mandyla
17.12.13,19:48
Dlho sme hľadali menší, rozťahovací stolík, z dubového masívu, našli sme ho na inzerát. Majiteľka nám povedala že ešte ho nikdy nerozkladali, že niečo tam chýba.Napriek tomu sme sa rozhodli kúpiť ho lebo veľkosťou a hlavne farbou, materiálom sa nám hodí k nábytku čo už sme mali. Mysleli sme si že je to maličkosť, dorobí sa a bude to. No ani po roku sme na to neprišli, pozerali ho aj dvaja stolári, chceli to riešiť vrutovými skrutkami ale to nechali tak, neviem čo ich odradilo, nevedeli alebo je to nezaujímavá minizákazka. Na vrchu je doska 80x80, podňou 2 ks 40x80 , v prostriedku medzera. Nespája sa to ničím, je to labilné, posúva sa hore-dole. Pri rozkladaní krajné dosky sa hýbu, ovísajú, položiť na ne nič sa nedá, v rozloženom stave aj prostriedok je labilný lebo krajné dosky nadvihujú aj stred. Prosím Vás, ak niekto tomu rozumiete, pozrite sa nato a poradťe či je možné opraviť to, dorobením chýbajúcich častí. Možno sú to len obyčajné dosky/doštičky alebo skrutky. Chcela by som to doriešiť, bu´d opraviť alebo ho vyhodiť. Za Vaše rady Vám vopred veľmi ďakujem.
mareko
17.12.13,19:06
Skús dať ešte aj fotky zhora. Tieto sú veľmi nekvalitné, mohol by si to nafotiť ešte raz.
erik555
17.12.13,19:23
Tazko je to takto z obrazkov riesit, ked to nemam ako "opacit". Nevidim co je uchytene napevno atd. Chcelo by to pofotit aj z boku na stred, mozno aj pri normalnej polohe na nohach...
Musite ist na to logicky, vsak to mate doma. Ked zatlacim krajnu dosku a niekde mi to tlaci hore, tak tu stranu musim zafixovat. Vidim tam v strede, kde sa akoze maju spojit tie dosticky, ze su od tej velkej dosky vyfrezovane, takze tam bude pes zakopany. Navyse na tych dvoch okrajoch ma stredna doska tiez dosticky, aby nieco cez dosku nevycnievalo. Tymto smerom bude riesenie...

EDIT: Jednoducho tam ide o to, aby tie latky od tych malych dosiek boli v strede pod velkou doskou, nejak spojene, alebo podoprete, aby samostatne navykazovali tej hojdaci efekt. Tak sa treba na to pozerat. Ta velka doska v strede je napevno k noham, ze? Potom tam pod nou chyba asi doska cez tie vyfrezovane laty od malych bocnych dosiek. Takto by ten hojdaci efekt nebol, kedze by sa o tu dosku tie laty opierali. Tazko to opisat, ale na vsetko treba ist logicky....
erik555
17.12.13,21:28
Jednoducho tam ide o to, aby tie latky od tych malych dosiek boli v strede pod velkou doskou, nejak spojene, alebo podoprete, aby samostatne navykazovali tej hojdaci efekt. Tak sa treba na to pozerat. Ta velka doska v strede je napevno k noham, ze? Potom tam pod nou chyba asi doska cez tie vyfrezovane laty od malych bocnych dosiek. Takto by ten hojdaci efekt nebol, kedze by sa o tu dosku tie laty opierali. Tazko to opisat, ale na vsetko treba ist logicky...
mandyla
18.12.13,06:55
Ani veľká doska nie je napevno, položí sa na krajné keď sa tie zasunú smerom k sebe. Nič ich nedrží spolu. Diery v prišrubovaných latkách nemajú nejakú funkciu? Prvé dve- tam sú skrutky, tretia je vraj na zarážku. Mohli by tam byť zo spodu, hoci aj krížom vkladané so štoplíkom nejaké spojovacie latky? Na konci tie latky nie sú rovné, je z nich "vykrojené". Keď som tam vložila doštičku čo vyplnila tú vykrojenú medzeru, kraje boli stabilnejšie ale stredná doska ostala nefixovaná, posúvala sa . Latky na veľkej doske=zarážka pre krajné dosky. Odfotím z viac pohľadov, možno pomôže pochopiť.
Peggynka
18.12.13,08:36
Ja mám takýto stolík,ale stredná doska je na ráme napevno,na ráme zboku sú výrezy,do ktorých sa zasúvajú hranolky.Tie povytiahnutím podložím pod bočné krídla.Bočné krídla sú upevnené k hlavnej doske dvomi závesmi.
mandyla
18.12.13,17:19
mandyla
18.12.13,17:23
avalik
18.12.13,17:24
ved to priloz k povodnej otazke, naco zakladas novu?!
viktorviktor
18.12.13,17:37
Keď to funguje tak ako si predstavujem /bočné prídavné dosky sa zasúvajú pod hlavnú dosku/ , tak by som na hlavnú dosku zospodu prišróboval 4 ks plocháčov tvaru písmena U v ktorých by sa pohybovali lyžyny držiace krajné dosky, do prípadnej medzery medzi lyžynou a Účkom by som dal zarážku aby sa krajné dosky nepohybovali
kopretinka
18.12.13,18:10
jakože koľko tém ešte založíš.
vlado 33
18.12.13,20:46
Tie časti by mali byť spojné kolíkmi
Kvaka
18.12.13,22:28
Chýba ti tam v strede jedna doska, mala by ísť naprieč stola cez stred. My máme na nej prišróbované oceľové učka, do ktorých sa zasúvajú tie úzke dlhé latky pozdĺž stola. Táto stredná priečna doska je pripevnená o tie dve bočné krátke latky na bokoch hlavnej dosky, tie tam máš. Prikladám foto nášho rozkladacieho stola, iba jednu stranu mám vytiahnutú. Možno ti pomôžu.
mandyla
19.12.13,11:20
Sú tam stopy, na lištách, posledná dierka. Cez prvé dve je lišta prišrubovaná ku predlžovacím kusom.
mandyla
19.12.13,11:32
Pridala som fotky na ktorých je možné vidieť dierky po skrutkách. Strednú priečnu dosku asi budeme musieť prišrubovať priamo k doske, tam kde sú stopy po skrutkách,ten krátky bočný kus vyplňa medzeru v poskladanom stave medzi predlžovacími kusmi.
buchač
19.12.13,13:51
mareko
26.12.13,17:16