JWC s.r.o.
19.12.13,22:23
Finančná správa, pod ktorú patrí oblasť daňová a colná chystá nový portál, ktorý zjednotí elektornickú komunikáciu a teda drsr.sk a colnasprava.sk. Portál je dostupný už teraz, tak odporúčam si ho preklikať, aby v novom roku nebol problém. Pokiaľ som si dobre prečítala info, všetci tí, ktorí sú už zaregistrovaní a teda majú už podpísané aj dohody, tak budú na nový portál premigrovaný automaticky. Portál nájdete tu: https://tpfs.financnasprava.sk/sk/titulna-stranka
srska
20.12.13,04:55
celkom k svetu ale tie big fotky (https://tpfs.financnasprava.sk/sk/pre-media/hovorca) si môžu odpustiť
Braňo
20.12.13,07:25
budem rád, keď bude aj spoľahlivo fungovať.
Sarlotka
21.12.13,22:05
a výlucne elektronicky sa budu musiet zasielat aj rozne oznamenia napr. zmena bankoveho uctu, zanik k dani z mot. vozidiel a podobne?
kuravesele
22.12.13,09:10
ale budeme normálne používať e-dane na podávanie výkazov nie? Ako aj hlásenia colnici cez intrastat? Či to treba robiť cez túto novinku?
JWC s.r.o.
22.12.13,13:19
a výlucne elektronicky sa budu musiet zasielat aj rozne oznamenia napr. zmena bankoveho uctu, zanik k dani z mot. vozidiel a podobne?

Elektroniky sa musia podávať len štrukturované podania, čiže tie, ktoré majú predpísanú formu. Tie dokumenty, ktoré ste uviedli, by teda mohli ísť aj papierovou podobou. Viac informácií nájdete aj v tomto dokumente: http://www.financnasprava.sk/sk/sekcia-danova.html - viď otázky a odpovede k elektronickému doručovaniu písomností , konkrétne 3 otázka.
JWC s.r.o.
22.12.13,13:23
ale budeme normálne používať e-dane na podávanie výkazov nie? Ako aj hlásenia colnici cez intrastat? Či to treba robiť cez túto novinku?

Novinka spočíva v tom, že sa zlučujú dva weby: www.colnasprava.sk a www.drsr.sk a bude len jeden spolčný a teda www.financnasprava.sk. eDane je aplikácia, a pokiaľ sa v minulosti oužíval Intrastat, malo byť tomu tak aj od nového roka. Colná správa na svoje súčasnej stránke neavizuje zmeny v elektronickom zasielaní.
srska
31.12.13,06:13
prvé screenshoty z ostrej prevádzky :)
Sarlotka
31.12.13,13:55
ako ste sa tam prihlasili? mna hlasi ze zadane prihlasovacie udaje nie su spravne
srska
31.12.13,15:41
ako ste sa tam prihlasili? mna hlasi ze zadane prihlasovacie udaje nie su spravneprvou možnosťou t.j. id+heslo. len tak jak teraz kukám - server im nem fachá
Sarlotka
31.12.13,15:58
ako ste sa tam prihlasili? mna hlasi ze zadane prihlasovacie udaje nie su spravneprvou možnosťou t.j. id+heslo. len tak jak teraz kukám - server im nem fachá

