Oliwa
19.12.13,13:25
Poprosím o tip, kde všade sa dajú kúpiť náhradné sviečky do vianočného elektrického dreveného svietnika, ktorý sa dáva do okien. Mám vo zvyku každý rok kúpiť náhradné "k roku", no tento rok zlyhala aj rezerva a v kamenných obchodoch typu Nay dom, Planeo, Baumax, Tesco a pod. som námatkovou kontrolou zistila, že sú vypredané...

Nemáte tip na nejakú zašiváreň, kde by ich mohli mať? Napr. minule som stretla sklamanú susedu, čo sa vracala z vianočných trhov a chcela si dokúpiť jednoduché kónické zlaté sviečky... Tak som ju nasmerovala do záhradkárskych potrieb na tržnici :D - tam mali sviečky od výmyslu sveta, aj také, aké chcela...

PS: Viem, že Vianoce budú aj bez svietiaceho svietnika, ale urobilo by to radosť môjmu synovi...
Žabinka
19.12.13,12:37
Myslíš takéto niečo? http://www.lampy-svietidla.sk/vianocne-svietniky/vianocny-svietnik+2758/ Ja som kúpila v normálnej predajni so svietidlami, kde predávajú aj bežné žiarovky, lampy, lustre.. Ale je pravda, že v tomto období už môžu byť vypredané..
Ale hľadala som náhradné sviečky pred rokom, aj som kúpila, a svietnik aj tak nesvietil.. Pravdepodobne nebola chyba vo vypálených sviečkach, ale v v svietniku.. Svietnik putoval do koša, a kúpila som si nový, aj s náhradnou žiarovkou..
lujza.j
19.12.13,12:39
Skoda ja som ho v maji vysmarila aj s lampasmi:Ddecko ho malo iba raz v izbe a odvtedy uz nesvietil....
Oliwa
19.12.13,12:55
Áno, niečo podobné, len ten náš je biely, má tvar stromčeka a päť sviečok. Kupovali sme ho, keď boli deti malé. Máme ho asi 15 rokov a vždy nám svietil v okne a dotváral vianočnú atmosféru... Tiež mi napadlo, či už nedoslúžil. Veď čo dnes kúpené Vám vydrží toľko rokov... Ale keď som ho naposledy odkladala do krabice, bol ešte funkčný, tak preto sa nazdávam, že je to len sviečka...
srska
19.12.13,13:32
oliwka, nemusia byť sviečky príčinou. niekedy stačí napružiť kontakty vo svietniku
Oliwa
19.12.13,13:41
poraď srska, ako ich napružiť, keď sú de facto nedostupné - čo by bolo vhodné tam strčiť - okrem prstov... Skúsiť nejakú ihlicu či pinzetu, či čím ich nadvihnúť, nerada by som ich zdeformovala, ak by ešte mohlii byť funkčné...
srska
19.12.13,14:11
ja to robím tenkým cca 2 mm skrutkovačom - foto v príspevku
arizona
19.12.13,15:10
Oliw, bud rada, ze vydrzal 15 rokov! Urob si radost a kup si konecne novy .-) ....inak, ja taketo veci kupujem zvacsa v domacich potrebach v mensich mestach,alebo na dedinach, tam sa skor daju najst taketo veci
misoft
19.12.13,16:49
Oliw - každý výrobok sa dá rozobrať - dokonca i tie svietniky (veď predsa tam tie objímky museli vložiť, tak sa musia dať aj vybrať). A pokiaľ sa vyberie objímka, dá sa vymeniť, opraviť kontakty a pod.
Oliwa
20.12.13,05:38
No chlapci, včera večer som skúšala - a nič... Tie kontakty sú len také mini bodky a tak hlboko vsadené, že sa tam nedostanem takmer ničím a už tobôž skrutkovačom. Odšróbovať objímky som zatiaľ neskúšala, ale mám dojem, že keď sa o to pokúsim, môžu prasknúť a vyzerajú, ako keby tam boli zaliate a nie zašróbované. Uvidím ešte, čo vymyslím, ale dík za ochotu poradiť. Muž to vzdal, ten radšej zháňa žiarovky...

Arizonka, máš pravdu, tiež si myslím, že už asi "nadsluhuje", ale... ešte niečo skúsim. Je mi ho ľúto vyhodiť, lebo sa mi s ním spájajú spomienky - keď sme ho kupovali, bola som na MD a rátali sme každú korunu. A keď sme ho prvýkrát zažali, rozžiaril sa nielen stromček, ale aj oči našich detí... Asi už fakt starnem alebo ma chytá vianočná nostalgia... A je tiež pravda, že takýto svietnik v tvare stromčeka som nevidela nikomu v okne široko-ďaleko v celom našom chotári, ani v susednom. Asi už všetkým doslúžili a tento náš bol posledný mohykán... Ak by predsa ešte zasvietil, dám Vám vedieť. Na jedny domáce potreby som dostala včera tip - ale nemali... Nevadí... Všetkým Vám prajem pekné Vianoce.
KoxXxo
20.12.13,05:44
niektorý síce iba raz
Oliwa
02.01.14,12:28
No sľúbila som, že sa ozvem... Boli to len sviečky, dostala som ich kúpiť hneď na druhý deň, vymenila a môžu svietiť ďalších 15 rokov...