Michal Kapitan
19.12.13,13:44
Prajem vam vsetkym krasny den.Chcel by som vas poziadat o radu,kedze si uz dlho neviem poradit sam.Moje hladanie je zatial neuspesne,zial.Prejdem k veci.Chcem si nechat vyrobit vlastnu vonu do auta s vlastnou esenciou.No zhanam niekoho,kto by mi poskytol na predaj(chlieviky) mriesky,take ako sa pouzivaju.Tiez papier,prchajuci gel,ktory by som mohol esenciou napustit. Viete mi prosim poradit ? Za odpovede vam velmi pekne dakujem!! ooo a ozaj je asi potom nutne si dat esenciu patentovat,ked ju budem chciet predavat ?
kopretinka
19.12.13,14:05
Prajem vam vsetkym krasny den.Chcel by som vas poziadat o radu,kedze si uz dlho neviem poradit sam.Moje hladanie je zatial neuspesne,zial.Prejdem k veci.Chcem si nechat vyrobit vlastnu vonu do auta s vlastnou esenciou.No zhanam niekoho,kto by mi poskytol na predaj(chlieviky) mriesky,take ako sa pouzivaju.Tiez papier,prchajuci gel,ktory by som mohol esenciou napustit. Viete mi prosim poradit ? Za odpovede vam velmi pekne dakujem!! ooo a ozaj je asi potom nutne si dat esenciu patentovat,ked ju budem chciet predavat ?

ETIKETA PORADY
Otázky zadávam keď potrebujem získať odpoveď na moju otázku.
Debaty zakladám len na otvorenú a voľnú diskusiu, nie na riešenie konkrétneho problému.
Názov otázky píšem tak aby čo najviac vystihoval podstatu otázky bez potreby čítania podrobností k otázke.
Píšte k veci, Porada slúži na otázky, vyvarujte sa v názve a v popise textov typu "Poraďte" "Prosím vedeli by ste mi poradiť" a podobne. Takéto informácie neslúžia k prehľadnosti informácií.
buchač
19.12.13,16:04
Dlho ???

Nechcem byť ironický , ale opýtam sa .
Čo je dlho ? Aký časový horizont ?

Ale poďme k informáciám .

Zloženie týchto tzv. aromavisačiek je poväčšinou buničina .
To poskytnutie chlievikov je otázne , zadarmo to aj tak nebude a konkurenciu nebude predsa nik podporovať .
Na trhu je ale ich dostatok v ponuke , takže asi nemáš veľkú šancu , teda ak nie si Beckham alebo iný metrosexuál ...
To by musela byť fakt vôňa , lebo mix je neskutočný .
Viď ponuku https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=aromavisa%C4%8Dky&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Tá vlastná vôňa ???
Ja myslím , že ak sa nebudeš poriadne starať o auto a aj o seba , tak tá vôňa bude čístá vúne ...tzv. špecifická ...;)

...a ozaj , tú " vôňu " by si si musel patentovať ...
Ale páči sa mi Tvoj optimizmus ...
pepsikova
19.12.13,16:16
..nože daj, kde všade si už hladal...kde si sa informoval.....alebo si len na poradu prišiel, nech to poriešime a ..no..atď..
Michal Kapitan
19.12.13,16:43
Vopred ti dakujem za informacie.Stou bunicinou si mi poradil dobre,som ti povdacny.Ospravedlnujem sa za moju nevedomost,co,kde a ako pisat.Na otasku casoveho horizontu odpoviem tak,ze pre mna je dlho sediet za pc 5 hodin.Niekto mi poradil,ze tu by som mohol taku informaciu zdelit a ludia na tejto stranke su zbehli vo viacerich veciach.Skusil som to.A o vonu ani tak moc nejde skor by som to nazval pach.Este raz ti dakujem aj tejto stranke za dobru radu!
Michal Kapitan
19.12.13,16:57
No,ked som bol aj ja zvedavy a pital som sa,na toto ti zlachkostou odpoviem rad.Hladal som,a zabijal drahoceny cas za pc dost dlho nato,aby som poziadal o radu tu.Bol som informovany,ze ludia tu su zbehli vo vela veciach a urcite mi mozu pomoct.Som rad, ze sa tak vdaka buchacovi aj stalo.Iked len z casti.MMM nemyslim si ze by ste to mali riesit,nemate ani co.Viem poviem,poradim.Neviem nepoviem ,neporadim! To je cele.Tak isto budem a som rad,ked mozem aj ja niekomu poradit a nic ma to nestoji.Tak by to malo byt a ked to tak je,vsetko ide ako ma!Nemusis hned konat,pisat strnulo a podrazdene na novych ludi ;-)
pepsikova
19.12.13,17:20
...ale choď!..zaujímalo ma len, čo si našiel a ako si si pomohol doteraz-lebo o tom nepíšeš!..dať otázku to je jednoduché-ale ""skúsil som toto a toto, vyšlo mi to takto", ako by ste mi poradili ďalej-to by už bolo hodno záujmu..ak by si mal, dajmetomu, už esenciu vymyslenú a vyrobenú a zháňaš papier , návod na perforáciu, inpregnáciu či iný spôsob napustenia vône do buničiny, možno , viac hláv, viac vie..lebo z malých dielikov sa skladajú veľké veci...chápeš?..
buchač
19.12.13,17:26
Noooo ........

