Jelena
23.03.06,12:10
Krásny deň všetkým radiacim i zúfalo pýtajúcim radu,

vraciam sa k mojej včerajšej otázočke ohľadom vyrovnania debetu resp.
debetného zostatku na účte v banke. Myslela som si, že ten debet konkr. -933,20 Sk vyrovnal šéf tým, že vložil do banky peniaze, ale omyl, zavolala som si do banky a povedali mi, že ho vyrovnali oni a my im máme tie peniažky vrátiť. Vzhľadom k uvedenému potrebujem poradiť, či je toto tzv. dorovnanie debetu príjem ovplyvňujúci DZ v riadku "Ostatné príjmy", alebo čo to vlastne je?

Ďakujem mooooooc!
stuko
23.03.06,11:13
moc som tomu neporozumel, to akoze banka urovnala debet ? To sa mi akosi nezda
renča1
23.03.06,11:33
Krásny deň všetkým radiacim i zúfalo pýtajúcim radu,

vraciam sa k mojej včerajšej otázočke ohľadom vyrovnania debetu resp.
debetného zostatku na účte v banke. Myslela som si, že ten debet konkr. -933,20 Sk vyrovnal šéf tým, že vložil do banky peniaze, ale omyl, zavolala som si do banky a povedali mi, že ho vyrovnali oni a my im máme tie peniažky vrátiť. Vzhľadom k uvedenému potrebujem poradiť, či je toto tzv. dorovnanie debetu príjem ovplyvňujúci DZ v riadku "Ostatné príjmy", alebo čo to vlastne je?

Ďakujem mooooooc!

je to príjem ovplyv.základ dane, v druhotnom členení ostatné príjmy. Treba si voči banke vystaviť závazok, ked sa uhradí tento závazok voči banke, tak výdavok bude ovplyv.základ dane.:)
Jelena
23.03.06,11:50
Nebola som si istá, ale rozmýšľala som nad touto variantou. Máš moju obrovskú vďaku.
Jelena
23.03.06,11:51
Odpoveď pre "stuko" :

Pardon, nejako sa mi to tu domotkalo.

Áno banka dorovnala debet. Potvrdili mi to na ústredí. Asi to tak v praxi robia, keď chcú zrušiť účet.
raimonda
23.03.09,07:30
aj ja mam taky problem ze banka dorovnala debet v maji r.2008, a szco az v r.2009 marec vyrovnal v banke, to by asi nemalo byt prijem ovpl.zaklad dane? a zeby tento rok vydavok ovplyvn.zaklad dane? nebol ziaden pohyb v banke od zac.roku2008 len debetne uroky a poplatky banke+poplatok na vyzvu mozem vsetko dat do vydavkov ovplyvn.zaklad dane?