tak skusim neskor ...:)
srska
02.01.14,07:18
už je to tu
JankaO
02.01.14,07:48
V akých prehliadačoch to funguje bez problémov?
Katarína111
02.01.14,08:15
neviem či som slepá, ale kde ste našli otázky a odpovede ohľadne elektronickej komunikácie?
anto
02.01.14,08:20
Neviem načo tam dali čakacie doby na hraniciach - to je asi to najdôležitejšie, čo zaujíma daňové subjekty. Radšej by mali zvýšiť rýchlosť a pracovať nielen vtedy, keď je na prechodoch televízia.
srska
02.01.14,08:46
V akých prehliadačoch to funguje bez problémov?
napr. v mozilla firefox 26.0
JankaO
02.01.14,08:55
No práve, že v mozille niektoré funkcie nefungujú....
srska
02.01.14,09:09
No práve, že v mozille niektoré funkcie nefungujú....
ktoré?
JankaO
02.01.14,09:12
napr. hneď v úvode po prihlásení - výber zo subjektov, ktoré mám pridelené...
V exploreri funguje v mozille nie
srska
02.01.14,09:18
napr. hneď v úvode po prihlásení - výber zo subjektov, ktoré mám pridelené...
V exploreri funguje v mozille niemne ide výber, nastavenie aj história komunikácie
JankaO
02.01.14,09:21
tak to bude asi v mojom nastavení Mozilly 26,0
srska
02.01.14,09:22
tak to bude asi v mojom nastavení Mozilly 26,0asi áno
IVEB
02.01.14,09:40
Ja som sa tam dostala cez Mozillu , ale ako sa odhlásim zo stránky? Nevidím tu žiadnu možnosť odhlásenia.
srska
02.01.14,09:50
Ja som sa tam dostala cez Mozillu , ale ako sa odhlásim zo stránky? Nevidím tu žiadnu možnosť odhlásenia.fľochni očkom na pravý horný roh monitoru :)
IVEB
02.01.14,09:56
ok dík, v exploreri je tam ikona odhlásenia
martinez
02.01.14,09:57
Ahojte, 2 otazky :
1/ Ako elektronicky podat nejake oznamenie ? vidim v katalogu formularov, pod kodom "nespecifikovana oblast" formular "VSEOBv14"... ked ho otvorim, vyplni sa "cover" a potom cez prilohu sa v pdf natiahne oznamenie, ktore som napisal na hlavickovy papier ? ... uvazujem spravne ?
2/ V katalogu formular este nie je ulozeny formular DPH... resp. je tam ikonka, ktora spusti sDane...lenze z eDane sa uz neda odosielat... takze ? este pockame ?
Dik
Excise Duty
02.01.14,10:04
Tak som si pozrel tú stránku a pýtam sa, kto už konečne vysvetlí colníkom, že pri dovoze tovarov v osobnej batožine z tretích krajín sa množstvové limity uplatňujú iba na alkoholické nápoje, tabakové výrobky a pohonné látky, kým na všetky ostatné tovary sa uplatňujú peňažné limity!
Tak, ako na predchádzajúcich stránkach Colnej správy aj na tejto novej uvádzajú, citujem: Ďalej sa oslobodenie (od DPH) vzťahuje aj na dovoz 500 g kávy alebo 200 g kávového extraktu a esencie, 100 g čaju alebo 40 g čajového extraktu a esencie. Ak takto postupujú pri kontrole cestujúcich pri ich návrate z tretích krajín, potom ich sprosto a drzo okrádajú.
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/oslobodenie-od-cla-dph-a-spd
To je v rozpore s ustanovením § 48a zákona o DPH a so smernicou Rady č. 2007/74/ES.
Asi by nezaškodilo hromadné preskúšanie pracovníkov Finančnej správy z legislatívy EÚ. Tiež neviem, prečo tento štát živí ešte trojtisícovú armádu colníkov po našom vstupe do EÚ?
srska
02.01.14,10:22
kto mi poradí do 5 minút kde je na novom portáli fs sr správa kvalifikovaných certifikátov pre zep, toho odmením novoročným eurom:D
JankaO
02.01.14,10:32
Ahojte, 2 otazky :
1/ Ako elektronicky podat nejake oznamenie ? vidim v katalogu formularov, pod kodom "nespecifikovana oblast" formular "VSEOBv14"... ked ho otvorim, vyplni sa "cover" a potom cez prilohu sa v pdf natiahne oznamenie, ktore som napisal na hlavickovy papier ? ... uvazujem spravne ?
2/ V katalogu formular este nie je ulozeny formular DPH... resp. je tam ikonka, ktora spusti sDane...lenze z eDane sa uz neda odosielat... takze ? este pockame ?
Dik
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/prirucky-a-navody
tictac7
02.01.14,10:33
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod :D
tictac7
02.01.14,10:34
kto mi poradí do 5 minút kde je na novom portáli fs sr správa kvalifikovaných certifikátov pre zep, toho odmením novoročným eurom:D

už je po limite - takže nič. Ale môžem zodpovedne prehlásiť, že keď to tam Ty nevidíš, tak to asi nebude...
Excise Duty
02.01.14,10:46
Neviem načo tam dali čakacie doby na hraniciach - to je asi to najdôležitejšie, čo zaujíma daňové subjekty. Radšej by mali zvýšiť rýchlosť a pracovať nielen vtedy, keď je na prechodoch televízia.
No, mohli tam rovno namiesto "Čakacie doby na colných hraničných prechodoch" napísať "klimaktériách". Pretože spisovne slovensky sú to priechody...
LukyKs
02.01.14,10:59
ako ste sa tam prihlasili? mna hlasi ze zadane prihlasovacie udaje nie su spravne
A mne debil, že mám zle formátované (MOJE ) heslo a nenapíše ako by ho chcel pri registrácii
LukyKs
02.01.14,11:02
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod :D
mne iba jedno takto

druhé (tuším Java) normálne
JankaO
02.01.14,11:05
Neviem, no mne to v exploreri chvíľu funguje, potom nefunguje, potom napíšee, ze mám zlé prihlasovacie údaje, o chvíľu sú už dobré. Vyberiem jeden subjekt, popozerám, čo tam mám, potom vyberiem druhý subjekt a zase prestane fungovať výber... tak neviem, buď som ja rýchla, alebo on nestíha a je vyčerpaný.
avalik
02.01.14,11:11
srska
02.01.14,18:29
kto mi poradí do 5 minút kde je na novom portáli fs sr správa kvalifikovaných certifikátov pre zep, toho odmením novoročným eurom:D

už je po limite - takže nič. Ale môžem zodpovedne prehlásiť, že keď to tam Ty nevidíš, tak to asi nebude...
odpoveď z fs sr:

Dobrý deň,
uz netreba nikde ZEP priradovat do profilu. uz ho mozte rovno pouzit na podpis dokumentu bez priradenia.
---
S pozdravom,
---
Ak chcete ohodnotit kvalitu mojej odpovede, kliknite na linku:
Gong
02.01.14,20:35
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujem
srska
03.01.14,03:46
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujemneviem odkiaľ sťahuješ - skús odtiaľ (https://pfseform.financnasprava.sk/Signer)
JWC s.r.o.
03.01.14,06:23
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujemneviem odkiaľ sťahuješ - skús odtiaľ (https://pfseform.financnasprava.sk/Signer)

