flakac
18.12.13,19:12
Prosim potrebujem pomoc. je to taka vec, ze na mojej poistenej skode 120 sa zlomila poloos a koleso, co vyletelo sposobilo malu skodu vozidlu ktore vychadzalo z parkoviska. samozrejme moja skodovka ostala v strede cesty bez kolesa a dost zavadzala, ja som dal panovi ktoremu to koleso oskrelo auto cislo mojej poistky aj vsetky udaje. (policiu sme nevolali, jeho skodu odhadujem na 50 EUR, moju skodu neriesim, je to stara skodovka ktoru si opravim v garazi.) medzitym mi tam zastavil pan na terenaku, ze ma potiahne na to parkovisko aby auto nezavadzalo, tak som sadol do auta aby sme ho potiahli, medzitym ten ktoremu som spravil skodu odisiel. neviem jeho meno, ani cislo, dokonca ani SPZ som si nevsimol, proste som myslel ze je to hlavne v jeho zaujme aby sa to riadne spisalo. auto poistene nemal, ani PZP. teraz sa bojim ze ked ma moje udaje, moze dat opravit hociake rozflakane auto a ja aby som nemusel este platit... :-/ ale dolezita vec, ma moje udaje, ale nic som mu nepodpisoval, nemam to ani nafotene. proste prvorade bolo aby sa uvolnila cesta lebo auta mali problem prechadzat. prosim poradte ak sa vam stalo nieco podobne. dakujem
buchač
18.12.13,18:20
Myslíš si , že v poisťovniach sedia na hlavu padnutí ???

Pokiaľ poisťovňa chlp pustí a vyplatí love , tak si poriadne preklepne všetky náležitosti ....
draik
18.12.13,18:21
Mali ste spísať záznam o škodovej udalosti a vy ako vinník to oznámiť poisťovni, v ktorej máte PZP. Inak sa škodová udalosť stáva dopravnou nehodou.
flakac
18.12.13,18:45
no to je ten problem. on si vzal moje udaje, cislo poistky, atd, ale ja o nom neviem nic. skodu som este nestihol ohlasit, je na to tusim nejakych par dni, nechavam si to na zajtra kedze uz kym pre mna prisla odtahovka a podobne bolo aj dost hodin, navyse mi dosiel kredit a na poistovni mi nikto neberie. zajtra tam pojdem osobne, ale najhorsie je ze nemam o tom ziadny doklad. odtahovku som si platil sam a tak isto nechcem za moje auto od poistovne ani korunu, mam doma dost dielov a opravim si to sam, pripadne ho dam mozno odpisat. este som sa uplne nerozhodol. len mam obavy aby poskodeny nezneuzil moje udaje :(
flakac
18.12.13,18:48
no len ide o to ze on PZP nemal, ak to bude chciet zaplatit z mojej poistky aby potom poistovna nevymahala odo mna, a dalsia vec ak ma aj druhe auto s vacsou skodou alebo niekto s jeho znamych, tak aby sa nestalo ze moje uletene koleso mu neoskrelo blatnik, ale rozbilo napriklad dvere na porsche...
flakac
18.12.13,18:49
kedze to nebolo riadne spisane
buchač
18.12.13,18:57
bodliak
18.12.13,18:57
Tak si ho mal natrieť ty, že odišiel z miesta nehody.
bubkoch
18.12.13,19:05
neries a nestresuj, nic sa nestalo a ani nestane ...
v prvom rade: co chces poistovni hlasit ked nemas ziadnu spravu o nehode ani iny doklad ze k nejakej skode doslo ?
poistovna z tvojej poistky nikomu nic platit nebude kym ty nenahlasis udalost ... si myslis ze len tak ktosi pride, len tak povie tvoje meno a poistovna mu zaplati a od teba bude vymahat ?
pan poskodeny odisiel, nic neriesil, vec skoncena, zajtra si moze rozpravat co chce a komu chce, mohol si kludne poskodenie sposibit nasledne doma, ako dokaze ze k niecomu doslo a v akom rozsahu ? ked bude spekulovat tak este vyfasuje pokutu od cajtov za utek z miesta nehody ... myslim ze bude ticho a ty sa ukludni
flakac
18.12.13,19:06
proste to bol na jeho aute fakt len tuk, bral som to tak ze nema poistku tak serie na to aby este nemal volake opletacky alebo co. moje auto bolo nepojazdne, tak ale nikomu sa nic nestalo, som to nejak neriesil. som bol viacmenej rad ze sa horsie nestalo. ale teraz som dostal chrobaka do hlavy kvoli tym mojim udajom, asi som si mal od neho aspon obciansky pozriet kym som mu ich dal... teraz ich ma vlastne neviem kto kto ich moze hociako zneuzit ... ma vlastne narok ziadat nejake odskodne ked to nebolo riadne spisane? a nic mi nedal podpisat?
flakac
18.12.13,19:25
no toto som chcel pocut bude sa mi lepsie zaspavat dufam ze to tak bude. len ide o to ze nema len meno, ale vsetky udaje potrebne. ale tiez si myslim ze pokial to nieje riadne spisane podla predpisu, tak vlastne moja vyhoda a nema narok to nejak dalej riesit. len ma aj adresu a podobne, moze to odomna vymahat sudne mimo poistovne?
