neostar
18.12.13,21:00
Dobrý deň. 30.09.2013 som si zrušil živnosť. Jeden známy mi poradil, že musím do 3 mesiacov podať mimoriadne daňové priznanie, t.j. do 30-ho decembra 2013. Dnes som sa bol opýtať na daňovom úrade a tam mi povedali, že DP nemusím podať do konca roka, ale normálne najneskôr k 31.03.2014. Teraz neviem čo mám spraviť. Máte s týmto skúsenosť niekto? ĎAKUJEM.
veronikasad
18.12.13,21:04
Známy ti poradil zle, máš čas do konca marca. Ak si mal po skončení podnikania aj iné príjmy, napr. zo zamestnania, zahrnieš do neho aj tie.
kn-alka
19.12.13,05:39
Veronikasad má pravdu, tvoj známy si to pomýlil s podávaním daňového priznania v prípade úmrtia, len vtedy majú pozostalí povinnosť podať daňové priznanie do 3 mesiacov.

Pri ukončení živnosti podávaš priznanie normálne za celý kalendárny rok v normálnom termíne do 31.03.2014.
Zahŕňaš v ňom všetky svoje príjmy za rok, t.j. zo živnosti a aj z obdobia po ukončení živnosti.
neostar
19.12.13,19:51
Dakujem Vám za odpovede. Po zrušení, som zakladal 1 osobovú sro-čku a zamestnal som sa v nej. Takže tie 3 mesiace ktoré mi zostávajú, t.j. okt-nov-dec asi nebudem musieť zahrnúť do daňového priznania zo živnosti lebo to budem podávať zvlášť za sro?! Tá známa mi spomínala, že musím podať nejaké mimoriadne daňové priznanie a že keď to nepodám, tak mi môžu dať pokutu do 60 eur preto som sa "zľakol".
tictac7
19.12.13,19:54
...ak si sa v s.r.o. zamestnal, teda plynú Ti z nej príjmy zo závislej činnosti, tak do DP za SZČO zahrnieš aj tieto príjmy - podľa §5 ..... a tá známa Ti to nebodaj aj robiť bude? DP za tú s.r.o. je zas o inom. Aj to sa musí podať. Obráť sa na svoju účtovníčku
kn-alka
19.12.13,20:06
Budeš teda podávať dve DP - jedno ako osoba, kde uvedieš živnosť a zamestnanie a druhé za s.r.o.