Jozef263
17.12.13,20:53
Dobry den
Pojdem hned probemu kedysi davno dedo spravil plynovu pripojku na pozemok ktory patril jemu a jehop manzelke. Z tej pripojky su napajane dve chalupy a to dedova a mojho otca bol to jeden dom ale spojeni kazdy mal vlastnu parcelu a pripojka bola na parcely ktoru vlastnil dedo -spolocny dvor.Dedo umrel a jeho cast chalupu a polovicku dvora zdedil stryco. Este dodam ze plynove hodiny su napisane na mojho otca co je asi rarita lebo ziadatel a vlastnik pripojky bol moj dedo a hodiny su mojho otca.
Ked sa dvor rozdelil na polovicku a pripojka a hodiny su na strycovej strane ma na tu pripojku narok aj moj otec alebo je pripojka jeho ako dedica.
Bol som sa pytat na plynarnach a tam my povedali ze pripojka je SPP nie vlastnikova (ale o tomto pochybujem)a ze hodiny su na otca a vsetko za hodinami je uz sukromne. tie dve chalupy su napojene z jednych hodin

Druha otazka
Mozem jeho odpojit lebo je napojemi na moje hodiny ,alebo nesmiem ked ziadatelom a vlastnikom pripojky je stryco. Lebo vsetko hradi moj otec?
Prosim o radu
Skusal som sa dohodn ut ze by si mohol dat podruzne hodiny ale to nechce che ako to on nazval original problem je v tom ze ich nechce zaplatit a stale my vravi ze ho nemozeme odpojit
pavol54
17.12.13,20:45
Odhláste sa od plynu nikto nemôže chcieť proti vašej vôli chcieť aby ste odoberali plyn. vy si potom spravte novú prípojku