Mayborn
17.12.13,16:27
Dobrý deň, podal som pred mesiacom na Okresný súd žiadosť o podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti(viesť motorové vozidlo). Trestaný som bol február/2013 a to na 15 mesiacov, čiže koniec trestu je máj/2014.

Súd mi poslal ako odpoveď Predvolanie na verejné pojednávanie o mojej žiadosti a to na dna 26.2.2014. Takže dalšie 2 mesiace budem čakať len na pojednávanie.
Navyše podľa § 69 Trestného zákona odstavec č.2 mi dajú skúšobnú dobu(čo mi nevadí) ale čo ma trápi je odstavec č.3 a veta, že súd spravidla uloží náhradu škody spôsobenú trestným činnom.

"(2) Pri podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti súd určí skúšobnú dobu až na päť rokov, nie však kratšiu ako zvyšok trestu; skúšobná doba začína plynúť dňom nasledujúcim po dni právoplatnosti rozhodnutia o tomto upustení.

(3) Odsúdenému, u ktorého súd podmienečne upustil od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti, môže súd uložiť primerané obmedzenia a povinnosti uvedené v § 51 ods. 3 a 4, smerujúce k tomu, aby viedol riadny život; spravidla mu tiež uloží, aby podľa svojich síl nahradil škodu spôsobenú trestným činom alebo jej časť, ktorú zároveň určí."


Ak chápem správne, radšej som mohol počkať do mája kým mi uplynie riadna doba trestu a vyhnúť sa skúšobnej dobe a odstavcu č.3 ? Mám taký dojem, že som si tou žiadosťou spôsobil zbytočné dalšie problémy.
V prípade, že som nespôsobil svojim trestným činnom žiadnu škodu(nikomu a ničomu) aj tak budem zase niečo platit ako si určí súd??

Ďakujem za informácie.
asterix174
17.12.13,18:09
Tak súd ti aj tak nedá väčšiu skúšobnú dobu ako do mája. Čo by si mal platiť, predsa platiť /pokutu/ si mal pri prvom pojednávaní keď ti dali zákaz činnosti. Maximálne nejaké súdne trovy možno.
majo978
12.05.14,09:09
zdravím ja idem podať žiadosť 19-teho mája a chcel by som vedieť ako to funguje ....
čo bolo na pojednávani ? ako dlho to trvalo od podania žiadosti po vrátenie VP
Diky za odpoved