Siv
17.12.13,16:52
Som 2roky rozvedená a bývam v našom spoločnom dome! On býva u rodičov v tej istej obci. On dobrovolne odišiel, Platim si všetko sama, plyn, elektrinu, proste všetko. Aj daň z nehnutelnosti, smetie....
Mám priatela a môj ex ho už 2x fyzicky napadol, že nebude v JEHO dome. Povedala som mu, že je v mojej polovici domu, a že zavolám políciu! Myslíte, že mám pravo si do domu zavolat koho chcem. Má pravo na taketo chovanie? Keby zavolam políciu som v práve?
Dakujem!
jslancik
17.12.13,16:06
Nepísal tu nedávno aj tvoj ex? Presne ten prípad sa riešil z druhej strany...
kopretinka
17.12.13,16:10
Nepísal tu nedávno aj tvoj ex? Presne ten prípad sa riešil z druhej strany...
v tamtom prípade neboli zobratí...a dom bol iba jeho.
kopretinka
17.12.13,16:11
Som 2roky rozvedená a bývam v našom spoločnom dome! On býva u rodičov v tej istej obci. On dobrovolne odišiel, Platim si všetko sama, plyn, elektrinu, proste všetko. Aj daň z nehnutelnosti, smetie....
Mám priatela a môj ex ho už 2x fyzicky napadol, že nebude v JEHO dome. Povedala som mu, že je v mojej polovici domu, a že zavolám políciu! Myslíte, že mám pravo si do domu zavolat koho chcem. Má pravo na taketo chovanie? Keby zavolam políciu som v práve?
Dakujem!
keď tvoj ex fyzicky napáda tvojho súčasného,tak môžeš volať políciu,ak sa to deje hocikde.
erik555
17.12.13,17:00
tak to som zvedavy, ci sa "profil" aj ozve...alebo to bude dalsia sranda robena tu na fore :) V jeden den vytvoreny profil, jedna tema/prispevok a dost..
Siv
17.12.13,17:11
ja som iny pripad.... niesom to ja! :-) ten dom vlastním aj ja!
asterix174
17.12.13,18:04
Ak ešte nie ste majetkovo vysporiadaní, tvoj manžel je v práve, v prípade že by prišiel do domu a TY by si tam nebola môže zavolať políciu a priateľa nechať vyviesť ako zlodeja. Odporúčam sa s priateľom zosobášiť, tým by sa tento problém vyriešil.
Siv
17.12.13,18:22
aj napriek tomu že na domacnost neprispieva? a polovica domu je moja! Prišiel na čaj do mojej polovičky....
asterix174
17.12.13,18:27
neexistujú žiadne polovičky, a už vobec nie v BSM, každý vlastníte polovicu každého metra štvorcového v dome ak si to neustanovíte inak, ale veľmi by som do toho nešpáral byť na tvojom mieste. Ale s tým že tvoja polovica, jeho polovica by som neoperoval lebo to nemá žiadnu oporu v zákone.
Siv
17.12.13,18:41
takže ak zbije môjho priatela tak nemôžme nič robiť? Nepomohla by ani policia v mojom pripade?
Klikac Bodkask
17.12.13,18:48
sa ti zda ze ak niekto niekoho napadne ze je to ok? zvlastne...
asterix174
17.12.13,18:51
Zbitie tvojho priateľa je iná vec to samozrejme trestné je, aj vyhrážanie samo o sebe je trestné, ja som písal len o tom že tvoj manžel je v práve pokiaľ ide o po bývanie tvojho priateľa vo vašom spoločnom dome, pokiaľ nie ste majetkovo vysporiadaní a figurujete obaja na liste vlastníctva a ty nie si s priateľom zosobášená tvoj priateľ ako taký nemá k nehnuteľnosti žiaden vzťah a pokladá sa akoby za zlodeja / v extrémnom prípade/. Zosobášte sa a bude po probléme.Tým sa tvoj nový manžel stane manželom spolumajiteľky teda tiež nadobudne istý vzťah k nehnuteľnosti. A čo sa týka útokov na tvojho manžela na priateľa to treba riešiť trestným oznámením /trebárs aj za nebezpečné vyhrážanie/.
asterix174
17.12.13,18:53
sa ti zda ze ak niekto niekoho napadne ze je to ok? zvlastne...
Samozrejme že to nie je v poriadku ale k tomu som sa vo svojich prvých príspevkoch nevyjadroval.
Siv
17.12.13,19:21
Ale on tu nebyva....pride sem tam na čaj, kavu! Aj to sme v strese, že kedy zbada jeho auto a zautoči! Chova sa ako psychpat!
asterix174
17.12.13,19:25
Je úplne jedno či tam býva alebo nie, stále platí to čo som písal vyššie
Siv
17.12.13,19:27
aj Vianoce sme chceli stravit tu spolu..no neviem! Mam strach! :-(
Siv
17.12.13,19:29
Dakujem za odpovede!
asterix174
17.12.13,19:30
Nerob si srandu z ľudí ktorí chcú pomôcť iným:mad:
Siv
18.12.13,13:55
ja si srandu nerobim, prečo by som mala??? Ked podakujem? to je sranda? Pre mna veru nie..je to slušnosť!!!!
Oliwa
19.12.13,11:03
aj Vianoce sme chceli stravit tu spolu..no neviem! Mam strach! :-(
Tak si spravte vianočný šalát u priateľa...
A v novom roku dom predajte a peniaze si rozdeľte na polovicu. Alebo vyplať manžela z polovice domu, preveď ho v katastri na seba a máš po probléme... A na čaj si budeš môcť pozývať, koho chceš...