jslancik
18.12.13,09:54
Kde odporúčate tažiť bitcoin, litecoin (v poole)? Oplatí sa to ešte? Ide mi hlavne o skúsenosti, čo je overené a pod. Aký soft je najlepší? Aké hardvérové požiadavky treba mať, aby to vôbec šlo?
fredericenko
11.01.14,23:10
Ahoj, ano taz v pooloch, je vetsia sanca ze najdes Block (za tie dostavas tie bitcoiny/litecoiny ale v mensich mnoztvach. Ci budes tazit Bitcoin alebo Litecoin zavisi od toho, aky mas pocitac. Ked mas dost vykonny GPU, stiahni si CGMiner, ked CPU tak minerd (alebo nieco z google :-) ) Ano je to overene, ale aby si svoje peniaze dostal, chvilu to trva lebo vetsinou je Cashout (vyplata) az niakych 0.1 alebo pri www.pool-x.eu (Litecoin) je to myslim ze 0.05. Dufam ze som ti pomohol!
jslancik
12.01.14,05:40
Za príspevok ďakujem. Predpokladám, že sám sa ťaženiu nevenuješ, alebo? Podľa mojich informácií z mining calculator sa bitcoin pomocou PC už neoplatí ťažiť. Takže jedine litecoin. A snáď to ešte dlho vydrží.
fredericenko
12.01.14,11:17
Mozes ho aj cez PC ale je pravda ze nato je potreba spickovy hardware vykonny. Mozes aj z pc, iba bude strasne spomaleny a ziskat tak 1 takeshi bitcoin. Ano litecoin je teraz menej rozrasteny, takze mozu byt aj slabsie PC. Mne tazit Litecoiny ani nejde, ale viem ako to spravit ale moj pc z niakeho dovodu nechce spolupracovat.
jslancik
12.01.14,13:56
ja čo som pozeral kalkulačky, tak s tromi GPU so súhrnným výkonom cca 2000 Mh/s sa dá vyťažiť úplne smiešna suma za mesiac (asi 1 usd). Buď je vadná kalkulačka, alebo nejaký prepočet by bolo treba vynásobiť asi tak 300násobne. Lebo pri LTC sa s rovnakým HW dá vyťažiť cca 250 - 300 eur.