LILIEZ
17.12.13,14:11
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na túto situaciu. V roku 2002 zdedil nehnuteľnosť, ktorá realne pozostavala z pozemku a rodinneho domu. Na LV vsak je zapísaný len pozemok. Rodinny dom bol postaveny v roku 1905 a ma od obce pridelene riadne súpisné číslo. Za uvedený dom platí dan zo stavieb, byva v nom. Teraz nastala situacia ze si na uvedenu adresu chce dať aj trvalý pobyt ale na obecnom urade nechcu toto zapisat lebo vraj dom neexistuje a vyzaduju zapisanie domu na LV. Problém je v tom ze nehnutelnost teda pozemok nema len jedneho vlastnika ale troch pricom prvy co ziada zapisat trvaly pobyt ma 1/2 a zvysni dvaja po 1/4. Podla starej ústnej dohody predchádzajúcich vlastnikov a su si toho vedomi všetci vlastnici predna časť domu a pozemku patri 1/2 vlastnikovi a zadna časť domu ktora je zburana a zadna časť pozemku patrí 1/4 vlastnikom. Ako tieto vlastnicke vzťahy najlepšie a najľahšie a hlavne najlacnejšie vysporiadať aby si 1/2 vlastnik mohol dať zapísať trvaly pobyt na tu adresu? Za odpoveď ďakujem
draik
17.12.13,13:50
Ak bolo pridelené súpisné číslo, tak stačí o tom potvrdenie + geometrické zameranie stavby. Ak bola stavba postavená pred r. 1976, je pridelenie súpisného čísla pomerne jednoduché.
Po zápise na LV si každý spoluvlastník môže zvoliť trvalý pobyt do danej nehnuteľnosti.
Ústna dohoda nie je nijako záväzná.