A hlavne si dávaj pozor na to, koľko bit máš operačný systém. Aj to môže byť dôvod nefunkčnosti - ak si stiahneš zlú verziu.
blondy
03.01.14,08:36
Neviete kde by som našla toto :"vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa"... chcem poslať klienta na DU, a potrebuje tam okrem iného "dohodu" - tú som našla, ale ten email... som používateľom od 2012, pozerala som aj v starých emailoch z DU, no nenašla som ništ. čo má teda k tomu priložiť, predtým sa tlačil registračný formulár používateľa. ale teraz neviem ako na to :(
Eva M
03.01.14,10:14
neviem nájsť zoznam subjektov, ktorým bola zrušená registrácia DPH, ale páči sa mi zoznam daňových dlžníkov :(
IVEB
03.01.14,16:45
Mám pridelené ID a bolo mi zaslané heslo ešte 30.11.2012 . Doteraz som ho nepoužila/ je na manžela/ , ale používam na el.komunikáciu svoj ID , kde mám pripojených viacej subjektov. Chcela som vyskúšať prihlásenie manželovým ID , ale stále mi vypisuje , že zadané údaje sú nesprávne, Ak si aj zadám vykonať zmenu hesla , tak sa objaví hláška Ľutujeme zadané údaje v systéme neexistujú. Ale cez E-dane mi ID aj heslo program zoberie , tak neviem kde môže byť problém. Pravdepodobne tam budem musieť zavolať. Viete sa prihlásiť pod svojim ID , nemáte s tým problémy? Alebo ten portál , ešte nie je plne funkčný?
Gong
03.01.14,17:36
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujemneviem odkiaľ sťahuješ - skús odtiaľ (https://pfseform.financnasprava.sk/Signer)

A hlavne si dávaj pozor na to, koľko bit máš operačný systém. Aj to môže byť dôvod nefunkčnosti - ak si stiahneš zlú verziu.

Dakujem pekne, D.Signer som si stihla z vášho príspevku, podpisovanie mi funguje, ale keď sa prihlásim na finančnú správu, po zaadaní ID a hesla sa prihlásim, chcem podať dokument napr. ten prehľad, vyhladám si ho, vypíšem, po kontrole dám odoslať a podpíšem ho a po odoslaní mi vypíše, že mi ho odmietlo dôvod neexistujúci certifikát, obnovovala som ho v novembri na 3 roky. Neviem mala som po obnove niečo sťahovať do PC? Prvýkrát som si ho obnovila a nič som nenašla v návodoch ohľadne obnovenie certifikátu. Pekne Vás prosím o radu, kde som spravila chybu, už 3 deň sa s tým mordujem. Dakujem
Gong
03.01.14,17:52
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod :D

v ostrej verzii mi to funguje-nefunguje rovnako,

v testovacej je to bez problemov:

registracia: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/PFS%20-%20Registracia%20-%20final.swf

podanie dokumentu: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/2013_12_20_Podanie_Dokumentu%20-%20FINAL.swf

Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujem
srska
03.01.14,18:32
Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujemvykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu
Gong
03.01.14,19:04
Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujemvykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu

to som už skúšala, robila som to i priamo do aplikácie edane a to isté mi to robí, neviem prečo, nesúvisí to s tým, že mám obnovený KC? Nemala som si niečo nainštalovať?
Gong
03.01.14,20:06
Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujemvykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu

to som už skúšala, robila som to i priamo do aplikácie edane a to isté mi to robí, neviem prečo, nesúvisí to s tým, že mám obnovený KC? Nemala som si niečo nainštalovať?

Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem
srska
03.01.14,20:06
Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujemvykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu

to som už skúšala, robila som to i priamo do aplikácie edane a to isté mi to robí, neviem prečo, nesúvisí to s tým, že mám obnovený KC? Nemala som si niečo nainštalovať?
takže od začiatku (predpokladám, že podpisuješ so zep-om):
dokument môžeš podať:
- priamo cez aplikáciu edane - treba mať nainštalované komponenty - D.Signer/XAdES plugin + D.Signer/XAdES XML plugin + nanovo inštalované edane (prebieha automaticky) na verziu 1.2.0.1

- cez webový portál sa to ne dá (aspoň podľa mňa), lebo po kliknutí na ikonu edane príslušného formuláru prehľadu sa volá ext. aplikácia edane - viď obr. to ale vedie k inštalácii aplikácie edane, čo je zbytočné lebo je na pc už inštalovaná nutné inštalovať (súbor DRSR.Win.DP.DRKlient) aby to šlapalo.



opravené 21:44
srska
03.01.14,20:09
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujemprihlásenie cez zep je jedna vec. podanie prehľadu ti cez portál ide?
Gong
03.01.14,20:17
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujemprihlásenie cez zep je jedna vec. podanie prehľadu ti cez portál ide?

tak ako ste uviedla vyššie v tabuľke, po kliknutí na ikonu edane mi to ho hodilo do pc stiahnutie súboru, a ked som dala uložiť automaticky ma preplo na aplikáciu edane a tam som vyplnila prehľad, podpísala a poslala a prešlo to. žiadnu inštaláciu edane to odo mňa nechceloDakujem
srska
03.01.14,20:38
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujemprihlásenie cez zep je jedna vec. podanie prehľadu ti cez portál ide?

