bobabobek
18.12.13,15:19
Chcem sa spýtať odborníkov aj poraďákov je možné, aby jedna banková inštitúcia mala pre vlastníkov pod jedným správcom znenie úverovej zmluvy, ktorá je v prospech správcu a v neprospech vlastníkov bytov a u druhého správcu je zmluva s tým istým účelom stavaná tak, že vlastníkom jej podpisom nie sú upierané ich vlastnícke práva a neznevýhodňuje ani jednu stranu. Jedná sa o Nitru a obe zmluvy sú vždy podpísané tým istým riaditeľom banky. Nemalo by byť znenie zmluvy jednaké pre celé Slovensko keď sa vždy jedná o úver na obnovu domu. Nedochádza k porušeniu zákona zo strany banky?
sito
18.12.13,18:18
Kde to žiješ? Človek je platidlo, platiť, musí! A vec je, a či, uver, či prežijú?!
ivka70
18.12.13,19:34
Socializmus uz davno skoncil, kazda zmluva je individualna a je iba na jej ucastnikoch, ci ju podpisu alebo nie.
bobabobek
19.12.13,05:35
Len som si dal tú námahu a posťahoval s celého Slovenska na nete dostupné zmluvy uzavreté na obnovu bytového domu aj s výhodnou úrokovou sadzbou ešte raz opakujem mám zmluvy s celého Slovenska od Košíc až po Bratislavu od tej istej finančnej inštitúcie a nikde nie je veta typu, že :

Vlastníci berú na vedomie, že v prípade zmeny správy, alebo správcu bytového domu je banka oprávnená prehodnotit' podmienky pre poskytnutie zvýhodnenia na úrokovej sadzbe

len v Nitre aj to len u jedného s dvoch veľkých správcov. Ozaj som tak naivný a len mne vadí tá nespravodlivosť a znevýhodňovanie vlastníkov?
mackoivan
19.12.13,12:16
iniciuj dodatok k úverovej zmluve ak je vo vašom prípade nevýhodná- možno sa vám podarí vyjednať lepšie podmienky, alebo preniesť úver do inej banky...
bobabobek
19.12.13,13:40
Banka ani nedebatuje a zase schvalovať 2/3 vlastníkov úver nanovo kto raz zažil už opakovať nechce.
mackoivan
19.12.13,14:57
nuž my máme už dva dodatky k úverovej zmluve, k dodatku netreba 2/3
bobabobek
19.12.13,15:06
A ako sa Vám podarili donútiť banku k dodatku?
mackoivan
19.12.13,19:00
ja som s našou bankou spokojný (v rámci úveru vysoký nenávratný grant z programu Slovseft) 1. dod. oddialenie doby čerpania úveru, 2. predčasné splatenie časti úveru zníženie mesačných splátok o 65% Vlastníci bytov by sa mali v predstihu zaujímať o úverové podmienky a nenechať to na "zainteresovaných"
LukyKs
19.12.13,19:48
Možno tam má správca viac účtov BD a dostal množstevný rabat
Najprv pozri parametre zmluvy