Paul68Rageous
20.12.13,08:52
Dobrý deň,
odoslal som faktúru Českej firme vo výške 1256€. Firma mi napísala že musia odobrať zrážkovú daň(proti dvojitému zdaneniu) vo výške 5%., na účet poslali 1194€ .Rád by som sa opýtal či si túto zrážkovú daň budem môcť uplatniť pri podávaní daňového priznania a či mám do štvrťročného súhrnného výkazu písať celú čiastku (ako na faktúre, 1256€) alebo čiastku po odčítaní zrážkovej dane(1194€).
Taktiež mi nieje jasné nasledovné: 1256x0,05=62,8, tj. zrážková daň by mala byť 62,8 €, no firma odpočítala len 62€. Je možné že sa táto zrážková daň odpočítava so zaukrúhlenou sumou na celé a vždy zaokrúhlené nadol?
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
KEJKA
20.12.13,10:02
ten výpočet a zaokrúhlenie bude podľa mňa dôsledkom prepočtu u odberateľa na CZK, kedže oni odvádzajú CZK na účet DU.
áno, zrážkovú daň si budeš môcť započítať na svoju daňovú povinnosť, len si vyžiadaj certifikát o zaplatení tejto dane - doručí ti ho odberateľ.
Do SV píšeš celú čiastku, rozdiel z dôvodu zrážkovej dane si účtuj ako daň zrážkou - tvoja faktúra je vyrovnaná.
Paul68Rageous
21.12.13,14:39
Ďakujem, nie celkom som pochopil poslednú vetu, prosím mohli by ste mi ju trocha podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem
KEJKA
21.12.13,20:19
neviem, ktorej časti tej vety nerozumieš.
Paul68Rageous
21.12.13,20:26
že či teda do súhrnneho vykazu píšem čiastku ktorá je uvedená na faktúre, a ako si mám účtovať ten rozdiel (či to mám kdesik vypisovať? alebo ako... proste nerozumiem tomu....