211
13.01.14,15:37
z betónových tvárnic sme stavali s bratom chalupu..nnó chalupa, skôr menší rodinný dom...vtedy som neriešil, či budú ekologické, alebo neviem aké. pre tvárnice sme sa rozhodli pre to, že je s tým jednoduchá robota a zručný človek si s tým poradí a stačí ti k tomu jeden majster a pár šikovných pomocníkov. ak je betónová tvárnica kvalitná, ekológiu riešiť nemusíš...
seriózne tvárnice sú ako píše buchač na www.prescot.sk, dobré referencie majú aj tvárnice z www.tvareko.sk
ťažko radiť...
jslancik
13.01.14,17:15
ja by som to riešil asi takto. Dal by som si vypracovať ponuku na dom resp. časť z ekologických tvárnic a z obyčajných. Čo sa týka ekologickosti, je to podľa môjho názoru iba panské huncútstvo... Keby si hľadal rozdiel medzi porfixom a ytongom, to by sa dalo diskutovať.