Simon.ka
20.12.13,18:02
Som PN - zamestnavatel na mna vyvija natlak, aby som v priebehu PN ukoncila PP dohodou.
Nemusim to prijat, vsak?
Co ho k tomu moze viest?
Dik
veronikasad
20.12.13,17:06
Dostal zamestnávatel na zriadenie tvojho prac.miesta dotáciu ? Ako dlho si na PN-ke ?
Tweety
20.12.13,17:07
Nedaj sa, počas PN pre neho platí zákaz výpovede. Ak nie si v SD, PP nemôže skončiť, samozrejme ak so skončením nesúhlasíš.
Simon.ka
21.12.13,06:20
Veronika - to neviem. Aj ked je to mozne, lebo myslim, ze na niektorych zamestnancov zobral dot. Musela som ale nieco podpisat, ci? Lebo som nic nepodpisovala. 2mesiace (operacia). dik
Simon.ka
21.12.13,06:26
Tweety - ahoj, myslela som si to. Aj ked si uz nasiel nahradu - tak budem "musiet" suhlasit,ale ja chcem az po PN.
Nevies aky moze mat na to dovod, ze chce ukoncit pocas PN? mam napr. zostatok dovolenky - musi ju vyplatit? Ja som myslala, ze sa dohodneme na skonceni - koniec PN + dni zostatku dovolenky. Dakujem
veronikasad
21.12.13,06:40
Ak na teba dostal dotáciu, podľa podmienok zmluvy s UP pri PN zvyčajne trvajúcej viac ako 60 dní musí miesto "preobsadiť" novým uchádzačom z UP. Ak je predpoklad že budeš na PN dlhšie, zrejme preto trvá na ukončení prac.pomeru dohodou. Prečo dohodou ? Lebo výpoveď počas PN-ky ti dať nemôže, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede. Ak so skončením prac.pomeru dohodou súhlasíš, nemocenské ti bude naďalej vyplácať SP. Máš nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky. Pred skončením prac.pomeru sa však informuj v SP akým dátumom končiť prac.pomer, aby si neprišla za daný mesiac o nemocenské.
Tweety
21.12.13,16:36
Tak počkaj na skončenie PN a potom skonči PP. Nevyčerpanú dovolenku musí preplatiť.
Simon.ka
23.12.13,09:56
Ano, tak by som to chcela. Preto ma prekvapilo, ze chcu ukoncit PP pocas PN. Dakujem :) Pekne sviatky prajem