Lusssy
20.12.13,18:27
Ahojte, vybrala som pre tatka tento darček http://www.datart.sk/Autoradio-s-CD-PIONEER-DEH-150MPG.html, avšak nemá USB vstup. Práve kvôli USB som mu chcela kúpiť nové rádio lebo zabudované rádio od výroby je o ničom, stále musí prehadzovať cédečká, zvuk o ničom. Ide o škodu Octaviu Tour 1, r.v. 2010. Toto autorádio som vybrala kvôli dobrému pomeru ceny a kvality lebo do drahších nechcem ísť, taktiež kvôli zelenému podsvieteniu. Toto autorádio má okrem CD iba pripojenie AUX vpredu. Sony-čko zas malo USB ale nemalo mechaniku na CD. Chcela by som vedieť či je možné cez nejaký kábel s vhodnou koncovkou pripojiť USB k tomu Pioneer-u. Alebo je to len na kábliky s guľatým konektorom ako ide napr. do I-podu? Ďakujem pekne...
jslancik
20.12.13,17:37
ja by som to riešil cez MP3 prehrávač a prepojovací kábel 3,5mm (samec/samec). Iné riešenie nebude. FM transmiter asi nie je to pravé orechové. Kúpil by som asi niečo takéto: http://www.alza.sk/belkin-propojovaci-3-5mm-3-5mm-m-m-mixit-cerny-d379352.htm
Kábel dostať v hocijakom elektre, nemusíš z alzy objednávať.
Lusssy
20.12.13,17:43
a také čo majú na jednom konci ten 3,5mm jack konektor a na druhom usb neexistujú?
bubkoch
20.12.13,17:50
hm chces mu kupit autoradio kvoli USB a vyberies radio bez USB a pytas sa co robit aby mohol prehravat z USB ... nejako mi unika logika ...
naklady na moznost pripojit USB a nasledna nekomfortnost budu ovela vacsie ako rovno kupit o par eur drahsie ... napr.
http://www.datart.sk/Autoradio-s-CD-PIONEER-DEH-1600UBB.html
Lusssy
20.12.13,17:55
ja som si myslela, ze sa to jednoducho prepoji kablom, ja mam napr. vo svojom aute v laktovej opierke kabel s usb koncovkou... a toto bolo jedine take, ze pocas vianoc by som ho stihla zohnat a jedno z dvoch, ktore maju ako maloktore zelene podsvietenie, tu ta logika... a za rozumnu cenu... to co som nasla predtym, sony-čko sice ma usb ale nema cd mechaniku, co som si neskor vsimla
jslancik
20.12.13,17:56
Akože aby si to spojila s USB kľúčom? To ťažko. Do AUX vstupu už musí ísť prehrávaná hudba, a to z kľúča nepôjde. To je rozdiel oproti USB vstupu.
misoft
20.12.13,18:01
Náááá - holka - hádam pusinku máš - čo takto sa pýtať oného picmocha v obchode? Šak je platený......
Lusssy
20.12.13,18:02
aha to som nevedela, dobre info do buducnosti ;-)
Lusssy
20.12.13,18:06
no ono to ma vsetko svoj pribeh... isla som do skodovky sa poradit, ze teda oni mi vyberu vhodne a objednaju, v stredu ked som volala ci si mozem preto prist mi povedali, jeeej my sme zabudli, vsak chodte no nayka... som isla aj do nay aj do planea, okay... v poslednych dvoch mali s prepacenim h-o-v-n-o, same braky v pocte 5ks a v nay mali na vyber tak o 5 modelov viac ale ani jeden vhodny pre mna, tak som si dnes zufala sadla za net a hladala nahradne riesenie
KoxXxo
20.12.13,19:42
šak keď máš na rádiu USB tak CD-čka si môžeš z balkóna hádzať
allgreen
20.12.13,21:55
Kup tatkovy take s origo usb lebo cec AUX to usb nepojde das o par eur viac.Btw
na ine podsvitenie si zvykne behom chvile, nech sa radsej jednoducho ovlada. Ak ma aj ovladanie pod volantom to stoji uz viac
misoft
21.12.13,11:05
Správna pripomienka (jslancik): USB kľúč musí byť niečim napájaný (a to z USB konektora) - redukcia USB-JACK to však neposkytuje - teda USB kľúč by tam len "visel" a neprehrával......
Lusssy
21.12.13,21:06
tak niektoré veci čo už má z minulosti napálené sa mu nebude chcieť zase kopírovať na usb
KoxXxo
22.12.13,08:19
a CD-čka sa mu bude chcieť vymienať?
loksik.lubos
27.02.14,13:04
ak mas original radio tak da sa zakupit nieco taketo http://www.mp3auto.cz/audi/11-adapter-usb-sd-mp3-vstup-pro-autoradio-audi/dasa pouzit na akekolvek original radio len musis mat na radiu koncovku pre pripojenie cd menica. Radio bez cd mechaniky ??? s tym som sa este nestretol
Chobot
27.02.14,13:51
Však to je drahšie, než to autorádio!!

A ty si ešte nevidel autorádio bez CD mechaniky? Však už to je bežné a dokonca sú lacnejšie, než s mechanikou. Majú väčšinou USB vstup a slot na SD kartu. CD sú už prežitok a hudobné CD dupľovane.

A myslím, že od decembra už nejaké autorádio majú v aute namontované. Je zbytočné vyťahovať staré témy, keď sa nikto nič nepýta.
Lusssy
01.03.14,15:11
to je dost drahe co si sem dal
Chobot
01.03.14,17:56
A ako si to vyriešila? Aké autorádio si nakoniec kúpila?
jojiko
13.07.18,16:59
misoft
14.07.18,07:44
No to by musel byť upravený JAck vstup. Keď si všimneš, ten Jack kolík má prakticky 4 kontakty, z čoho 2 by boli power (napájacie a dva data (signálové). A autorádia - tak toto nikdy nemajú
A len mimotemy
Za 5 rokov sa to hádam aj vyriešilo.