Jozef
07.10.04,07:16
Dobry den damy a pani,
prosim vas o vysvetlenie §43 ods 5 a to konkretnej poziadavky tam uvedenej a to, ze musim preukazat dodanie tovaru do ineho clenskeho statu kopiou faktury.

Preco kopiou faktury ?
Ved ja pri odosielani si zakladam original.
Bud som nejaky nechapavy, alebo to zle citam.
Dakujem za odpovede
luebchenko
07.10.04,10:31
Podľa mňa je jedno či máš originál alebo kópiu (ak by dáky buzerant chcel trvať na slovíčkach tak mu kópiu ľahko urobíš či nie?) - dôležité je to za tým a.... a)-d). Môj zákazník mi prikladá nafotené prehlásenie od nemeckého partnera podľa písmena c), že to vyviezol -dopisuje tam č. faktúry, dátum a tuším aj množstvo tovaru.
Ľuba
neum
08.10.04,13:32
Netráp sa pojmom "kopia" ten nie je nikde v zákone definovaný môžeš si pomôcť nejakým náučným slovníkom výkladovým.
Doležitejšie sa mi javí dodržanie všetkých písmen pri odstavci 5. Na školení pracovníčka Daňového riaditeľstva Bratislava písmeno d/ vykladala napríklad preukázať fotografiou pasu vodiča, alebo auta s tovarom, ktorý sa dodal do iného členského štátu.
Jozef
08.10.04,13:39
Neum,

to nemyslis vazne, ze fotografiu vodica.To je uz na smiech, co sa to u nas robi.
Machulka
08.10.04,14:56
Napíšem Ti ako to ja robím. Tiež mám dodanie tovaru do EU, ale takým spôsobom, že dotiční si po tovar prídu na aute, tým pádom im napíšem čestné prehlásenie o prevzatí tovaru, jeho množstvo, presné iniciáli z pasu, druh motorového vozidla, jeho iniciály a overený podpis. Neviem, či je to postačujúce, ja dúfam, že áno.
To čestné prehlásenie mám pripojené k faktúre, ktorú mám ja vo svojej evidencii.
marianna
11.10.04,06:10
Tak ako Machulka, ak si odberateľ príde pre tovar sám, dávam podpísať čestné prehlásenie, že tovar bude prevezený do ČR. Ak prepravu zabezpečujeme my, prepravca dá potvrdiť CMR odberateľovi, následne ak nám prepravca fakturuje prepravu, priloží potvrdenú CMR. Pre istotu dávame potvrdiť aj dodací list, ale odberateľ nám ho zabúda vraciať, takže musím stále urgovať, faxovať, mailovať aby mi poslali potvrdený DL.

K tej fotografii pasu, daňovníčka asi zabudla na Zákon o ochrane osobných údajov. Pretože je tam jeho foto, a ďalšie údaje, takže to by som neriskovala.
vladan
11.10.04,07:46
marianna, ja sa istím vrátením dodacieho listu tým, že podmienku podpísania a vrátenia dodacieho listu dám do objednávky priamo prepravcovi. Ak mi ho prepravca nevráti podpísaný, tak mu nebude faktúra preplatená... a zaberá to :-)
Pekný deň
mariapol
15.08.12,06:41
Dobrý deň, takže dnes zistila kolegyňa na ministerstve financií že potvrdenie podľa § 43 ods.5
tj. Potvrdenie o prijatí tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou, ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ alebo odberateľ, bude okrem iného musieť obsahovať podľa novely zákona o DPH na základe bodu 2. množstvo a druh tovaru.
Podľa MF sú to všetky položky z faktúry alebo z DL. Takže čo kedysi bolo jednoduchým Vyhlásením o tom že som tovar previezla do inej krajiny EU, bude teraz opisom faktury síce bez súm ale v mnohých prípadoch aj na tri strany. A platí to od 01.10.2012.
srska
15.08.12,08:27
Dobrý deň, takže dnes zistila kolegyňa na ministerstve financií že potvrdenie podľa § 43 ods.5
tj. Potvrdenie o prijatí tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou, ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ alebo odberateľ, bude okrem iného musieť obsahovať podľa novely zákona o DPH na základe bodu 2. množstvo a druh tovaru.
Podľa MF sú to všetky položky z faktúry alebo z DL. Takže čo kedysi bolo jednoduchým Vyhlásením o tom že som tovar previezla do inej krajiny EU, bude teraz opisom faktury síce bez súm ale v mnohých prípadoch aj na tri strany. A platí to od 01.10.2012.cmr vyplnené postačí
mariapol
20.08.12,07:53
cmr vyplnené postačí

Dobrý deň, ale tu sa jedná o osobné prevezenie tovaru : prepravu tovaru vykoná dodávateľ alebo odberateľ osobne. Napr. prídem do CZ , nakúpim tovar a preveziem ho.
srska
20.08.12,08:07
Dobrý deň, ale tu sa jedná o osobné prevezenie tovaru : prepravu tovaru vykoná dodávateľ alebo odberateľ osobne. Napr. prídem do CZ , nakúpim tovar a preveziem ho.a čo ti bráni mať k tej preprave cmr? http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:K_92sXeXXEMJ:www.profivodic.sk/cmr+&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&client=firefox-a
mariapol
20.08.12,08:21
a čo ti bráni mať k tej preprave cmr? http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:K_92sXeXXEMJ:www.profivodic.sk/cmr+&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&client=firefox-a
Nakúpim tovar napr. v CZ,PL,DE AT, naložím si ho do svojho auta a odfrčím na Slovensko, o to sa jedná. Čiže nebudeme tovar prepravovať cez tretiu osobu na môj ani dodávateľov účet.
srska
20.08.12,08:47
Nakúpim tovar napr. v CZ,PL,DE AT, naložím si ho do svojho auta a odfrčím na Slovensko, o to sa jedná. Čiže nebudeme tovar prepravovať cez tretiu osobu na môj ani dodávateľov účet.môžeš aj sám viď obr
proracing
20.11.12,07:23
Mna by tiez zaujimalo, ked u mna nakupi nejaka firma zo zahranicia, pricom jej zamestnanec pride osobne, staci ak mi potvrdi na fakturre prevzatie tovaru a faktury? CMR asi nie je pre tento pripad, nakolko sa vztahuje na zmluvu pri cestnej preprave zasielok za uhradu (!!!), ale toto nie je taky pripad...