AAAVlado
19.12.13,22:57
Dal som si vymerať hranicu pozemku medzi mnou a susedom.Podľa predchádzajúcich vlastníkov bola iná hranica ako je teraz - terajšie oplotenie.Predchádzajúci vlastník susednej nehnuteľnosti si rozšíril svoj pozemok o cca 50 cm,nakoľko má tam vstupnú bránu a bránku.Pre suseda je oplotenie ako bočná strana pozemku a pre mňa je to zadná časť. Geodet mi aj priložil kópiu z katastra pôvodného stavu pred rokom 1961.V roku 1961 vykonali zameranie pozemkov a ten stav údajne definovali ako právny stav.Geodet sa vyjadril,že pôvodny stav mi už nik nezamerá.Dá sa to nejako zmeniť ?
Simona123
24.12.13,11:57
Spolužiačka mala presne takýto problém, jedine dať si vypracovať znalecký posudok a podať žalobu na súd. Ale rátajte s tým, že si toho suseda pohneváte už nadobro, a pokiaľ ste z menšieho mesta a pán sused pozná nejakých ľudí na súde, tak to ani vyhrať nemusíte. Veselé Vianoce.
marjankaj
25.12.13,01:27
No ak to hovoríš ako budúca sudkyňa, tak spánombohom.
Ako bolo počiatku, tak nech je i teraz i vždycky i na veky vekov. Amen. :eek:
Pekné veci vás tam učia.
Simona123
25.12.13,02:29
áno, žiaľbohu nás musia učiť aj o negatívnych veciach a aj to ako sa s nimi vysporiadať...
pavol54
25.12.13,05:20
sudcu(sudkyňu) pred vynesením nespravodlivého rozsudku najviac bolí hlava z toho aby nebola v samotnom rozsudku napadnuteľná eventuálne korupcia