tak ako ste uviedla vyššie v tabuľke, po kliknutí na ikonu edane mi to ho hodilo do pc stiahnutie súboru, a ked som dala uložiť automaticky ma preplo na aplikáciu edane a tam som vyplnila prehľad, podpísala a poslala a prešlo to. žiadnu inštaláciu edane to odo mňa nechceloDakujem
máš pravdu - trebalo to čo je na obrázku v tomto príspevku stiahnuť, inštalovať a potom to prejde na edane. ide to aj po prihlásení cez id+heslo
LydaLyda
03.01.14,21:12
Chcem sa spýtať, či nezmenili na DÚ názor. že v platnosti naďalej zostávajú dohody uzatvorené podľa § 13 ods. 5 zákona č.563/2009 Z.z. tzv. „nové dohody EZU“? Pýtam sa preto, lebo dnes bola moja kolegyňa na DÚ a povedali jej tam, že aj tak treba znovu uzatvoriť novú "dohodu" . Ďakujem za odpoveď.
srska
03.01.14,21:34
Chcem sa spýtať, či nezmenili na DÚ názor. že v platnosti naďalej zostávajú dohody uzatvorené podľa § 13 ods. 5 zákona č.563/2009 Z.z. tzv. „nové dohody EZU“? Pýtam sa preto, lebo dnes bola moja kolegyňa na DÚ a povedali jej tam, že aj tak treba znovu uzatvoriť novú "dohodu" . Ďakujem za odpoveď.na ktorom? a prečo novú? ezu dohody platia
mizu24
04.01.14,14:25
Neviete kde by som našla toto :"vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa"... chcem poslať klienta na DU, a potrebuje tam okrem iného "dohodu" - tú som našla, ale ten email... som používateľom od 2012, pozerala som aj v starých emailoch z DU, no nenašla som ništ. čo má teda k tomu priložiť, predtým sa tlačil registračný formulár používateľa. ale teraz neviem ako na to :(
neviete niekto poradiť? Mám podobný problém a myslela som si, že stačí ako doteraz 2x dohoda a registračný formulár.
LydaLyda
04.01.14,20:14
Chcem sa spýtať, či nezmenili na DÚ názor. že v platnosti naďalej zostávajú dohody uzatvorené podľa § 13 ods. 5 zákona č.563/2009 Z.z. tzv. „nové dohody EZU“? Pýtam sa preto, lebo dnes bola moja kolegyňa na DÚ a povedali jej tam, že aj tak treba znovu uzatvoriť novú "dohodu" . Ďakujem za odpoveď.na ktorom? a prečo novú? ezu dohody platia
Bolo to v PD.
resta
04.01.14,21:00
neviem nájsť zoznam subjektov, ktorým bola zrušená registrácia DPH, ale páči sa mi zoznam daňových dlžníkov :(
no - v zdrojovom kóde stránky ostal len "zakomentovaný" odkaz, ktorý napodiv funguje https://www.financnasprava.sk//sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zoznamy/detail/_b6188880-e315-47f0-895d-a275008afcf2 . Z akého dôvodu to skryli, tuším (ale istý som si nie celkom)- mali poprehadzované stĺpce tretina subjektov mala ináč stĺpce ako tretina a posledná tretina zase ináč. Takže nepoužiteľné... Ale už je to evidentne opravené ale zase to asi "zabudli" alebo čo odkryť ten odkaz...

EDIT 6.1. 2014 20:07: no, už som si všimol, že ten zoznam pridali. Takže - evidentne s tým pracujú odušu... Na druhej strane, niektoré subjekty sú tam viackrát... našiel som tam jednu firmu uvedenú 6x
promont maja
09.01.14,07:42
Ahojte, 2 otazky :
1/ Ako elektronicky podat nejake oznamenie ? vidim v katalogu formularov, pod kodom "nespecifikovana oblast" formular "VSEOBv14"... ked ho otvorim, vyplni sa "cover" a potom cez prilohu sa v pdf natiahne oznamenie, ktore som napisal na hlavickovy papier ? ... uvazujem spravne ?

... hľadám možnosť oznámenia zániku daňovej povinnosti k motorovému vozidlu ... cez všeobecné podanie to nie je možné, nakoľko máš na výber iba: Registrácia na daň z príjmov a dane z pridanej hodnoty, alebo: Registrácia servisných organizácií ... nepomôže niekto? ...

... ak urobíš chybu vo vypísaní ( napr. uvedieš nesprávny dátum, či údaj) a podanie potrebuješ stornovať - aký je postup ... e-mailom prostredníctvom technickapodpora@financnasprava.sk? ... čo vy na to?
tictac7
09.01.14,07:54
veď vo všeobecnom podaní máš aj nešpecifikovanú agendu. Tade to podaj.
promont maja
09.01.14,08:08
veď vo všeobecnom podaní máš aj nešpecifikovanú agendu. Tade to podaj.

