Matilda
23.03.06,13:18
Ahojte poradaci,
surne potrebujem vediet, co napisat do dohody o vykonani prace, ked zamestname cloveka, iba kvoli tomu, aby nam vykonal iste prace v zahranici a tym to konci.Samozrejme priznane mu budu cestovne nahrady a plat.
Zita4
23.03.06,12:42
Neviem, aké rady očakávaš od nás, veď ty vieš, čo bude v tom zahraničí robiť.:confused: Treba tam uviesť, odkedy dokedy bude robiť, čo bude robiť, kde to bude robiť, aká bude odmena za vykonanú prácu a kto prevezme vykonanú prácu.
Socha
23.03.06,12:43
My mávame bežne takéto dohody. Musíš tam uviesť druh práce (čo bude robiť, napr. montáž konštrukcií na zákazke...), miesto, kde bude tie práce vykonávať, rozsah hodín, ja tam píšem aj termín, kedy majú byť práce vykonané, ďalej mzda za vykonané práce a do položky "ostatné ujednania" udávam, že zamestnanecovi budú vyplatené cestovné náhrady v zmysle platných predpisov + vreckové vo výške ...%.
Matilda
23.03.06,14:53
Cize nemozem napisat miesto vykonu prace napr. Puchov a potom ho poslem na sluzobku?Ja som napisala, ze v pripade sluzobnej cesty do zahranicia budu zamest. vypl. cest. nahr + vreckove.Musim ako miesto vykonu uviest mesto v zahranici, kam ho posleme?
Barbora.B
24.04.07,06:03
Z predchádzajúcich príspevkov mi vyplýva, že nárok na vreckové má nielen zamestnanec, ktorý je v trvalom pracovnom pomere, ale je ten, ktorý je zamestnaný na DoVP? Chcem sa len uistiť, či to je naozaj tak ... Vopred ďakujem za odpoveď :)
Tweety
24.04.07,06:06
Ak je preplácanie PC uvedené v dohode, tak potom patrí dohodárom to isté,čo aj zamestnancom počas PC, t.j.preplácame podľa Zákona o CN.
Barbora.B
24.04.07,06:20
Ak je preplácanie PC uvedené v dohode, tak potom patrí dohodárom to isté,čo aj zamestnancom počas PC, t.j.preplácame podľa Zákona o CN.

To znamená, že ak v DoVP neuvediem nárok na vreckové, aj keď vopred viem, že ten človek pôjde na zahraničnú PC, nemusím mu vreckové vyplatiť? Ide o to, že sme mali mesiac spätne dohodárov a im sme vreckové nevyplatili (v DoVP nebolo vreckové spomínané) ... tak chcem vedieť či máme povinnosť im to vreckové teraz vyplatiť?
Tweety
24.04.07,06:23
Prosím pozri môj predošlý príspevok č.6. K preplateniu PC-zahraničnej patrí aj vreckové od 5-40%.
Barbora.B
24.04.07,06:30
Čiže bez ohľadu na to, či spomenieme v DoVP nárok na stravné a vreckové, zamestnanec má naň nárok. Trocha ma pomýlilo, keď ste hovorili, že je to vtedy, ... keď je preplácanie PC uvedené v dohode.
Ešte raz vďaka ...