Zuzana2
23.03.06,13:35
Dobrý deň všetkým,
prosím o radu, kam sa vybrať na Veľkonočný pondelok. Deti sú už veľké a nechcú byť doma. Vedeli by ste mi poradiť nejaké fajn miesto na jednodňový výlet? Sme od Nového Mesta n.V.
Vopred ďakujem.
Zuzana2
23.03.06,14:01
Ja viem, že je obdobie DP ale prosím, prosím, naozaj neviete, čo bude vo veľkonočný pondelok otvorené? Môže byť dajme tomu aj v okolí Žiliny, atď.
Minulý rok sme boli v ZOO Bojnice. Bol nádherný čas a bolo tam veľa ľudí.
Teraz by som ale volila niečo iné. Rozmýšľala som aj nad Lešnou - na Morave - len neviem, čo tam je. Viem že zámok (aj ZOO?).
SilviaS
23.03.06,14:07
:) Zuzana to ti neviem povedať,že kde sa dá ísť ale ja som z Košíc a ja idem
na Veľkú noc do Výšných Ružbách,na dovolenku s priateľom,ale to je od Vás trochu ďaleko.Takže ti neporadím.....
Pekný den.
Silvia
dana9
23.03.06,14:11
... možno skúsiť niektorý z hradov a zámkov v okolí alebo ísť na Tematín .... :)
pozri:
http://www.skonline.sk/hrady.php
Zuzana2
30.03.06,09:18
Ďakujem za "nasmerovanie". Budeme mať doma vraj aj francúzku - dcéra ju dostala "pridelenú" zo školy. Príde na bielu sobotu. Keď som sa to dozvedela, skoro som odpadla. To už ani lepší termín nemohli vymyslieť. Pripadá mi to tak, akoby pedagógovia ani na jednej zo škôl v ktorých prebieha táto výmena, nemali domácnosť.
Už sa na to teším. Asi budem musieť všetko prichystať dopredu.
A ešte vymýšľať, ako tú kočku zabaviť.
zuzanar
30.03.06,09:35
Počula som, ževraj na Beckove urobili niečo na štýl Flinstonovskej dediny. Neviem či je to pravda neboli sme tam, ale je to blízko. Možno by to stálo za výlet.
Johanka
30.03.06,09:37
Bolo by dobré vedieť, čo tú zahraničnú dievčinku zaujíma - príroda, umenie, šport....
Zuzana2
31.03.06,08:24
Veď hej, ale moja milovaná dcérenka jej odpisuje strašne neskoro - až teraz posielam list, takže sa o nej vlastne ani nič nebudeme mať čas dopredu dozvedieť. Ale kázala som jej aby vypýtala mailovú adresu, takže dúfam, že sa nejakým činom spojíme.
Och tie deťúrence - mamky musia za ne rozmýšľať.
Inak vďaka za rady. Skúsim zavolať do Beckova na OcÚ.
DanielaSL
31.03.06,08:34
Ja by som ti odporúčala ísť do Rajeckej Lesnej , ak si teda ešte nevidela drevený slovenský Betlehem. Zdá sa mi , že od tvojho bydliska to nie je až taká diaľka, ktorá by sa nedala za jeden deň zvládnuť. A zážitok je veľký.
Zuzana2
31.03.06,08:48
Vďaka, Danielka, veď hej, človek aj pozabúda a dobre mi padne, keď mi popripomínate takého rôzne aktrakcie. Ten betlehem je krásny. A stihnúť by sa to dalo za deň.
atramka
05.04.06,02:01
toto je zaujímavá téma...... aj my s rodinou trávime vždy niekde veľkonočný pondelok, posledné roky na termálnom kúpalisku a je to super, aj tej vody je tam dosť..... :-)

Ozaj, napíšte aj ostatní, čo robíte na veľkonočný pondelok, či je to klasika, doma návštevy všetkých príbuzných, susedov a popoludní aj zábudlivcov, alebo čas trávite inak????? AKO???
Zuzana2
05.04.06,10:46
atramka - to je nápad! Termálne kúpalisko ma nenapadlo. Najbližšie od nás je asi Bešeňová. Alebo vie niekto o nejakom bližšom? Nevadí, ale keď nebude pršať tak to bude fajn. Ale Tam je vlastne aj krytý bazén. No to bude asi najlepšie. Lenže .... ideme štyri baby, takže ???????????
evita
12.04.06,13:45
toto je zaujímavá téma...... aj my s rodinou trávime vždy niekde veľkonočný pondelok, posledné roky na termálnom kúpalisku a je to super, aj tej vody je tam dosť..... :-)

Ozaj, napíšte aj ostatní, čo robíte na veľkonočný pondelok, či je to klasika, doma návštevy všetkých príbuzných, susedov a popoludní aj zábudlivcov, alebo čas trávite inak????? AKO???