... volala som správkyni: zánik dane z motorových vozidiel má na starosti nie register, ale správa daní = takže sa to dá tak, ako radí tictac7 .. možnože niekomu príde vhod ...
micuska6
09.01.14,09:29
Včera som odhlasovala 4 vozidlá, bol to síce pôrod, ale podarilo sa.
Cez : Katalog formularov / Sprava dani/ Nespecifikovana agenda/ vseobecne podanie tu klik na ikonu podania a stačí len vypísať hlavičku podľa predtlače. Pri FO chce okrem daňového identifikačného čísla aj rodné číslo v tvare s lomenom a potom stačí napísať správu. Žiadnu prílohu som neposielala .
Dúfam, že to niekomu pomôže.
korduľa
09.01.14,11:03
a výlucne elektronicky sa budu musiet zasielat aj rozne oznamenia napr. zmena bankoveho uctu, zanik k dani z mot. vozidiel a podobne?

Elektroniky sa musia podávať len štrukturované podania, čiže tie, ktoré majú predpísanú formu. Tie dokumenty, ktoré ste uviedli, by teda mohli ísť aj papierovou podobou. Viac informácií nájdete aj v tomto dokumente: http://www.financnasprava.sk/sk/sekcia-danova.html - viď otázky a odpovede k elektronickému doručovaniu písomností , konkrétne 3 otázka.

no mna dnes na DU otocili s oznamenim /ukoncenie povinnosti platitela ZC/, ze ak sme platitel DPH vsetko len elektornicky, cez podatelnu - papierovo - neuznaju. ale neviem ako a cez co to mam zaslat,,,
tictac7
09.01.14,11:21
a výlucne elektronicky sa budu musiet zasielat aj rozne oznamenia napr. zmena bankoveho uctu, zanik k dani z mot. vozidiel a podobne?

Elektroniky sa musia podávať len štrukturované podania, čiže tie, ktoré majú predpísanú formu. Tie dokumenty, ktoré ste uviedli, by teda mohli ísť aj papierovou podobou. Viac informácií nájdete aj v tomto dokumente: http://www.financnasprava.sk/sk/sekcia-danova.html - viď otázky a odpovede k elektronickému doručovaniu písomností , konkrétne 3 otázka.

no mna dnes na DU otocili s oznamenim /ukoncenie povinnosti platitela ZC/, ze ak sme platitel DPH vsetko len elektornicky, cez podatelnu - papierovo - neuznaju. ale neviem ako a cez co to mam zaslat,,,

skús si prečítať príspevok o 2. príspevok pred Tvojim
JWC s.r.o.
09.01.14,12:48
Ešte jedna informácia, pre tých, ktorí používajú pri komunikácii zaručený elektronický podpis. Pokiaľ získajú nový kvalifikovaný certifikát, lebo ten pôvodný stratil platnosť, tak sa už neregistruje, tak ako kedysi, ale sa len prihlási cez "zaručený elektronický podpis". Pred prvým podaním s novým KC je potrebné sa prihlásiť cez "zaručený elektronický podpis". V praxi to zatiaľ nemám odskúšané :)
srska
09.01.14,12:52
Ešte jedna informácia, pre tých, ktorí používajú pri komunikácii zaručený elektronický podpis. Pokiaľ získajú nový kvalifikovaný certifikát, lebo ten pôvodný stratil platnosť, tak sa už neregistruje, tak ako kedysi, ale sa len prihlási cez "zaručený elektronický podpis". Pred prvým podaním s novým KC je potrebné sa prihlásiť cez "zaručený elektronický podpis". V praxi to zatiaľ nemám odskúšané :)
vyskúšam po obdržaní nového kc v júli. inak prihlasovanie cez zep funguje
Betina2
09.01.14,13:07
Ahojte, doteraz som na podávanie výkazov a priznani eDane bez problemov používala, dnes mi po rozkliknuti ikony na ploche PC oznámilo, či chcem nainštalovať eDane, akoby v nom neboli....je mi jasne že je uplne nový portál, ale ma táto hláška zarazila, neviem čo ďalej, dohodu o doručovaní EZU mám z predvlaňajška, žial rýchlo potrebujem niečo podať a nemožem čakať, takže nainštalovať alebo nie ? zmeny v PC sa od posledneho podávania v decembri 2013 nerobili. Ďakujem za rýchle info.
srska
09.01.14,13:12
Ahojte, doteraz som na podávanie výkazov a priznani eDane bez problemov používala, dnes mi po rozkliknuti ikony na ploche PC oznámilo, či chcem nainštalovať eDane, akoby v nom neboli....je mi jasne že je uplne nový portál, ale ma táto hláška zarazila, neviem čo ďalej, dohodu o doručovaní EZU mám z predvlaňajška, žial rýchlo potrebujem niečo podať a nemožem čakať, takže nainštalovať alebo nie ? zmeny v PC sa od posledneho podávania v decembri 2013 nerobili. Ďakujem za rýchle info.
nainštalovať - fungujú samostatne bez problémov
Betina2
09.01.14,13:51
dík, nainštalovala som, ide to
Sarlotka
09.01.14,15:37
Prosim Vam chcem si pod seba pridat jednu novu klientku postup sa nejako zmenil?

