K.A.T.K.A
23.03.06,13:04
Už som dorobila všetko ohľadom daňového, aj daňové priznanie vypísala, ale napadlo ma ešte čo sa týka sociálneho fondu....
Mesačne tam šlo tých 0,6% z hrubých miezd (robilo to nejakých 19,5 a potom 20sk pri 1 zamestnancovi na 1/2-úväzok) od apríla celkovo 157 Sk.
Teraz ma napadlo to ešte raz vypočítať z hrubých miezd celkovo, a vyšlo mi to 158,712 presne. Nechať to už tak, alebo roí sa nejaké ročné zúčtovanie sociálneho fondu? Alebo niečo iné? Alebo to prerobiť, aby to pasovalo? Čo s tým? Alebo riešim čo netreba? Ďakujem
Tweety
23.03.06,12:08
Už som dorobila všetko ohľadom daňového, aj daňové priznanie vypísala, ale napadlo ma ešte čo sa týka sociálneho fondu....
Mesačne tam šlo tých 0,6% z hrubých miezd (robilo to nejakých 19,5 a potom 20sk pri 1 zamestnancovi na 1/2-úväzok) od apríla celkovo 157 Sk.
Teraz ma napadlo to ešte raz vypočítať z hrubých miezd celkovo, a vyšlo mi to 158,712 presne. Nechať to už tak, alebo roí sa nejaké ročné zúčtovanie sociálneho fondu? Alebo niečo iné? Alebo to prerobiť, aby to pasovalo? Čo s tým? Alebo riešim čo netreba? Ďakujem
Ano, na konci roku sa robí doúčtovanie, alebo odúčtovanie SF podľa skutočne vyplatených miezd a vypočítaného prídelu. Nakoľko Tebe vychádza rozdiel ani nie 2.- Sk, nezaťažovala by som si tým hlavu, že si o toľko naúčtovala do nákladov menej, horšie, by bolo, keby si zúčtovala do nákladov viac, ako bolo treba. Radím Ti, už to nechať tak.
K.A.T.K.A
23.03.06,12:24
nechám to teda teraz už tak,
ale ešte by ma zaujímalo ako sa robí to doúčtovanie SF... aký papier treba doložiť? alebo čo vlastne
aby ma nejaká kontrola potom nedupala za to, že som nič také nerobila...
Tweety
23.03.06,12:28
nechám to teda teraz už tak,
ale ešte by ma zaujímalo ako sa robí to doúčtovanie SF... aký papier treba doložiť? alebo čo vlastne
aby ma nejaká kontrola potom nedupala za to, že som nič také nerobila... Zoberiem si výsledovku alebo výpis účtov miezd, účet SF 472 a prepočítam jeho tvorbu počas roku, vypočítam koľko som mala skutočne vytvoriť z miezd SF a porovnám. Ak mi vyjde, že som mala vytvoriť SF vo vyššej sume, tak jednotucho IUD to dorovnám a naopak, ak menej, tak odúčtujem zo SF.