Spomínaš 5 hodinové sedenie ...
Hneď na to povieš , že nemáš čas . Myslíš , že každý má čas ??

...a ozaj ....mne to vyhľadanie patričnéha infa aj s napísaním prvého príspevku trvalo cca 5 minút ...
Zvyšok nie je o googli , ale aj o širšom rozhľade - a absolútne nie som skromný .
buchač
19.12.13,17:27
Ja hej - chápem ....
Ale čo iní ????
Michal Kapitan
19.12.13,18:57
Ok :-) .. chapem. Tak ako si napisala,esenciu už mam,zhanam navod na preformaciu,tiez bunicinu alebo gel. Dakujem a prepac za neuplnu pociatocnu informaciu!Ja naozaj netravim vela casu za pc :-P a vtomto som skor negramotny.hamba mi neospravedlnujem sa
Ice dive
19.12.13,20:29
nerád kazím veľké plány, ale skôr ako nakúpiš buničinu a tie chlieviky/mriežky... sprav si prepočet koľko by ťa výroba tej vône stála (zloženie už asi vieš...) prirátaj k tomu +/- niečo na ten chlievik, niečo ako balenie... proste sprav si kalkuláciu čo ťa bude stáť materiál na jednu vôňu a aké budú tvoje náklady na výrobu... nakoľko nerád ťa odrádzam ale tieto vône sú 1-2 eurové záležitosti, resp. osobne nie som ochotný do takéhoto niečoho investovať viacej... tým chcem povedať je to drobná vec, ktorá sa vo finále predáva za dosť málo peňazí pričom sa jedná o strojovú výrobu.... nebudeš tie vône asi vyrábať doma na kuchynskej linke... stroj - technológia na výrobu + zabalenie + získanie prvých odberateľov vyžaduje dosť značnú investíciu a pri finálnej cene výrobku asi dlho potrvá kým sa ti investované prostriedky vrátia resp. nemusí sa to skončiť úspechom... takže v prvom rade si sprav prepočet či do toho vôbec ísť... nakoľko vyrábať niečo a predávať pri čínskej konkurencií je dosť náročné
I. V. B.
29.07.14,12:03
Postup pri miešaní novej vône:

1. Nakúpiť s v špecializovanom obchode vzorky z čo možno najviac druhov vôní (podľa vášho nosa)

2. Vziať si pero a papier na zapisovanie

3. Zapisovať si pomery novonamiešaných vzoriek (starostlivo zaznamenávať)

4. Po zvolenej vašej najlepšej vône dať tomu názov, napr: "Magic Kapitan"

5. Vytlačiť etiketu s názvom

6. Zakvačiť si do vlastného auta

7. Ak sa to bude páčiť aj tým ktorých budete v aute voziť potom by som zvážil aj predaj...


Ak sa dostanete po bod 7 tak potom zadajte zase na porade, že čo ďalej, OK?
Michal Kapitan
29.07.14,13:17
Dakujem. Ano už som pokročil,esenciu mam,vyrobcu tiež.Teraz mam menši problem s (birokraciou),kedže som nie moc znaly podnikatel a neviem ake vsetky povolenia mi treba na umiestnenie produktu na trh.Ludom sa moja vec paci a predal som aj par kusov.Chcel by som sa zamerat na benzinove prevacky a obchodne domy ako tesco.No ako pisem,su tam určite parametre,ktore musim splnat ak chcem vonu distribuovat do takychto prevadzok.No neviem co vsetko to je.Atest atd.. :-/.. neviem kde by som taketo informacie zistil.Maj pekny den .. ahoj
Richard
29.07.14,14:42
stará téme ale zmenil som názov aby bol k veci
Michal Kapitan
29.07.14,15:53
Dakujem ti Richard