bubkoch
18.12.13,19:32
ci moze od teba nieco sudne vymahat ? uz som ti to napisal : "ako dokaze ze k niecomu doslo a v akom rozsahu ?"
flakac
18.12.13,19:34
no myslim ze vsetky moje udaje by som mu nedal len tak... a asi sa nedaju vsetky len tak zistit. ide o to ze ma asi volakoho znameho na poistovni alebo kde lebo ich do telefonu diktoval.
flakac
18.12.13,19:46
ale na druhej strane, je to tvrdenie proti tvrdeniu. ja budem trvat na tom ze to bol len skrabanec, on bude tvrdit ze som mu rozbil auto. a na cej strane je pravda je tazko dokazat
buchač
18.12.13,20:44
...a zaspievajme si ....

Ej hoja ,hoja ....
Paranojáááá moooooja ....
flakac
18.12.13,21:03
no aj osobne poznam cloveka, ktory si po malom tukanci dal poopravovat roky stare chyby, a doteraz nechapem ako mu to mohla poistovna uznat. je sice pravda, ze mu nepreplatili celu sumu opravy, ale velky rozdiel tam nebol. len par eur. pritom prii nehode mu len praskol zadny naraznik. ale nebolo to nafotene a preplatili mu aj vymenu tlmica ktory mal vymlateny hadam odkedy to auto kupil
bubkoch
19.12.13,15:23
ty si celkom srandovny clovek :-)
vo vseobecnosti: to co poistovna zaplati poskodenemu vinnika vobec nemusi trapit, netyka sa ho to, je to len a len problem poistovne ...
a k tvojmu pripadu: poskodeny ma teraz tieto moznosti:
1. pride do poistovne a povie ze chce preplatit skodu z tvojej poistky ... poistovna mu povie ze jej nikto nic nenahlasil takze nic nezaplati, iba ak by doniesol spravu z policie ...
2. pride na policiu a povie ze bola nehoda a ty si vinnik ... policajt sa ho spyta preco usiel z miesta nehody bez dohody o vine a spisania spravy o nehode ... vinnik pokrci plecami a vyfasuje mastnu pokutu, prip. mu hned vezmu vodicak ... pripadne dostane radu aby vypadol a uz neotravoval ...
3. pride za tebou pytat peniaze na opravu zdemolovaneho auta ... ty mu povies nech neotravuje ze si ho nikdy nevidel ... pripadne na neho zavolas policiu pre obmedzovanie osobnej slobody a vyhrazanie :-)
command
23.12.13,18:16
Pocuj flakac ty si riadny trulo :D Viesako funguju poistovne? Asi tak ty mas PZP on ma PZP stane sa nehoda dohovorite sa kto je vinnik a kazdy to oznamite svojej poistovni. Nasledne poistovne sa medzi sebou skontaktuju, dohodnu, poslu k autu ktore bolo ponicene chlapika odhadcu ktory urci cca aka velka skoda vznikla a kolko sa bude platit. Aj keby sa platilo 5000€ tak ty neplatis nic na to je ta PZP. Ale ak dotycny nemal PZP cim porusil zakon tak sa s tvojou poistovnou nema kto kontaktovat, jedine ze by doticny pan mal nahradne auto pekne rozbite s PZP a nahlasil ze si mu to spravil ty. Ale pokial ty nic nenahlasis na poistovni taks a nic nedeje a hlavne je povinne spisat spravu o nehode v 2 kopiach na ktorych budu oba podpisy a samozrejme udaje inak neries. A na druhy raz ak sa nieco stane a nebudes volat policajtov tak najpr odprac auto aby nezavadzalo(popripade pofot) potom vytiahni tlacivo a zacni si opisovat udaje najprv jeho potom tvoje ked to mate podpisete jedna tebe druha jemu. Ak by niekto bez PZP chcel odomna len cislo na mobil vola Zelenych nech to vybavia oni a mas pokoj.
bubkoch
23.12.13,19:00
ty o com pises ? pokial si vinnik tak je uplne irelevantne kde a ci vobec poskodeny ma PZP ... skoda sa plati z vinnikovej PZP,to ci poskodeny ma alebo nema PZP je uplne jedno, teba ako vinnika nema preco zaujiomat sa o poskodeneho PZP ...
si to pleties s havarijnym poistenim, vtedy komunikuje vinnikova PZP poistovna s poskodeneho HP poistovnou, aj to len v tom pripade kedy si to poskodeny da opravit zo svojej HP poistky ... potom si to jeho HP poistovna vymaha od vinnikovej PZP poistovne
misoft
04.09.16,09:13
@flakac: klídek. On by mohol nahlásiť, ale na základe čoho? Ty si nič nehlásil, policajti tam neboli, žiadny zápis, ani foto neexistuje - poisťovňa ho pošle kade-tade.
A to čo si spomínal v komentári vyššie - to sa tiež kedysi robilo, ale v tom mali prsty poisťováci s tým vodičom - dačo za dačo....
A bubkoch ti to napísal pekne po lopatisticky... tak po našom.....:D
bodliak
04.09.16,17:54
rok 2013