not4me
18.12.13,18:05
Prosil by som Vas o radu.
Pracoval som vo firme 14 PRESS.

Konatel ZAHRADAR MARCEL mne ,mojmu kolegovi a kope dalsich zamestnancov nevyplatil mzdy za odrobenu pracu rovnako ako aj stravne listky.
Po opakovanych telefonnych volaniach s dotycnym panom,jeho usmevnymi poznamkami ze sme v podstate HOVNA ktore nikdy nedostanu spat co im patri ,sme viaceri podali trestne oznamenia na toto individum.


Islo o sumu cca 340 eur plus uroky z omeskania.
Na Nitrianskom sude sa to uz vlecie cca rok a pol a zakazdym dostanem rovnaku odpoved od zien co robia na sude.

Prepacte mame toho vela,p.Zahradar je stara firma,je neprevdepod.ze dostanete co i len halier a podobne.

Je uz naozaj toto na Slovensku mozne ??!!!

Este spomeniem ze tento HAJZEL sa premava na milionovych autach,zaklada sro-cky ako na beziacom pase,ma obrovske dlhy voci poistovniam,danovym uradom a pod. no NIC SA NEDEJE !

Poradte prosim ako vymoct to co mi prislucha ako aj desiatkam ludi na SVK.

​Vdaka
duves
18.12.13,18:32
Takychto je po slovensku ako mraky
erik555
18.12.13,18:43
duves, a preto sa stale pytam...co je toto za bananistan? ako je mozne ze je v EU a este aj s europskou menou? To mi hlave nebere! Ked nie rovno vsetko vesat, tak tomuto bananistanu pomoze uz iba niekolko jadrovych hlavic!
arizona
18.12.13,19:06
Vitaj na Slovensku !

To nevies, ze tu skor vyhravaju ti, co sa vozia v tych milionovych autakoch, ako ti, co cakaju 300 euri na vyplatu?

pozri tu,mozno pomoze : http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000171/1320199/

- toto je uz tvoja tretia duplicitna tema,ohladne tohot problemu.
Nevytvaraj duplicity, staci pokracovat v povodnej teme.
not4me
18.12.13,19:14
vdaka,pardon
duves
19.12.13,05:30
Ludia sa hlavne nevedia dohodnuť na štrajku. Firmy prostrednictvo manažerov vytvoria odborovu radu a spíšu pamflet nazvany ako Kolektívna zmluva, kde sa zastupcovia odborovej organizie zaviažu poslušnosťou a neštrajkovať. Lebo ak sa raz začne štrajkovať, tak to budu mať majitelia iné škody.
duves
19.12.13,05:47
Braňo
19.12.13,06:06
neboj sa, nie si sám, uvedený problém sa môže ťahať roky, poznám trochu situáciu na súde (brat je právnik) a aj keby si vyhral, to ešte neznamená, že dostaneš zaplatené. pokiaľ je na čele súdníctva kamarát narkomafiána odsúdeného na 22 rokov, snáď si nemyslíš, že by to mohlo vyzerať inak?
lujza.j
19.12.13,06:11
Mojemu decku 530e.....
lubatko13
27.08.14,05:32
Ja som dalsi, co nedostal vyplatenu mzdu, navrhujem spojit co najviac veritelov tohto pana, zlozit sa na poriadneho pravnika a pokusit sa poslat ho do basy.
Svojmu vlastnemu obchodnemu riaditelovi p. Cicmancovi ide ten clovek niekolko 10 tisic. Arogantnym sposobom dava vsetkym svojim veritelom najavo, ze on nic nemusi, ale ja verim, ze na kazdu svinu sa niekde vari voda...
bodliak
27.08.14,05:53
Vymožiteľnosť práva vyriešil už dávno pán Samuel Colt.
worker falcon
27.08.14,06:12
okrem spomínaného Samuela Colta sú aj iní páni, ktorí to riešia menej radikálnym spôsobom. Keď už sa na niečo skladať, tak na kamarátovho kamaráta, ktorý má kamarátov zo zahraničia, ktorí s kamarátom Batonom a Basebal Batom potešia milovaného šéfa. Ani moc rozprávať nemusia, aby pochopil, vo co kroco. Rozbité kolená extrémne zvýšia chápavosť niektorých jedincov.
Xanti
27.08.14,06:24
not4me
čo keby ste sa spojili veritelia, a dali návrh na vyhlásenie konkurzu viď :

Zamestnávateľ je platobne neschopný, ak:

- bol podaný návrh na vyhlásenie konkurzu príslušnému súdu alebo

- súd začal konkurzné konanie bez návrhu na vyhlásenie konkurzu podľa zákona o konkurze a reštrukturalizácii.

Deň vzniku platobnej neschopnosti zamestnávateľa je:

- deň doručenia návrhu na vyhlásenie konkurzu príslušnému súdu.