Doteraz som poslala vzdy:
2x dohodu
plnomocenstvo
moj registracny formular, ten som uz cez novu stranku ani nenasla, kde by som si mohla vytlacit ale mam ho ulozeny, citam ze sa ma prilozit email ale ja taky ziaden nemam,



Autorizácia používateľa na overenie oprávnenia konať pri využívaní eSlužieb

Autorizácia predstavuje proces, pri ktorom sú registrovanému používateľovi pridelené prístupové práva k dátam daňového subjektu. Autorizácia sa realizuje na colnom úrade/daňovom úrade. K autorizácii používateľa je potrebné správcovi dane predložiť nasledujúce doklady:

osobný identifikačný doklad (napr. občiansky preukaz, pas);
vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa;
plnomocenstvo na využívanie autorizovaných elektronických služieb v prípade, ak si daňový subjekt zvolil na zastupovanie zástupcu, ktorý koná v rozsahu udeleného plnomocenstva. Ak je zástupcom právnická osoba a nekoná v jej mene štatutárny orgán, vyžaduje sa aj poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby inej osobe, ktorú na konanie poveril. Plnomocenstvo sa nevyžaduje, ak v mene daňového subjektu koná poverená osoba. V tomto prípade je potrebné predložiť poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby
pri podávaní písomností elektronickou formou bez zaručeného elektronického podpisu v dvoch kópiách:
srska
09.01.14,15:56
dík, nainštalovala som, ide tozas som so sebou spokojný :D
Excise Duty
09.01.14,16:03
Tak som si pozrel tú stránku a pýtam sa, kto už konečne vysvetlí colníkom, že pri dovoze tovarov v osobnej batožine z tretích krajín sa množstvové limity uplatňujú iba na alkoholické nápoje, tabakové výrobky a pohonné látky, kým na všetky ostatné tovary sa uplatňujú peňažné limity!
Tak, ako na predchádzajúcich stránkach Colnej správy aj na tejto novej uvádzajú, citujem: Ďalej sa oslobodenie (od DPH) vzťahuje aj na dovoz 500 g kávy alebo 200 g kávového extraktu a esencie, 100 g čaju alebo 40 g čajového extraktu a esencie. Ak takto postupujú pri kontrole cestujúcich pri ich návrate z tretích krajín, potom ich sprosto a drzo okrádajú.
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/oslobodenie-od-cla-dph-a-spd
To je v rozpore s ustanovením § 48a zákona o DPH a so smernicou Rady č. 2007/74/ES.
Asi by nezaškodilo hromadné preskúšanie pracovníkov Finančnej správy z legislatívy EÚ. Tiež neviem, prečo tento štát živí ešte trojtisícovú armádu colníkov po našom vstupe do EÚ?
No, s tou kávou a čajom to už opravili.
srska
09.01.14,16:06
No, z tou kávou a čajom to už opravili.sú online - sledujú tému :-) ja mám na webe skoro každý deň dakoho zo siete fssr
Excise Duty
10.01.14,11:33
No, z tou kávou a čajom to už opravili.sú online - sledujú tému :-) ja mám na webe skoro každý deň dakoho zo siete fssr
Trt, upozornil som ich písomne.
Tam to síce opravili ale na stránke https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/dovoz/_colne-formality#KedySaUplatnujeOslobodenieDPHCLASPD v tom tabuľkovom prehľade straší káva ktorej peňažný limit uvádzajú vo výške 150 €, to je pochopiteľne nezmysel, káva sa zahŕňa do celkového peňažného limitu!
Rozalka
10.01.14,20:16
Mňa na stránke FRSR ss...rdí, že používajú "platca DPH" - to už ozaj by oni mali najlepšie vedieť, že to je PLATITEĽ a nie platca!
jacekova
10.01.14,20:45
Ešte jedna informácia, pre tých, ktorí používajú pri komunikácii zaručený elektronický podpis. Pokiaľ získajú nový kvalifikovaný certifikát, lebo ten pôvodný stratil platnosť, tak sa už neregistruje, tak ako kedysi, ale sa len prihlási cez "zaručený elektronický podpis". Pred prvým podaním s novým KC je potrebné sa prihlásiť cez "zaručený elektronický podpis". V praxi to zatiaľ nemám odskúšané :)