Atramka, máš pravdu toto je naozaj zaujímavá téma, my podobne trávime veľkonočný pondelok, lebo ostať doma v tento deň je pre nás nemysliteľné. Keď je dobré počasie, vždy vybehneme na nejaký kopec alebo niekde na hrad, čo sme raz v tento deň vybehli na Lietavský hrad na Liptove a čo nevidíme, v zrúcaninách bola už 3/4 - ina občanov dedinky Kalameny, ktorá sa pod zrúcaninou nachádza pokope s gitarami, korbáčikmi, občerstvením a veselo spievali ľudové, trampské pesničky a poviem Vám bolo to super, hoci my sme neboli obyvateľmi tejto dedinky bolo nám tam fajn a spoznali sme sa s novými ľuďmi. Iný rok sme zase boli v Rožnove pod Radhošťom, je to síce na Morave ale od nás blízko a v krásny jarný deň sme si obzreli skanzen moravskej dediny, kde bolo aj dosť návštevníkov, hrala ľudová hudba, reštaurácie boli plné a deti sa mohli vyblázniť pri rôznych športových atrakciách.
A tohto roku si chceme ísť pozrieť Oswiedzim do Poľska. Trochu smutná návšteva tohto mesta, no treba spoznať históriu aj z tejto stránky.
DanielaSL
12.04.06,13:58
atramka - to je nápad! Termálne kúpalisko ma nenapadlo. Najbližšie od nás je asi Bešeňová. Alebo vie niekto o nejakom bližšom? Nevadí, ale keď nebude pršať tak to bude fajn. Ale Tam je vlastne aj krytý bazén. No to bude asi najlepšie. Lenže .... ideme štyri baby, takže ???????????

Neviem odkiaľ si Zuzka, ale Bešeňovú neodporúčam, raz sme tam čosi nachytali celá rodina a bolo to z vody , lebo sme tam nejedli nič. No a potom presne tak aj naši známi dopadli, ale inokedy.Skús si vybrať nejakú inú termálnu vodu.
evita
12.04.06,14:22
Odporúčam Oravice - Meander park. Neviem či sa tam ešte dá lyžovať, ale vymasírujete sa vo vode do sýtosti. Rôzne bazény s rôznymi tryskami, perličkové bazény...., občerstvenia a hlavne vyšantenie pre deti, no aj starí si prídu na svoje, proste celá rodina. Je to nové zaria denie, čisté a 98% poliakov.
Zuzana2
28.04.06,09:51
Takže, dostala som sa až teraz opäť k tejto téme.
Chcem nahlásiť, kde sme boli na veľkonočný pondelok.
Boli sme na hrade Beckov - zatvorený - a pritom mi pani z OcÚ povedala, že keď bude pekne, otvoria. No nebolo pekne?
A ešte sme boli predsa len v Bojniciach na zámku - a tu predajňa suvenírov - tá, ktorá je na zámku - tiež zatvorená.
No povedzte, nie sme my Slováci trošičku prispinkaní?
Ale aby som nekrivdila - v Piešťanoch sme sa povozili na takom zaujímavom auto-vláčiku a dokonca to ani nebolo drahé. Čo je teda nevídané. Kočke sa páčilo a s dcérou sa dohodli, že sa v lete ponavštevujú - ona k nám a moja dcéra k nim. Takže na leto zase budem vymýšľať program.
Iba pre zaujímavosť - ja som letela raz v živote a tak som zavolala do SkiEurope, ktorú som si našla na internete - tam som videla, že majú letenky už od 1500,-- Sk - do Paríža a keď som sa na tieto letenky pýtala, tak mi pani povedala, že už majú voľné iba po 1 - 2 ks na každý let.
Už musím ísť, ešte sa ozvem.
Johanka
28.04.06,10:46
Som rada, že sa Ti v Piešťanoch páčilo. Ja som pre zmenu ešte pred Veľkou nocou zbalila mojich 3 chlapov a vyrazili sme do Prahy. Veľmi mi prospelo, že som na pár dní zmenila "luft" :) .
Chobot
28.04.06,10:59
Som rada, že sa Ti v Piešťanoch páčilo. Ja som pre zmenu ešte pred Veľkou nocou zbalila mojich 3 chlapov a vyrazili sme do Prahy. Veľmi mi prospelo, že som na pár dní zmenila "luft" :) .

Kde ste v Prahe bývali a koľko to koštovalo?
Johanka
30.04.06,17:09
Bývali sme na Malej Strane, ulica Tržište. Samostatný byt iba pre nás, všade blízko. Podľa mňa najbezpečnejšia ulica v Prahe, lebo je tam USA ambasáda. Stálo to na 4 noci 15.OOO CZK. Ale to bola veľkonočná cena, inak je to lacnejšie. Na www.seznam.cz (http://www.seznam.cz) som si dala vyhľadať ubytovanie v Prahe, je tam toho na zbláznenie. Dá sa tam zadať požiadavka akú máš asi predstavu, pre koľko osôb, lokalitu. Mne prišlo asi 40 mailov s ponukami.