Katka1010
20.12.13,09:52
Podnikatelsky subjekt ma prenajatu podu od fyzickych osob. Nasledne jej cast prenajal dalsiemu podnikatelskemu subjektu. Vystavi fakturu za prenajom s DPH ?obaja su platitelia DPH
a_je_to
20.12.13,22:47
Prenájom nehnuteľnosti je podľa § 38/3 prvotne oslobodený od DPH. Iba prenajímateľ sa môže podľa § 38/5 rozhodnúť /iba pre podnikateľa/ , že prenájom nebude oslobodený, teda že bude zdaňovaný. Rozhoduje sa v nájomnej zmluve, pozri si ju. Čo je tam, to platí, kým sa to nezmení. Ale prečo by to v tvojom prípade robil ? Keď vstup určite nemá zdaňovaný ? Je iba jediný dôvod .... aby nemusel počítať koeficienty. Ale za akú cenu ?