nika.sum
18.12.13,16:34
Developerska firma - nehnutelnost uctovana na ucte 133 (povodne 042, po 1.1.2011 preuctovane na 133), este nebola skolaudovana (mala by byt vraj do 6/2014). Teraz firma uzavrela zmluvu o buducej zmluve. Ako postupovat dalej? V zmluve je napisane, ze dohodnuta cena bude platena v splatkach. Prevod sa uskutocni po kolaudacii, ked sa podpise aj riadna zmluva. Buduci kupujuci si vybera nezasahuje do projektu, vybera z moznosti standart a nadstandart.
1. Ide v pripade tychto bytov a NP o vystavbu na zakazku?
2. Co sa tyka DPH, vystavuju faktury na ciastocne uhrady, datum zdanitelneho plnenia je datum uhrady, nakolko este nebola nehnutelnost dodana?
a_je_to
01.01.14,13:43
Ak si budúci kupujúci vyberá iba z hotových priestorov, nemôže ísť o výstavbu na zákazku - nespĺňa kritériá podľa § 30 PÚP. Čiastočné úhrady pred dodaním priestorov zmluvnému subjektu /spoluinvestorstvo/ sú zdaniteľnou a zúčtovateľnou platbou vopred, za konkrétne známe budúce plnenie.