A ak podáte návrh na konkurz na súd, tak tým dňom môžete všetci požiadať o vyplatenie mzdy a nárokov na sociálnej poisťovni, z garančného fondu http://www.socpoist.sk/davka-garancneho-poistenia/1359s samozrejme, ak to SP vyplatí, tak bude jeho naháňať aby jej vrátil peniaze. A samozrejme mám pocit, že trestné oznámenie sťahovať nemusíte, ale to by vám poradil právnik čo by spísal na súd návrh na konkurz. Alebo sa nájdu šikovný poraďáci čo by Vám s tým pomohli.

Toto je asi najrýchlejšie riešenie ako prísť k svojim peniazom, za prácu. Lebo aj keby ste dali návrh na platobný rozkaz, mohol by sa odvolať a ťahalo by sa to dlhé roky. A aj keby sa neodvolal a dali by ste to exekútorovi, tak tiež by sa to mohlo dlhé roky ťahať kým by ste sa dostali k svojej mzde.
taiko
27.08.14,06:25
a nepomohlo by sa spojit a pripad medializovat ako systemovu chybu sudnictva? TV po tom skocia vdacne myslim.
Llívia
27.08.14,06:59
Vysoký poplatok za návrh.
Lacnejšie je riešiť to platobným rozkazom.
Llívia
27.08.14,07:01
Skočia, ale nič nevyriešia, "mediálna bublina" po pár dňoc spľasne a nič sa nezmení. Ako dlho sa hovorí o zákaze vytvárania nových firiem, ak na starej firme sú dlhy a vidíš snáď, že by sa v tom niečo zmenilo?
Llívia
27.08.14,07:03
Môžeš podať navrh na súd na vydanie platobného rozkazu. Po jeho vydaní a právoplatnosti sa môžeš obrátiť na exekútora, ktorý bude sumu vymáhať za teba. Ten má právo zablokovať firme účty a siahnuť aj na iný majetok.

Doplním: podľa výpisu z OR je konateľom Štefan Hervay, nie ten, koho si napísal. V iných firmách nie je ani konateľom, ani spoločíkom. http://orsr.sk/vypis.asp?ID=183263&SID=9&P=0
V tejto téme http://www.porada.sk/t108045-varovanie-pred-firmou.html#post2461958 si písal o firme 14 NEWS, kde je prokurista Zahradár. Tak kde si vlastne pracoval? :confused:
Xanti
27.08.14,07:44
NO tam je finta, dať návrh na súd ale nezaplatiť poplatok. Súd to nevezme teda nebude sa tým zaoberať, ale návrh na súd stačí aby konala SP a vyplácala z garančného fondu vieeeeeeš.
A potom SP bude doháňať zamestnávateľa aby jej vyplatil to čo vyplatí ona zamestnancom.
Xanti
27.08.14,07:46
Ak má kopu s.r.o. , tak prevedie majetok na inú s.r.o. a dostanú veľké H.O.V.N.O. lebo kde nič nie je, nič sa nedá zobrať. Toto nie je riešením.
taiko
27.08.14,08:13
no len ked sa nebude robit nic, tak sa nic nezmeni. Pani miluju odovzdanych a pasivnych ludi, lebo ich moze aj z koze stiahnut a ti budu len pri oive bucat
Llívia
27.08.14,09:12
Knde nič nie je, nič sa nedá zobrať ani v prípade konkurzu. Pri konkurze je aký poplatok - 1700 EUR? Pri platobnom rozkaze 66 EUR?
Llívia
27.08.14,09:14
Si si tým úplne istá, že začne konať aj vtedy, ak návrh bude podaný a potom odmietnutý?
Llívia
27.08.14,12:38
V s.r.o. som ho zatiaľ našla len ako prokuristu, nie ako spoločníka, nepozerala som všetko http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Zahrad%E1r&MENO=Marcel&SID=0&T=f0&R=1
Xanti
27.08.14,17:51
Vieš ččo nestihla som to vyskúšať. Toto radili mne mnohý ked som končila v práci pre nevyplatenú mzdu ... ja mzdu mám, a neplatila som nič ... ty si sa s tým stretla, že znevažuješ možnosť čo som napísala?

Myslíš, že platobný rozkaz je riešenie? Jednoznačne aj s tým máme v rodine skúsenosti, súd vyhraný, pred 18 rokmi, platobný rozkaz vydaný a peniaze doteraz nie sú ... podnikateľ je už na druhom svete a jeho rodina, neprevzala dedičstvo, kedže mal holú prdel ... a kopec dlhov ... takže len si stoj za svojím platobným rozkazom, a zadávateľ peniaze nikdy neuvidí .... ak počúvne tvoju radu .
Llívia
28.08.14,05:02
Čím znevažujem tvoj názor? Tým, že som sa ťa opýtala, či si si istá, že to tak funguje? Nedávno
sa v správach objavila informácia, že zamestnanci by pri v prípade návrhu na konkruz nemuseli platiť súdny poplatok, ktorý je asi 1700 EUR. Keby to fungovalo ako ty píšeš, na čo by sa hovorilo o zmene v zákone?
Predstav si, že sú aj ľudia, ktorí sa na základe platobného rozkazu k nevyplateným mzdám dostali.
Zadávateľ témy to má možno už vyriešené, téma je z decembra.