jozef1995
19.12.13,15:27
Ahojte. Chcel by som vas poprosiť o radu. Mam podobný problém ako http://www.porada.sk/archive/index.php/t-163324.html . cez skype mi prišiel od známeho obrázok ktorý mal podla všetkého príponu .lnk. Napísalo mi že vybrať program pre otvorenie súboru a ja som dal Adobe reader.. od tej doby sa mi všetky ikony na ploche teda programy na ploche a v štarte zmenili na ikonu Adobe a otvárajú sa v tomto programe . nevedel som čo ďalej tak som resetol pc a nič .. potom ma napadlo že ho odinštalujem a heureka pomohlo to všetko malo svoje otváranie. Až dnes po týždni som potreboval otvoriť pracovne listy v pdf. Tak som stiahol Adobe .. a znova sa to stalo. tak som to spravil tak isto ale v inom programe a ten som odstránil .. a nič nevrátilo sa to len ked klikne na ten odkaz tak sa zobrazí v čom ho mam otvoriť- zoznam programov. Za radu dakujem :) a snad nebude treba preinštalovať system.
srska
19.12.13,14:34
vlado 33
19.12.13,14:52
Klik pravým tlačidlom myši na súbor. Otvoriť v programe, zvoliť predvolený pre tento typ súborov.
jozef1995
19.12.13,15:34
to je ten problem že ja neviem v akom programe s to ma otvarať .. ktory mam dať predvoleny
misoft
19.12.13,16:41
obrázky sa vždy otvárajú v niektorom z grafických prehliadačov - Irfan View, XnView a pod. Ak ich máš, stačí potom určiť, že obrázky sa budú otvárať týmto programom a je to. Dokonca aj Win má svoj prehliadač Windows Media Gallery, alebo Windows Photo Gallery.
jozef1995
23.12.13,12:03
ale to neboli obrazky. to bola ikona .. ale už to mam spravene