miška06
19.12.13,19:28
viete mi poradiť aké členenie dph mám dať na prijatej faktúre z čiech za službu, konkrétne vykladanie tovaru v čechách,
a_je_to
21.12.13,19:08
... také, aby sa základ a daň z neho dostali do riadku 11, 12 a 23 priznania súčasne. Samozrejme že ... ak si platiteľ.
miška06
22.12.13,08:44
veď to som dala, faktúru som prijala s členením dph - služby, pri ktorých príjemca platí daň a keď som dala samozdanenie v programe, tak mi do daň. priznania znovu dalo do riadku 11 základ, čiže faktúru som mala na 20 Eur a v daň. priznaní mi základ do riadku nahodilo 40 Eur, tak si myslím, že faktúru by som mohla prijať ako výdaje bez vplyvu dph a keď dám samozdanenie, tak do daň. priznania mi do riadku 11 dá tých 20 eur ako má byť, lenže neviem, či je to správne.
a_je_to
22.12.13,11:26
nepoznám funkcionalitu tvojho programu. Ani to, či robíš v PÚ, alebo JÚ. Skôr to vyzerá na JÚ. Ale zdá sa, že tá druhá opísaná alternatíva je zodpovedajúca. Lebo tá faktúra pre zápis do peňažného denníka je bez DPH, až po spustení samozdanenia ju dá do priznania a dopočíta k základu DPH. Správne je vždy to, čo dá očakávaný výsledok, nie voľba podľa názvu operácie s iným postupom. Kým svoj program celkom nepoznáš, otvor si v ňom cvičnú databázu a odlaď si jednotlivými príkladmi všetky procesy. Až potom ich používaj naostro.
miška06
23.12.13,08:00
ďakujem veľmi pekne