takže už to mám práve za sebou..... oddnes mám nový certifikát (mám ZEP)
1.dala som token do PC a niečo sa začalo same instalovat (par sekund)
2.na stranke FS - prihlásenie - typ autentifikácie som vybrala 2.možnosť ZEP
3.prihlasit - klikla som na moje meno (certifikat) - podpisat - ok a HOTOVO (same ma to prihlasilo na stranku)
Excise Duty
11.01.14,12:07
Mňa na stránke FRSR ss...rdí, že používajú "platca DPH" - to už ozaj by oni mali najlepšie vedieť, že to je PLATITEĽ a nie platca!
Nič si z toho nerob, jedna súkromná TV použila slovo "platič". Podľa zákona je to jednoznačne platiteľ.
Excise Duty
11.01.14,17:35
Tiež by si Finančná správa na svojej stránke mohla dať pozor na také jazykové faux pas, ako "vzhľadom k tomu", "prehlásenie" a pod. Myslím, že predovšetkým štátni zamestnanci by mali ovládať spisovnú slovenčinu. Medzi prehlásením a vyhlásením je rozdiel ako medzi filagóriou a alegóriou.
martinez
13.01.14,08:56
Mozno sa pytam priskoro alebo som mozno nieco prehliadol. Ale co sa tyka podpisovania uctovnej zavierky, tak od 1.1.2014 by ju mal podpisovat iba konatel (uz nie osoba zodpovedna za vedenie uctovnictva a osoba zodpovedna za zostavenie UZ). Ak vsak budem chciet podat napr. suvahu a nacitam si ju do PFS napr. z xml, ako sa mi tam podpise konatel ? Musi si aj on zriadit ID ? Ja mam dohodu, cize nejdem cez ZEP. Ta UZ potom z FS predsa pojde aj do registra UZ aj do ORSR.
tictac7
13.01.14,09:17
keď posielaš elektronicky vo formáte xml, tak sa predsa nič nepodpisuje.
mariana11
13.01.14,21:19
Mne nezobrazuje elektronický dokument. Neviem či to robím správne. Ak podávam priznanie DPH, DzMV alebo prehľad o zrazených a odoslaných preddavkoch, tak pri voľbe formulára ma odkáže na eDANE. Tam robím ako aj minulého roku. Tam si aj skontrolujem keď sa v eDANE prihlásim do elekronickej podateľne, či dokument je prijatý, poprípade si ho môžem prezrieť a aj vytlačiť. Takže na posielanie týchto dokumentov sa ani nepotrebujem prihlasovať na portál finančnej správy. Iba ak by som chcela poslať iný dokument, ktorý nejde poslať cez eDANE. Ak sa prihlásim na portál FS, tak tam vidím v histórii komunikácie v prijatých aj odoslaných tie priznania, ktoré som poslala cez eDANE. Ale keď si dám zobraziť elektronický dokument, tak mám to prázdne. A tak teraz neviem či to tak má byť, že to čo pošlem cez eDANE sa tam nezobrazuje, alebo mne niečo blbne, alebo ja som blbá?? A na ľavej strane ako je formulár, píše stav elektronického dokumentu - rozpracovaný.

Odoslala som to aj na finančnú správu - a došla mi takáto odpoveď.

kedze este nie vsetky dokumenty su zapracovane na portali, tak preto vsetci uzivatelia su presmerovani do aplikacie edane

Dany dokument by malo zobrazit aj na portali. Postupujete spravne, vyzera to vsak ako na problem so zobrazovanim, musim to nahlasit dodavatelovi (mne to robi rovnako)

Ak ste dokument odoslali cez edane, tak si ho viete preverit aj v edaniach v Elektronickej podatelni-Zoznam odoslanych dokumentov -Detail
srska
13.01.14,21:41
Mne nezobrazuje elektronický dokument. Neviem či to robím správne. Ak podávam priznanie DPH, DzMV alebo prehľad o zrazených a odoslaných preddavkoch, tak pri voľbe formulára ma odkáže na eDANE. Tam robím ako aj minulého roku. Tam si aj skontrolujem keď sa v eDANE prihlásim do elekronickej podateľne, či dokument je prijatý, poprípade si ho môžem prezrieť a aj vytlačiť. Takže na posielanie týchto dokumentov sa ani nepotrebujem prihlasovať na portál finančnej správy. Iba ak by som chcela poslať iný dokument, ktorý nejde poslať cez eDANE. Ak sa prihlásim na portál FS, tak tam vidím v histórii komunikácie v prijatých aj odoslaných tie priznania, ktoré som poslala cez eDANE. Ale keď si dám zobraziť elektronický dokument, tak mám to prázdne. A tak teraz neviem či to tak má byť, že to čo pošlem cez eDANE sa tam nezobrazuje, alebo mne niečo blbne, alebo ja som blbá?? A na ľavej strane ako je formulár, píše stav elektronického dokumentu - rozpracovaný.
ja si myslím, že sa dajú zobraziť len tie dokumenty, ktoré je možno priamo vyplniť na portáli.
dr.kuko
16.01.14,11:37
Prosim Vam chcem si pod seba pridat jednu novu klientku postup sa nejako zmenil?

Doteraz som poslala vzdy:
2x dohodu
plnomocenstvo
moj registracny formular, ten som uz cez novu stranku ani nenasla, kde by som si mohla vytlacit ale mam ho ulozeny, citam ze sa ma prilozit email ale ja taky ziaden nemam,



Autorizácia používateľa na overenie oprávnenia konať pri využívaní eSlužieb

Autorizácia predstavuje proces, pri ktorom sú registrovanému používateľovi pridelené prístupové práva k dátam daňového subjektu. Autorizácia sa realizuje na colnom úrade/daňovom úrade. K autorizácii používateľa je potrebné správcovi dane predložiť nasledujúce doklady:

