tajomna21
19.12.13,09:39
Firma je od 24.1.2013 v konkurze. K 23.1.2013 bola spravena mimoriadna UZ. Nove uctovne obdobie je teda od 24.1.2013.
Potrebovala by som poradit s tymito otazkami :
1. moze si frma robit na majetok uctovne odpisy? a k akemu datumu, ked UZ
teraz k 31.12.2013 nezostavuje?
2. predaj majetku spolocnosti v konkurze je oslobodeny od dane z prijmu §9 ...
ale ako je to s DPH? predavany majetok sa predava s alebo bez DPH?
Dakujem pekne za pomoc.
KEJKA
20.12.13,10:10
1. UO účtuješ priebežne mesačne, takže otázka k akému dátumu je irelevantná.
2. ak firma nemá zrušenú registráciu DPH, tak predáva s DPH - musí odviesť DPH bud pri ukončení registrácie alebo na základe predaja.
tajomna21
20.12.13,22:19
Kejka dakujem pekne.