jacekova
19.12.13,12:57
viete mi niekto prosim poradiť, ak bola založená sro (je spísaná spoločenská zmluva), ale sro ešte nestihne do konca roka vzniknúť (nebude zapísaná v ORSR) a nevzniknú ani žiadne náklady, tak treba podať DP DzP PO? vdaka
JankaO
19.12.13,12:59
Nie, nepodáva. Podla zákona o účtovníctve sa stáva ÚJ až dňom vzniku - čiže zápisu do OR
jacekova
19.12.13,13:00
paráda, dík. kde to mám hľadať v zákone, aby som si to overila? nie že ma potom bude daňový úrad naháňať
JankaO
19.12.13,13:02
§4/1 431/2002 Z.z.
jacekova
19.12.13,13:03
ty si poklad. ďakujeeeeem
jacekova
19.12.13,13:15
a ked mu vzniknú nejaké zriaďovacie náklady (žeby napríklad platil nejake overenie podpisov alebo kolky)? alebo nedajbože by stihol ešte v r.2013 založiť účet (nakoľko musí mať základné imanie podla noveho zákona na ucte?). aj tak nemusí podať DP?
JankaO
19.12.13,13:24
Nie. nepodáva.