osobný identifikačný doklad (napr. občiansky preukaz, pas);
vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa;
plnomocenstvo na využívanie autorizovaných elektronických služieb v prípade, ak si daňový subjekt zvolil na zastupovanie zástupcu, ktorý koná v rozsahu udeleného plnomocenstva. Ak je zástupcom právnická osoba a nekoná v jej mene štatutárny orgán, vyžaduje sa aj poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby inej osobe, ktorú na konanie poveril. Plnomocenstvo sa nevyžaduje, ak v mene daňového subjektu koná poverená osoba. V tomto prípade je potrebné predložiť poverenie štatutárneho orgánu právnickej osoby
pri podávaní písomností elektronickou formou bez zaručeného elektronického podpisu v dvoch kópiách:
Aj ja by som potreboval poradit, nema niekto odpoved? Dakujem.
avalik
16.01.14,11:47
dr.kuko
16.01.14,12:15
Tieto stranky som si uz niekolkokrat prestudoval, dokonca su citovane v prispevku. Ak by som potreboval len oficialne stanoviska organov, tak nepotrebujeme poradu, ved vsetko je v zakone, alebo niekde zapisane. Akurat tomu nikto nerozumie, preto si tu predsa radime. Tam pisu o e-maily, ktory nemam (lebo je to pisane pre novych ludi) a neviem ani vytlacit registracny formular, ktory volakedy vytlacit isiel.
Takisto neviem ake splnomocenstvo tam treba dodat, ci nahodou ho nemam niekto urobene vo worde a je ho ochotny pridat. Alebo tu je niekto kto to cele uz podstupil v roku 2014 a vie opisat co nakoniec naozaj potreboval, lebo kazdy rok chcu nieco ine a nejak inak. Aby som bol prichystany a nemusel zhanat veci na poslednu chvilu. Ale dakujem za zaujem o moj prispevok.
tictac7
17.01.14,07:09
Tieto stranky som si uz niekolkokrat prestudoval, dokonca su citovane v prispevku. Ak by som potreboval len oficialne stanoviska organov, tak nepotrebujeme poradu, ved vsetko je v zakone, alebo niekde zapisane. Akurat tomu nikto nerozumie, preto si tu predsa radime. Tam pisu o e-maily, ktory nemam (lebo je to pisane pre novych ludi) a neviem ani vytlacit registracny formular, ktory volakedy vytlacit isiel.
Takisto neviem ake splnomocenstvo tam treba dodat, ci nahodou ho nemam niekto urobene vo worde a je ho ochotny pridat. Alebo tu je niekto kto to cele uz podstupil v roku 2014 a vie opisat co nakoniec naozaj potreboval, lebo kazdy rok chcu nieco ine a nejak inak. Aby som bol prichystany a nemusel zhanat veci na poslednu chvilu. Ale dakujem za zaujem o moj prispevok.

stačí použiť vyhľadávač - minulý týždeň som sem pridávala Tip - prilepila som tam odpoveď na túto otázku, ktorú som predtým zadala na FS
dr.kuko
17.01.14,17:34
Dakujem a pod cim to mam hladat? Skusil som dat do vyhladavca vsetky klucove slova a stale naslo len to iste.
avalik
17.01.14,17:53
Tieto stranky som si uz niekolkokrat prestudoval, dokonca su citovane v prispevku. Ak by som potreboval len oficialne stanoviska organov, tak nepotrebujeme poradu, ved vsetko je v zakone, alebo niekde zapisane. Akurat tomu nikto nerozumie, preto si tu predsa radime. Tam pisu o e-maily, ktory nemam (lebo je to pisane pre novych ludi) a neviem ani vytlacit registracny formular, ktory volakedy vytlacit isiel.
Takisto neviem ake splnomocenstvo tam treba dodat, ci nahodou ho nemam niekto urobene vo worde a je ho ochotny pridat. Alebo tu je niekto kto to cele uz podstupil v roku 2014 a vie opisat co nakoniec naozaj potreboval, lebo kazdy rok chcu nieco ine a nejak inak. Aby som bol prichystany a nemusel zhanat veci na poslednu chvilu. Ale dakujem za zaujem o moj prispevok.

a comu nerozumies? - rozklikal si si tie odkazy co som dala? mas tam aj navod na registraciu v pdf a aj video - je to tam jasne napisane aj zobrazene, kde mas kliknut co mas tlacit .... plus k registracii a autorizacii je tiez pokec, portal FS ma aj hore zalozku pomoc - tam si klikni a prestuduj, je tam aj o plnomocenstve

nie je mozne kazdemu jednotlivo vysvetlovat co ma robit, co ma stlacit - je toho dost popisaneho ci uz na stranke FS alebo tu na porade
učtovníčka
17.01.14,21:23
Mám daňovníkov ktorí boli na 7a registrovaní ešte v roku 2011. Chcela som im urobiť novú registráciu a nechce mi ich zobrať. Píše že je zlé rodné číslo. Staré dohody už predsa od 1.1.2014 neplatia, tak neviem čo to chce. Musia aj 7 a-čkari komunikovať elektronicky?
Súhrnný mi už asi nezoberie. Nemáte skúsenosti?
AnnaK
17.01.14,22:25
Včera som odhlasovala 4 vozidlá, bol to síce pôrod, ale podarilo sa.
Cez : Katalog formularov / Sprava dani/ Nespecifikovana agenda/ vseobecne podanie tu klik na ikonu podania a stačí len vypísať hlavičku podľa predtlače. Pri FO chce okrem daňového identifikačného čísla aj rodné číslo v tvare s lomenom a potom stačí napísať správu. Žiadnu prílohu som neposielala .
Dúfam, že to niekomu pomôže.

Súhlasím, dnes som takýmto spôsobom oznamovala číslo účtu a číslo telefónu a prešlo to bez problémov.